Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By svetlio1
  • 1 Post By Pat

Странно искане при пазаруване от TinyDeal

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1

    Question Странно искане при пазаруване от TinyDeal

    А бе тия, TinyDeal, нормални ли са? По тъп електронен магазин не съм виждал - ще ги раздуя навсякаъде! Поръчах два еднакви телефона, за един приятел и жена му. Всичко си мина ОК. Платих ги с кредитна карта, моята си. Това на 11.10.2016, получих си SMS-a, че съм платил 268$ веднага. Днес, изведнъж, изненада в пощата - искат до 3 дни да им изпратя снимки на кредитната карта и на личната ми карта, в противен случай щели да анулират поръчката. Каква е тая наглост, не мога да разбера. Ако имат някакви съмнения, защо не отказаха поръчката веднага, а взеха парите. Писах им мейл днес, да видим какво ще стане - нямам намерение да пращам никакви снимки!

    П.С. Kod, тези нали бяха направили някакви презентации тук във форума и май някакви отстъпки давааха за членове. Не ме интересуват отстъпките, но с такива глупости, бих препоръчал на всички да не се занимават с тях.
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-10-16 в 21:19.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Не разбрах точно проблема...
    Ако правилно съм разбрал, искат някакви потвърждения, в противен случай ще анулират поръчката и ще върнат парите по картата, откъдето са изтеглени.

    Необичайно е, но съм убеден, че който и да е търговец би имал сериозни основания за да откаже да прибере парите на клиента.
    Бих се въздържал от негативизъм и бих изчакал кореспонденцията.
    . Като цяло, не виждам съществен проблем. Всеки офлайн търговец има право да изиска документ за самоличност при плащане с карта, защо пък онлайн да няма това право?

    И моля, не спами тема за избор на смартфон с подобни проблеми, пусни отделна тема.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Не знам ама подобно "изисквани" ми правиха от един сайт дето си купувам ваучери и абонаменти за playStation/Xbox и последно разменяхме кореспонденция до 2ч. през ноща - накрая им пратих едно селфи на което си държа ЛК до лицето така че да се вижда само снимката на нея и името ми и ми пратиха кодовете . Същото беше и с поръчката на племенника към GearBest ама там директно ги отсвирихме и поръчахме точно от TinyDeal ... явно на някакъв случаен принцип е - упорствай , откаже да пращаш и виж какво ще отговорят .

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Ама защо да отказва, какво лошо има в искането?
    Напротив, за мен е положителен атестат за защита на парите ми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #5

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Има такава практика, не е нещо ненормално.Аз плащам чрез Пейпал и нямам проблеми.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ама защо да отказва, какво лошо има в искането?
    Напротив, за мен е положителен атестат за защита на парите ми.
    Ми малко е странно поне за мен, защото плащам с карта на името на жената , а искат и уж им пращам моя снимка с ЛК (може да e на всеки хванат от улицата цветнокож)... ако ще съм откраднал кредитна карта/информация не виждам каква защита може да е това
    Този пост е редактиран от svetlio1; 13-10-16 в 23:52.
    tony34al одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Странно искане при пазаруване от TinyDeal

    Значи да си кача снимки на кредитната карта и личната карта в нета, така ли? Едно е, в който и магазин да покажа ЛК на касиера и да му разпиша квитанцията, съвсем друго е снимките ми да си стоят на някакъв сървър и във всеки момент някой хакер да ги хакне, после друг пак и т.н. Има си много начини за проверка на кредитната карта, като моята е и с парола за проверка при пазаруване.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията

    И моля, не спами тема за избор на смартфон с подобни проблеми, пусни отделна тема.
    Извинявам се и благодаря, че отворихте отделна тема.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Отговор: Странно искане при пазаруване от TinyDeal

    Ами човек, като не искаш... варианта беше споменат по-горе - ползвай Пейпал.
    Друг е въпросът, че аз на Пейпал съм им пратил всичко, което ти искат и още 2 пъти по толкова, в това число и комунална сметка.

    И конспектирано, не мисля, че казусът има връзка с конкретен онлайн магазин. Може да се случи навсякъде, в това число и в Амазон...

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Странно искане при пазаруване от TinyDeal

    По никакъв повод не бих си пратил снимка на кредитната карта и личната карта на който и да е.... - е няма такава глупост....това даже ми е трудно да го проумея как може някой да го иска , а друг да го направи. Да покажа документ за самоличност в магазин - може, защото знам на кого го показвам и не остава никакви копия с които някой може да злоупотреби. Ползвам PayPal от години и никога на никого не съм пращал такива неща.
    tony34al одобрява това.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Странно искане при пазаруване от TinyDeal

    Не го ползваш достатъчно активно Пейпала.
    Както написах по-горе, ако започнеш да го ползваш интензивно ще ти се наложи да пращаш и снимка на личната си карта, и комунални сметки с точния ти адрес на тях...

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #11

    Отговор: Странно искане при пазаруване от TinyDeal

    От TinyDeal съм пазарил многократно и никакви проблеми. Плащане винаги с пейпал. Имат доста евтинки неща но и не са особено качествени... Обикновено доставката е след 30-40 дни.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отговор: Странно искане при пазаруване от TinyDeal

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    От TinyDeal съм пазарил многократно и никакви проблеми. Плащане винаги с пейпал. Имат доста евтинки неща но и не са особено качествени... Обикновено доставката е след 30-40 дни.
    Ама така е. Ако пазаруваш през Пейпал никой търговец няма да ти иска подобни документи. Тогава може евентуално Пейпал да ти ги иска.
    tony34alплаща директно с кредитната си карта и затова е допустим вариант да му искат идентификация. Изгорили са се няколко пъти с отменени от банки транзакции за вече изпратени стоки към БГ и подхождат по-подозрително...

    Прекалено несигурно е за мен плащането директно с кредитна карта за търговеца. Данните се добиват лесно, после как се оправят при крадени данни и кой го отнася... не знам. Притежателят на кр. карта си получава парите, банката или търговеца го отнася... нямам идея.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пазаруване на ТВ от Китай
    От fena81 във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 14-04-14, 20:28
  2. Пазаруване от homeavdirect
    От diavolovam във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-13, 19:13
  3. Онлай пазаруване...
    От creatort86 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-12-11, 08:49
  4. пазаруване от get.bg
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-07, 09:08
  5. Welcome screen (искане за клик на User name)
    От DEKAH във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 20-06-06, 11:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе