Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By Pat

Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    Още малко и ще им свърши сезона, а все още не съм намирал сочна вкусна диня. Миналата година пикадилските бяха трепач, обаче тази година купих от там последователно пет 13 килограмови тикви, хем зелени, хем изкофели и от тогава обикалям от куп на куп улицата и все случвам или на локумени или на хлебни, изкофели. Като цяло големите вносни, продълговати или кръгли дини просто изчезнаха и навсякъде са едни малки "местни", но отново некачествени.
    Някой да има наблюдения в другите вериги като Карфур и Кауфланд как са нещата?
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 22-08-13 в 10:49.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    в те зи магазини няма БГ дини , ама в СБА кви Любеници има ти падне шапката. иначе на зеленчуковата борса каквито ти душа иска.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    В България масово дините са от присадки на тикви. Днес се върнах от Любимец където и аз исках да си купя хубава диня, но след разговор с няколко производителя се оказа, че почти никой вече не гледа такива. Присадките на тикви стават огромни, червени и сочни, но с вкус на тиква.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    Иди във ********** до вулканизатора на Николай (известен е във Варна) , та там наблизо ще видиш два купа - на единия продава един мангал - дините са хасковски. А на другия едни момчета от другия вулканизатор (гумаджйница) - техните са някъде от тукашния край (някакво село казаха но не го запомних) - и на двете места са добри дините но вече не са толкова големи (зависи какво разбираш под големи) - около 4-5-6кг са, кръгли. 40ст е кг.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    допреди 4-5 дена на долната страна на спирка Явор дините бяха фантастични, но взеха да презряват
    на пазарчето на базар Левски имаше каварненци, но заминаха

    най-добрите дини са между 7 и 9 кг... според мен

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #6

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ... и на двете места са добри дините но вече не са толкова големи ...
    Малкa диня и мацка с малки ... , не, мерси
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 22-08-13 в 11:03.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Малкa диня и мацка с малки ... , не, мерси
    ...ми "яж" тикви тогава.
    V_Simeonov и jonov харесват това.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #8

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    По принцип голяма лоша диня не съм ял, НО трябва да си е узряла на корена. Всичките вкусови проблеми идват от предварителното бране на плодовете и зеленчуците, за да не се скапят по време на транспортирането и да траят по-дълго време. А специално при дините, не намирам такова основание, като изключим, по-високата цена, ако ги изкараш рано на пазаря, което явно си е баш най-сериозното основание за производителя.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    По принцип голяма лоша диня не съм ял, НО трябва да си е узряла на корена. Всичките вкусови проблеми идват от предварителното бране на плодовете и зеленчуците, за да не се скапят по време на транспортирането и да траят по-дълго време. А специално при дините, не намирам такова основание, като изключим, по-високата цена, ако ги изкараш рано на пазаря, което явно си е баш най-сериозното основание за производителя.
    Това, че не си ял лоша голяма диня ме изненадва но мога да те уверя, че има и големи невкусни (дето им викаме тип ТИКВА). Иначе дините може да се берат малко зелени не толкова да са по ранни колкото да са по тежки. Преди години имаше сортове дини с тънка кора по малки са и много сладки но естествено те не са изгодни за търговците (както и за производителите) понеже не правят кила а сегашните са с дебела кора (за тежест и здравина) и не са така вкусни но стават да изкарват печалба...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    Не знам дали все още се продават, но най-страхотната диня този сезон е от един продавач близо до пазар "Чаталджа". Намира се на ъгъла на последната пряка на "Иван Асен I" преди да излезете на Чаталджа.
    2013-08-22_133550.jpg

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #11

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    Тази година беше дъждовна и затова станаха не дини, а тикви /дори и да не са били на присадка/. Просто си е на късмет да учелиш някъде сладка и сочна тази година. За пробата - по магазините режат и на резени/кори, ама по-големите вериги, са от тиквите масово. Търси в някое малко магазинче, което взема от малък производител!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Отговор: Някой да е намирал във Варна хубави големи дини?

    Хм, ако са видяли дъжд или напояване, не би ли трябвало дините да са сочни? Тази от снимката е ЦеБеА-рска, 12 килца, от днес. Поне е ГОЛЯМА И СЛАДКА, от към аромат - можело и по-добре, от към сочност - няма никой. Стара ли е, не могат да ги продадат на време ли?! Спомням си други години, септември месец съм ял такива, на които не мога да преглътна сока, а сега все едно хапвам хлебец. Но по-добре такава, от колкото неозряла, безвкусна, локумена.
    dinia1.JPGdinia2.JPGdinia3.JPGdinia4.JPG

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 12-07-08, 01:28
  2. Хубави филми...
    От DarkRose във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 07-01-08, 12:10
  3. някой да има IBM R40 из Варна - трябва ми помощ!
    От wsd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-06, 16:39
  4. Отговори: 20
    Последно: 31-05-06, 00:22
  5. Отговори: 11
    Последно: 02-12-04, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе