Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Online база за баркодове - къде и как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #1

    Online база за баркодове - къде и как?

    Идеята ми е ..по-точно следния въпрос: Има ли онлайн база в нета, където може да се проверват произволни баркодове.
    Малко хора се ориентират по един ЕАН код 13 - държава, предприятие и т.н.
    Та дали някой е срещал сайт, където да набиеш цифрите и да ти излезе стоката?


    Гледах, има сайтове от сорта online barcode reader number - http://www.onlinebarcodereader.com/ или http://online-barcode-reader.inliteresearch.com/, но те взимат номера от снимка, но не ми дават информацията, кото съдържа

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #2

    Re:Online база за баркодове - къде и как?

    Не няма. И на мен ми се е искало още повече, че работих като приемчик с преносим терминал за разчитане и записване на количество и тип стока. Добре е държавата да се размърда и да направят такава система от няколко сървъра свързани с митниците. Така още при лизането на стоката кодовете ще се регистрират, лесно ще се следи какво влиза и какво излиза през тях.
    http://margaritta.dir.bg/0602shtih_kod.htm
    http://www.izmamno.com/bar-code
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...BA%D0%BE%D0%B4
    http://www.barcodes.bg/
    http://www.vladovsoft.com/%D0%B1%D0%...82%D0%BE%D1%80

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #3

    Re:Online база за баркодове - къде и как?

    Няма и няма да има в близко бъдеще. Дори и да се въведат в система сегашните кодове, поради начина на генериране на баркода информацията може да бъде подвеждаща, защото не се прави разлика между производител и вносител.
    Пример, работя към фирма вносител имащ собствен баркод. Разбира се български на вносител. Поръчват се стоки от Индия, Тайван, Китай със съответния задължителен баркод. Поглеждайки баркода единственото което можеш да разбереш е, че фирмата /не производителя/, предлагаща го на пазара е регистрирана в ХХХ държава. Затова е задължително по закон да се пише и производителя, но малко го спазват.

    Т.е. ако не се промени системата, единствената полза която носят баркодовете е по-бързата работа на касите в магазините и складовете на едро.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:Online база за баркодове - къде и как?

    Цитат Първоначално публикувано от ppbgbg
    ... Поръчват се стоки от Индия, Тайван, Китай със съответния задължителен баркод. ... Затова е задължително по закон да се пише и производителя, но малко го спазват.
    ... Т.е. ако не се промени системата, единствената полза която носят баркодовете е по-бързата работа на касите в магазините и складовете на едро.
    Къде е тоя закон бре ?!?!
    И коя е системата ?!?!

    Що те иронизирам ли ?
    Ми ти сам си посочил "системата":
    ... полза която носят баркодовете е по-бързата работа на касите в магазините и складовете на едро ...
    Та за какво друго да служи баркода ?

    ПП. Да ме прощаваш, ама това не ме кефи:
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    ... кодовете ще се регистрират, лесно ще се следи какво влиза и какво излиза през тях. ...
    Кой и с какво право "следи" ?
    Не ме разбирай погрешно, не съм против прогреса и в конкретния случай защитавам принцип.
    Не ми харесва идеята, "следящ чиновник" да ми вменява задължения (и разходи) за да му е по-лесно на него. А такива неща постоянно се случват - регистрация тук за туй, пререгистрация там за унуй, молба/заявление за некъв друг хуй (брех че рима се получи), и т.н.
    Като иска (чиновника) да му е по-лесно, да си размърда задника, да си напечата баркодове и да дойде да ги залепи, ама така стана трудно май.

    ... Да сложим по една баркод-татуировка и на хората, а ? За да е по лесно на "следящите" ... може и да стане в Америка след някоя друга година ... преди време го е имало в Германия.

  6. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #5

    Re:Online база за баркодове - къде и как?

    има`цифрови`баркодове ново поколение-с квадратчета...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #6

    Re:Online база за баркодове - къде и как?

    При тях не знам как се генерират, но забелязвам, че повечето /или всички?/ водят към определен сайт за покупка или информация.

    В магазините в ЕС основно се ползва системата EAN и едва ли ще я заменят скоро.

    @MitkoS
    Разбирам не си на кеф, пропускам ти мнението

    http://archives.potrebitel.bg/module...&go=page&pid=3

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:Online база за баркодове - къде и как?

    Дай друг закон, че тоя който си посочил в него въобще не се споменават баркодове.


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    64
    #8

    Отговор: Online база за баркодове - къде и как?

    Първите 3 цифри са държавата GS1 България

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #9

    Отговор: Online база за баркодове - къде и как?

    GEPIR | Services | GS1 - The global language of business

    Това е някаква онлайн база.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #10

    Отговор: Online база за баркодове - къде и как?

    @MitkoS
    Разбирам не си на кеф, пропускам ти мнението
    Ако имаш в предвид втората част от мнението му, абсолютно съм съгласен с него и съм против и аз!

    Т.е. ако не се промени системата, единствената полза която носят баркодовете е по-бързата работа на касите в магазините и складовете на едро.
    Това е единственото им предназначени и за това и се раздават с регистрация и със заплащане, защото, ако вземе всеки сам да си ги издава и ще вземат да се дублират кодовете на различни производители, а компютрите не разбират от салам, луканка, сирене......., а всеки артикул за тях е код.
    Целта е артикулите на различни производители да имат уникален код като се срещнат в един магазин.

    П.С. Преди години, когато имах производство доста четох по въпроса и си избрах сам поредица от кодове, като от сайта на организацията разбрах, че ги раздават на фирмите в последователност и последния номер фирма беше към 1100 и аз си избрах за моята 5000 с идеята, че в скоро време няма да регистрират още 4000 фирми и стоката ми да се дублира с други фирми в някой магазин.

    - - - - - - - - - -

    Обикновено тъпизмите в татковината ни идват точно от хора които дават идеи, че даже се и приемат, без да разбират нещата и предназначението им!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #11

    Отговор: Online база за баркодове - къде и как?

    Преди години, когато работих в Пикадили, попаднахме на видеоклип (от 2008 година) с последната разработка на Метро. При нея, производителят окомплектова заявката на палети и я доставя до рампата на магазина. В запечатан плик отстрани където се намират докумените има електронен радиочип който се разчита от терминала. В него е описана цялата информация
    - видове/модели
    - количество
    - срокове на годност....
    След разчитането и разопаковането, идват роботи които товарят съответните артикули(като ги разчитат по кодовете), след което влизат в залата и зареждат стелажите. За целта зад стелажите има коридор специално устроен за тях. Касите на изхода също бяха на 100% роботизирани, тоест в целият магазин има около 7-8 човека персонал.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-07-14 в 16:40.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Отговор: Online база за баркодове - къде и как?

    Христославе, а къде оставяш личната отговорност, защото складажията е материално отговорно лице! Стоката винаги се предава и приема с подпис за приел и предал и в случай на разминаване в количествата се пише на някой на гъзъ!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #13

    Отговор: Online база за баркодове - къде и как?

    Отговорноста за липсата, при тази система на метро е на доставчика. В случаят явно става въпрос за техен централен склад. Поинтересувай се каква е системата на Lidl - стоката пристига по магазините в запечатани контейнери.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #14

    Отговор: Online база за баркодове - къде и как?

    Хайде да се поставиш ти на мястото на един складажия!
    Събираш заявка за МЕТРО, предаваш я на някакъв шофьор, дори и запечатана да е пратката, и след на следващия ден ти идва известие, че не излизат количества и шефа ти ги пише на ..... заплатата! Кво праиш в този момент! Някой подписал ли се е, че ги е получил от теб и как можеш ти да се защитиш, че грешката не е у теб!!!?
    Ако аз съм складажията в МЕТРО, какво ме спира да чопна по някоя бройка от това и онова и да те обвиня, че стоката не излиза!!!?
    Не виждам, кой разумен работник ще поеме такава длъжност при такива обстоятелства!

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #15

    Отговор: Online база за баркодове - къде и как?

    Явно не си работил като склададжия и приемчик.:rolleyes: Това е системата - въпрос на доверие. Понеже шофъора няма как да присъства на броенето и окомплектовката, затова просто се разписва и потегля. Когато пристигне на място и нещо не излезе, звъни по телефона на склададжията за да го извести за липсата.
    В сбучая когато контейнерите са запечатани, шофъра няма как да чопне нещо без да наруши печата. В случай на открити липси, приемчика се обажда на телефона или пише по имеала на изпращача.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 09-12-06, 09:09
  2. Browser's на база IE, NetSurf, GreenBrowser
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-11-06, 09:50
  3. web база данни
    От connect във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 12-05-06, 14:35
  4. Бъстановяване на база данни
    От kostoff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-04, 00:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе