Резултати от 1 до 5 от общо 5

Печат върху фолио ? /нужда от съвет/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    Печат върху фолио ? /нужда от съвет/

    Здравейте.

    Не успях да намеря по-подходящо място, където да пусна темата, та, затова тука...

    От доста време се интересувам и ми се иска да почна да се занимавам с това, печат на надписи и картинки, върху подходящо фолио, не хартиено самозалепящо се, /което може да се залепи някъде върху колата /капак, броня и т.н./

    Споменаха ми, че ако ползвам това PVC фолио с лазерен принтер, мога да хвърля принтера после, а не ми се иска една проба да ми е над 200 лв.

    Всички сме виждали такива, а доста може и да са правили/поръчвали.



    Интересеуват ме следните неща :

    - С какво мога да го печатам това нещо, само с режещ плотер ли ? Чувал съм, че можело и на специално фолио за лазерен принтер, но нямам идея, тука просто не мога да намерия човек, който да ме ориентира и да ме светне.

    - Откъде може да се поръча това фолио ? Цени, доставчици ?

    - Ако нямя друг начин освен с режещ плотер, откуде мога да купя, цени ? фирми? втора употреба ?



    Благодаря предваритено, надявам се да ми помогнете.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #2

    Печат върху фолио ? /нужда от съвет/

    Лазерният принтер печата само върху хартиено фолио за съжаление. Такова се продава в Метро. PVC фолиото се разтапя от термоваляка на принтера и наистина го изхвърляш (принтера). Такова фолио (подходящо за лазерен принтер) обаче е неподходящо за залепяне върху коли и въобще, някъде където е изложено на дъжд.

    Мастилено-струйните принтери печатат върху всякакво фолио и няма опасност от повреда, но отпечатъка е също неустойчив на атмосферни влияния. Ако го лакираш примерно с лак за коса ще издържи известно време.

    Ако наистина искаш да направиш нещо трайно, трябва да използваш ситопечат. Може да се печата върху всякакъв материал и при подходящи бои е много трайно.

    Ако ще печаташ голям тираж може да ползваш и офсетов печат - също става много качествено, но е скъпо за малък тираж.





    Относно режещия плотер - той не печата а реже букви които се лепят върху друго фолио. Могат да се режат и картинки но не толкова сложни, както при сито печат. Един плотер струва от 800 лв. нагоре, но има и доста по-скъпи. Най-евтини са българските плотери на Мехатроника Габрово.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #3

    Печат върху фолио ? /нужда от съвет/

    Освен режещи има и пишещи плотери(някои даже вървят смесени - правят и двете), цените са около 40-50лв. / квадратен метър. Отпечатъка е водоустойчив(но не е задължително, затова като поръчваш - питай). Тези плотери са като големи(до 1.5-2метра ширина, но може да има и по-големи) мастилени принтери(пак казвам може да печата и водоустойчиви неща), чувал съм за резолюция до 1200dpi, но не съм ползвал такъв. Смятам че ако отидеш в първата сносна рекламна агенция ще ти обяснят

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Печат върху фолио ? /нужда от съвет/

    Ами работата е много простра. Печаташ върху фолио, хартия или каквато искаш да ти е основата и отгоре залепваш фолиото и работа е готова. Така можеш и на кола да го сложеш.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #5

    Печат върху фолио ? /нужда от съвет/

    Julian е прав донякъде, но не е пояснил, че фолиото което се залепя отгоре е прозрачно - става малко дебеличко това корто ще лепиш, но за единични бройки е едно от най-евтините решения.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Печат върху CD/DVD?
    От kobra във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-14, 19:42
  2. Нужда от съвет
    От donakz във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-11, 14:20
  3. Печат върху CD/DVD на мастилено-струен принтер?
    От ddimitrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-09, 19:14
  4. Печат върху няколко диска
    От Jenny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-07, 01:27
  5. Отговори: 2
    Последно: 19-06-04, 20:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе