Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Microwave (Микровълнови фурни)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #1

    Microwave (Микровълнови фурни)

    Някой да препоръча микровълнова с добро съотношение цена/качество.

    Какви са екстрите на микровълновите, какво всъщност да търся?



    Предистория:

    Изгоря ми микровълновата Samsung с дигитални клавиши, всичко си й работи каточе ли, но като натисна старт не тръгва, иначе мога да си ръчкам из менюто.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #2

    Microwave (Микровълнови фурни)

    От експлозив ли ги правят тези микровълнови не знам, но моята постоянно си гърми, трещи, дими. Така внимателно я ползвам, а тя явно си е харесала разходката до сервиза и категорично отказва да остане в изправно състояние...

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Microwave (Микровълнови фурни)

    избягвай да купуваш поради тази причина: Безизвестни и Южнокорейски марки, довери се на японците и на германците, те няма да е подведът

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Microwave (Микровълнови фурни)

    Ivo80, поне 8 години си имам вкъщи едно DAEWOO, но е копувано от Австрия []. заложи на испитани марки, но не се хвърляй на най-скъпото. Германските машини са веднъж. Макар че, и те са правени в Китай или Корея.

  6. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #5

    Microwave (Микровълнови фурни)

    Наскоро бях изправен пред същия въпрос, като ivo80 и мой роднина, който преподава "Битови уреди" един техникум и ми се струва много запознат, ми каза, че "магнетрона" (генератора на микровълните) за повечето марки бил един и същ (в смисъл произведен от един и същ производител - да го наречем монополист) с малки разлики в мощността. Всичко останало - корпус, таймер, вентилатори, грил и глезотии от типа на UV лампи не е съществено за основното предназначение на фурната - "правенето" на микровълни.

    И ми препоръча да взема модел с възможно <font color="orange">по-голяма мощност и по-малко екстри</font id="orange"> - без грил, механичен таймер и пр. Послушах го и взех най-простия и даже миналогодишен модел на LG (защото съм АБСОЛЮТНО съгласен с мнението на glarus) за 139 лв. и поне засега съм много доволен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #6

    Microwave (Микровълнови фурни)

    Ще те посъветвам да си купиш базов модел немска марка. Имам предвид без ексти като грил, дигитално табло, всякакво копчемца и джунджурии. Колкото е по-опростена - толкова по-дълго ще ти служи. Имам в къщи един Samsung на 6 години (нищо електронно няма по него, само с таймер и да нагласиш градусите с врътка) - никога не съм имала никакъв проблем.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Microwave (Микровълнови фурни)

    От 7 години съм с "Moulinex Optimo" 900W полезна мощност, 1850W - консумирана. Екстри няма, освен цифровия таймер и часовника. (това не го броя за екстра, защото механичния таймер е много неточен - имам предвид точност до 5сек.). Не знам какво производсво е, но си я купих от Италия[]. Нямам забележки по работата и.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #8

    Microwave (Микровълнови фурни)



    sclera_bg каза то4ни и верни неща ! съвет : всеми си фурна с възможно най малко електроника това е съществено ! мн е важно и за какво ще я използваш, само за претопляне или и за готвене!

    ако е за претопляне не е необходимо да е с голям обем и да има фул екстри ! ако е за готвене грила е задължителен /за мене/ и поне да е 23-25 литра -това зависи колко сте у дома, добре е също да е с керами4но покритие ако ще се използва пулноценно и редовно !

    аз ползвам от година и полвина ЕЛИТ да ВИ кажа желязна е ! 900 вата вълни + 500вата грил-кварцов ! механи4ен таймер! неръждавейка ! 210лв струваше преди година 25литра ! използваме я за ВСИ4КО и ПОСТОЯННО работи на 200% жена ми се е специализирала да готви на нея мн неща например : гюве4ета, кюфтета по ориенталски, ориз,мусака, боб, леща, супи, спагети, пе4ено пиле задължително в плик става мн вкусно и т.н...........! това се сещам за момента! но за всяко едно ястие трабва да се опитва ! добре е преди да си вземш фурна да си купиш някоя книжка и да про4етеш за преимуществата и недостатаците на разли4ните видове както и рецептите за готвене, ако ще я използваш за това ! ние така направихме !

    това сесещам за набързо, ако нещо друго те интересува питай !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Microwave (Микровълнови фурни)

    Най-желязната микровълнова която съм виждал е ЗИЛ (Завод Имени Ленина) Ползва се ако не се лъжа от 94-та, може и от преди това. До сега не се е чупила.

  12. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #10

    Microwave (Микровълнови фурни)

    //офф

    Защо в по-старите микровълнови не може да се слагат метални предмети, а в по-новите може?

    //офф

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Microwave (Микровълнови фурни)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">//офф

    Защо в по-старите микровълнови не може да се слагат метални предмети, а в по-новите може?

    //офф



    <div align="right">Originally posted by breiii - 08/04/2004 : 08:02:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

    Новите стават и за защита на мултимедийни CDs.

    Само че има точен алгоритъм на работа. Който се интересува да пита DK.

    [:D]

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #12

    Microwave (Микровълнови фурни)

    купичка с вода и цд-то вътре?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #13

    Microwave (Микровълнови фурни)

    Много забавно нещо: родителите ми имат един Thompson, от първите внесени в БГ през 1986 г. и бачка, макар и от 9 години да му е изгоряла лампата, която осветява вътрешността по време на процеса, а аз си купих един Samsung, момент да отскоча до кухнята... Така: CE108KF, който има всичко, ама всичко, разбирайте го буквално, за което се сетите, огромно вътрешно простронство (бутилка Coca-Cola от 2 л. се върти легнала вътре без да закача) и мога от 15 месеца да го използвам най-често за влагомер... Повиши ли се влажността на въздуха, поне това е моята теория, клавишите и отказват. Работи безотказно между юли и октомври. Май да имаш MW и да не знаеш, в кой момент можеш да я ползваш и в кой не, е по неприятно от това да нямаш... Има си и трик: ако оставя вратата отворена, крушката вътре свети и за по продължителни периоди явно нагрява контактите вътре (крушката се намира точно зад таблото за управление) и така микровълновата след известно време проработва... обаче само да си стоплиш един чай вътре и да се забавиш с отварянето на вратата с 10-ина сек. - Сбогом, Гергино! Много напредничав уред: долавя и най-малките колебания във влажността на въздуха...

    Мръсницата (моля за извинение!) се скапа 6 месеца след като и свърши двугодишната гаранция, а струваше колкото една хубава пералня...

    За съвременното общество май тези 30 месеца, в които микровълновата ми работеше безупречно, са достатъчни. После излизат нови модели и т.н. За България обаче, това не е приемливо и за това се присъединявам към гласовете за "нещо ново, произведено в Германия".


  17. Member Аватара на king_pin
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    267
    #14

    Microwave (Микровълнови фурни)

    Абе мани ги тия работи аз микровълновите ги мразя!!!

    Имам разбира се но нищо не си слагам в нея освен вода и храната на кучето Купи си нормална фурна харчи повече ток ама !!!!

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #15

    Microwave (Микровълнови фурни)

    Тя и моята печка беше на около 8 години и съм сигурен, че може да се оправи ама тия в сервиза нямали части за толкова стар модел. Дочух нещо за някакви нови технологии в микровълновите фурни и затова пуснах темата, никой нищо не е споменал за нов метод на печене. Тия с грила освен да си правя пиле на грил за какво друго мога да ги ползвам? някакви смесени режими на печене има ли?



    king_pin, ако не можеш да подобриш тишината по-добре си мълчи!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вградени фурни на Whirlpool
    От BIZZART във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-13, 18:25
  2. Фурни и плотове за вграждане на Панасоник
    От choko66 във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-13, 12:27
  3. Сервиз за микровълнови печки
    От kris11 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 13-06-07, 18:12
  4. Отговори: 49
    Последно: 28-03-06, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе