Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31
Like Tree18Одобрявам

За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #16

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Ама едни ги ръсите.....Ракетите срещу градушки са само за градушки и за нищо друго!!И то само над обработваеми площи!Няма градове,села и паланки...Е,ако селцето е малко-може и да се покрие,но това е на случаен принцип!И не мислете,че цяла "бяла"Европа стреля та се къса!Няма такова нещо,ракети не се използуват ни в Австрия,ни Унгария,Полша,Чехия или Словакия.....В тези страни по периферията на облака със самолети пускат разни йодиди и то само,ако положението е много натопорчено!.....Климата се променя,то е видно и такива неща е време да ги приемаме за нормални!А който иска и може да си го позволи-застраховка!Друг е въпроса ,какво ще покрива тази застраховка ,коректен ли ще е застрахователя при наличие на събитие и т.н......А системите за ранно предупреждение не са за природни стихии,а за целенасочено и бурно променяне на нормалното положение най вече от външна намеса.Нали не си представяте,че ако земята се разклати ще завият сирените в интервала между трусовете!?!.....Е,те ще завият но след време и те ще са на Спешна помощ и на пожарната.......Отделно стои въпроса,кое и в каква степен се приема за ненормално.Не може 20-30литра на квадратен метър да е бедствие!Да то може да стане такова при липса на канализация,неправилна планировка и т.н..,но това са субективни причини.Бил съм свидетел на валеж от 130литра на квадрат за час и половина ,но без никакви екстремни последствия,просто защото канализация и планировка са си ОК......

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Ама едни ги ръсите.......... системите за ранно предупреждение не са за природни стихии,а за целенасочено и бурно променяне на нормалното положение най вече от външна намеса.Нали не си представяте,че ако земята се разклати ще завият сирените в интервала между трусовете!?!.....
    Странно.... Не знам защо си бях помислил, че има системи за ранно предупреждение срещу цунами. Изглежда, че то не се брои за стихия и е в резултат на намесата на извънземните.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #18

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Присмехулника е прав.

    С ракетите против град е забранено да се стреля над населени места, над и около летища, в обсега в който се намират трасетата на въздушните пътища- за граждански и военни полети/самолети.

    Дори и да видят градоносния облак над населено място няма как да стрелят.

    Може с хим.агенти, но не не знам досега да са регламентирани и използвани законно такива в България...

    Използва се сребърен йодид, но нали се сещате колко е евтин ...

    А за заплащането от застрахователите съм на 100% съгласен, но докато им е по-евтино да отказват да заплащат по застраховките+заплатените такива, отколкото да плащат за борба с градушките положението ще е такова ...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #19

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Ми да си направим и ние една система срещу цунами....ей,Слънчев бряг е подходящ,може и да се арендова съоръжението,ще падат и кинти......Е,нищо ,че ще чака цунами до куково лято.........
    blue1 одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #20

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    А за заплащането от застрахователите съм на 100% съгласен, но докато им е по-евтино да отказват да заплащат по застраховките+заплатените такива, отколкото да плащат за борба с градушките положението ще е такова ...
    Нашите застрахователи ми се струва, че отдавна работят на принципа увеличаване на премията при увеличаване на риска и изобщо не мислят как да намалят риска и с него и премията!

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #21

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Така е защото липсва регулатор и изобщо липсват регулатори в България във всякакъв смисъл.
    То поради това "сметката" на измамниците от КТБ ще я плаща народа ...


    Съществуват регулатори, само когато дойде време да се взимат заплати...
    За бачкане има народ-той бачка вади кинти и след това "идва горския", а най-накрая народа тича по банкови опашки да си спасява парите, а пък "регулатора" се "кахъри и си скубе косите" ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #22

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    ....Йодида е евтин,полетите са скъпи!А колкото до ракетите ...има ги у нас и в ***** ,май и в Португалия,не съм много сигурен....В Гърция не знам как е.....Градушки има на юг,нали не си мислите,че градушка ще удари Норвегия....Аааааа,тука се зачекна и КТБ....Народе,народе...пак ни е...т ритмично и с кеф......

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Ми да си направим и ние една система срещу цунами....ей,Слънчев бряг е подходящ,може и да се арендова съоръжението,ще падат и кинти......Е,нищо ,че ще чака цунами до куково лято.........
    Е, че тя нашата не е ли срещу цунами? Някой знае ли срещу какво е, какви са сигналите и как трябва да се действа при всеки от тях?

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #24

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    България произвежда и изнася ракети срещу градушки! Преди не много време четох за това. Големия въпрос е кой трябва да плаща, за да се поддържа системата и да се стреля редовно!!!?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #25

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Мисля,че е редно това да прави държавата,а средствата да се заделят най вече от тези ,чиито земи покриват тези полигони!Например зърнарите....Те сега прибират милиони и само дотациите и доплащанията им стигат да покрият себестойността на единица площ!А каквото произведат ,то си е чиста печалба!Те буквално се чудят какво да си правят парите!БМВ-тата и Мерцедесите са най малкото,много от тях вече имат и яхти и самолети...Наскоро разговарях с един такъв арендатор на 38 000дка зърнени култури,от нямане какво да прави,човека захванал да строи църква в......стопанския си двор!?Хем да се смееш,хем да ти е тъжно!Питам го,а владиката освети ли местото,каноните го изискват,а той ме погледна сякаш съм извънземно и ми обясни,че парите са негови,двора е негов и църквата щял да я води.....временна постройка!?.....Направо да паднеш от коня!...../извинение за малкото отклонение от темата!/....
    blue1 и grischa харесват това.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    преди малко говорих с един познат, който от немай къде работи мияч на коли, но в софето
    преди няколко дена една охрана закарал колата на шефа си да я измият (м/у др. мивката не е случайна) и споделил, че щетите от градушката върху колата били за над 60 000 лева по застрахователна оценка

    само вмятам....

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #27

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Мисля,че е редно това да прави държавата,а средствата да се заделят най вече от тези ,чиито земи покриват тези полигони!Например зърнарите....Те сега прибират милиони и само дотациите и доплащанията им стигат да покрият себестойността на единица площ!А каквото произведат ,то си е чиста печалба!Те буквално се чудят какво да си правят парите!БМВ-тата и Мерцедесите са най малкото,много от тях вече имат и яхти и самолети...Наскоро разговарях с един такъв арендатор на 38 000дка зърнени култури,от нямане какво да прави,човека захванал да строи църква в......стопанския си двор!?Хем да се смееш,хем да ти е тъжно!Питам го,а владиката освети ли местото,каноните го изискват,а той ме погледна сякаш съм извънземно и ми обясни,че парите са негови,двора е негов и църквата щял да я води.....временна постройка!?.....Направо да паднеш от коня!...../извинение за малкото отклонение от темата!/....
    Не бива да изхождаме за принципни въпроси от това кои колко печелел и как си харчел парите! Земеделците като теглят кредит им искат застраховка на реколтата. Като купиш кола на лизинг ти искат застраховка каско............
    Някои хора и без да им я искат такива застраховки си ги правят и най-разумно е да си плащат застрахователите, а не бюджета от данъците на хората! Градушката уврежда имущество, а не убива хора и който си има брада, да си мисли за гребенче! Системата си е много проста. Застраховаш и спиш спокойно, а застрахователя сам да си прави сметката дали да изплаща щети или да ги предотвратява.
    edi1, Kasap и grischa харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #28

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    .....Имам само едно питане-Виждал ли си поведението на застраховател пред едър земевладелец?Знаеш ли колко е "мизата" за "правилна оценка"на застрахователно събитие!?........

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #29

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    Това си е техен проблем! Мен не ме интересува как ще си ги решават! ти, ако имаш свободно време и нерви да ги мислиш, аз предпочитам да си разходвам времето за по-интересни задачи.
    Нямам навика да гледам в чужди канчета и да им правя сметки на печалбите.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #30

    Отговор: За градушките, ракетите, щетите, па и други природни бедствия!

    .....Ами.......на мен за такова време.....ми плащат.......Канчето не ми е никак чуждо,пък на тебе като други неща са ти по интересни,не давай мнения и оценки за неща ,за които си съвсем в "мъглата"!!..../нищо лично!/....
    blue1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Природни задачи
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 15
    Последно: 21-03-14, 17:56
  2. HDD,CPU,RAM,PSU и други
    От conrad във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-12, 10:20
  3. трз,счетоводство,пл. док. и мн. други
    От machoni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-05, 14:00
  4. Takken 3, Mk и други
    От get във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 03-05-04, 22:27
  5. DRV за монитори и други
    От Major_J във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-03, 10:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе