Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree3Одобрявам

Отглеждане на гълъби

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1

    Отглеждане на гълъби

    Някой може ли да ме светне каква е ползата от тези летящи мишки, говорим за чисто финансовата страна, има ли някакъв келепир?
    Имам един съсед, който гледа гълъби и винаги когато съм си вкъщи през делниците и той си е вкъщи, явно няма постоянна работа, та се чудя може ли от това да си вадиш хляба, понеже не изглежда да се е замогнал, дори напротив.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Познавам 2-3-ма, включително кръстника.
    Занимават се за кеф.
    Менкат си ги там някви породи: качулати, играчи, нам си кви.
    За пари никога не съм чувал да се говори.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Отглежда ги за храна!
    И аз имам един такъв съсед малоумник,половината квартал е пропищял от него.
    И двата ми балкона са с шипове против гълъби,преди да ги поставя,бяха започнали да си мътят под външните тела на климатиците,които са поставени на пода на терасите!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Не ми се вярва да ги яде, но кой знае, аз по-скоро си мисля, че ги продава.
    Тези птици вероятно отглеждат по няколко малки от една женска, а не виждам да разширява курника.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Целия ми балкон е осран от гълъби от години.
    И не само моя, и не само балконите, а де що има нещо хоризонтално по фасадата на сградата.
    Всеки ден гоня/прогонвам гълъби от балкона и первазите на прозорците (общо четири), омръзна ми !

    Преди три дни сложих една пласмасова кукла на черен гарван купена за 16 лв.
    И оттогава гълъб не е стъпил на балкона.
    Гледам и от прозорците изчезнаха с едно единично кацане вчера на най-отдалечения прозорец.
    Куклата е черна, с голяма гарванска човка и около 160-180% по-голяма от размера на жив гълъб.

    Силно се надявам да е трайно.
    Вероятно ще трябва още една кукла за прозореца който е най-отдалечения от балкона.
    И вероятно ще трябва отвреме навреме да попремествам куклата/куклите.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Вие имате голямооооооо търпееееееениеее...

    На ваше място щях да си завъдя сокол или хермелин.Може и невестулка ...И бозайницте ще ги пускам нощем да ловуват...

    Има ли гълъби, има и мишки и плъхове...Защото те се хранят с жито, ечемик, просо. царевица, слънчоглед...

    Другият вариант е да опънете тънка тел на местата които са им любими -кацат, прелитат... и като се ударят няколко пъти ще престанат...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #7

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Силно се надявам да е трайно.
    От опита на сестра ми ефекта е временен. Свикват и не му обръщат внимание след известно време. Тя също беше закупила гарван.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Ето това е гарвана

    За момента върши идеална работа - четвърти ден гълъб не е кацал на балкона.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #9

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    След още четири ще го намериш оцвъкан...

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    След още четири ще го намериш оцвъкан...
    ми минаха още четири дена.
    смени си кристалната топка

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    за хазарт се гледат гълъби.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    За тия десет дена, забелязах следното:

    Ако сложа гарвановата кукла прекалено показно (на перваза под парапета на балкона, с идеята да пази и околната фасада), то на някой мъжки гълъб му идва в повече и каца на парапета демонстративно към гарвана да отстоява територия. Два пъти се случи, не знам дали беше един и същ мъжкия гълъб ... прогоних го ръчно.

    Ако сложа гарвана вътре в балкона да гледа навътре и без да се показва извън балкона, но така че добре да се откроява на бялата балконска стена, то гълъби не идват, нито мъжки, нито никакви.
    Все едно нещо такова се случва в главите на гълъбите - "балкона на MitkoS го загубихме, но за останалата част от фасадата ще се борим".

    Статистиката е такава:
    Преди поставянето на куклата, по три пъти на ден гонех по 3-8-10 гълъба накуп.
    Сега за десет дни имаше само двете кацания на мъжкия, когато гарвана беше поставен доста агресивно. От пет дни откакто върнах куклата навътре, няма кацания.

    Сложих втора кукла на отдалечения прозорец, но я сложих от вътрешната страна на стъклото, като пак избрах позиция при която куклата добре да се забелязва и откроява на светъл фон. И засега успеха е пълен.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 07-09-22 в 10:46.
    morandis одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #13

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Целия ми балкон е осран от гълъби от години.
    И не само моя, и не само балконите, а де що има нещо хоризонтално по фасадата на сградата.
    Всеки ден гоня/прогонвам гълъби от балкона и первазите на прозорците (общо четири), омръзна ми !
    Имам съвсем същия проблем и се чудя как да се справя - гълъбите се появиха, защото от ляво и от дясно съседите ги няма(едните починаха, другите - в чужбина) и няма кой да ги гони от терасите им, долепени до моята, аз също рядко излизам там или простирам пране. Първо бе само една двойка, снасяха поне по два пъти на сезон, направо на терасите си правят гнездо и тогава ми бяха интересни, но за две-три години се размножиха до повече от десет и осират всичко, младите нямат страх от нищо като махане, пляскане с ръце, викове, това лято поне три пъти ги сварвам в стаите до терсата, които лятото денонощно стоят отворени за проветряване и дори си направили гнездо в едната стая, където рядко се влиза. Една съседка каза, че им хвърляла хапки с отрова, но не забелязала ефект, друг съсед окачва на простора найлонови торби/чували нарязани на ленти, аз си мисля за нещо като прашка

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #14

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Хвърли няколко шепи морска сол, ако не помогне има "червено жито".
    morandis одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #15

    Отговор: Отглеждане на гълъби

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хвърли няколко шепи морска сол, ако не помогне има "червено жито".
    Какво ще им стане от морската сол?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе