Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор на Конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1

    Избор на Конвектор

    Трабва ми нещо за отопляване на една служебна стая.Насочил съм се към конвекторните печки.Размерите на стаята са 4х4х2,50 Стаята е в блок,няма външни стени,но е без изолация и дограма.Няма да живея в нея,в седмица 2-3 пъти най много да оставам в нея за по няколко часа,или МАХ 1 нощувка за седмица Не разбирам нищо от тези печки,и ми е нужда помощ при избора,като пари съм заделил 100лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2

    Отговор: Избор на Конвектор

    Щом ще си за по няколко часа не ти трябва конвектор, а нещо което бързо да обърне въздуха и да затопли като тази печка https://www.technomarket.bg/products...owenta-so-5015 -на първа степен почти не се чува,а и за сто лева читав конвектор няма да намериш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Избор на Конвектор


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Чувал съм вче на Tesy -то само рекламата им е голяма, дали е така не знам. А както по горе колегата казва, на мен ми трябва да обърне и стопли въздуха бързо.Но дали в по големи студове духалката ще се справи, спрямо една Конвекторна печка не знам... Иначе външно и двата ми харесаха.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Отговор: Избор на Конвектор

    Хм, много загадъчно това офисче, какво ли ще правиш в него.....и бързичко да се стопляло.....за бойлерече за топла водичка после ли ще питаш

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #6

    Отговор: Избор на Конвектор

    Стая за отдих е. За това ми трябва да се стопля бързо, а не доката ми свърши почивката да си стоя в нея и да мръзна.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Отговор: Избор на Конвектор

    Няма какво да ги мислиш, грабвай една духалка- Ровентата която колегата е предложил е супер, за 5 минути и стаята е Африка.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Отговор: Избор на Конвектор

    Ако не ви се харчат много пари ето това НЕО: neo-fh-2750-metal -обърнете внимание, че е МЕТАЛНО.Има и пластмасово но не грее както това.

    Евтино е(25 лева) с регулатор на степените -2 степени и термостат.

    Негативното е че е по-шумно.За сметка на това мога да кажа, че държи на настъпване, ритане и други такива.И да го откраднат няма да съжалявате.Малко е, компактно и преносимо."Хвърля огън".

    Имам е една "безшумна" духалка делонги: DeLonghi-Retro-HVR9033-Fan-Heater купувах я навремето от техномакарената.Доволен съм и от нея-топли и вентилатора е безшумен.Не се чува как работи.Не духа толкова силно като неото, но пък е безшумна.Купувах я за 99лв, сега не я намирам в страницата на нито едното от двете техномазала.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Избор на Конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от dbitzepsa Виж публикацията
    Чувал съм вче на Tesy -то само рекламата им е голяма, дали е така не знам. А както по горе колегата казва, на мен ми трябва да обърне и стопли въздуха бързо.Но дали в по големи студове духалката ще се справи, спрямо една Конвекторна печка не знам... Иначе външно и двата ми харесаха.
    Аз имам такава - хем е конвекторна, но има и вентилатор. Затопля бързо и после ако искаш спираш вентилатора.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #10

    Отговор: Избор на Конвектор

    Почнах да се двуума между НЕО-то и Ровентата...Освен цената друго съществена разлика имат ли,като мощност,или че НЕО има термостат - това означава,че само се изключва и включва като я оставя да работи постоянно ли ?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #11

    Отговор: Избор на Конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от dbitzepsa Виж публикацията
    Почнах да се двуума между НЕО-то и Ровентата...Освен цената друго съществена разлика имат ли,като мощност,или че НЕО има термостат - това означава,че само се изключва и включва като я оставя да работи постоянно ли ?
    Ползвал съм ги и двете.Нео се брандира с още един куп търговски марки.Дрънчи доста повече от Ровента и е с 20% по-ниска мощност.Трета година ползвам Ровентата и не е мръднала.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #12
    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Ползвал съм ги и двете.Нео се брандира с още един куп търговски марки.Дрънчи доста повече от Ровента и е с 20% по-ниска мощност.Трета година ползвам Ровентата и не е мръднала.
    Иначе една такава NEO - стаята за колко време би стоплил в по студените дни ,спрямо Ровентата? Иначе ровентата ми харесва повече, но все ме е шубе да не ми я откраднат, като няча да съм постоянно там,и за това малко клоня и към НЕО. Иска ми се поне за 20 - 30 минути да мога да се стопля

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #13

    Отговор: Избор на Конвектор

    При мен на спомената Ровента се прецака вентилатора на 4-тата година. Изведнъж спря да работи вентилатора на тихата степен остана само на макс. Ползвали сме я само за по 20мин. на ден 3-4 пъти седмично.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 18:00
  2. Избор на Конвектор Atlantic vs. Diplomat
    От Itso_mb във форум Електрическо отопление
    Отговори: 50
    Последно: 28-03-15, 22:26
  3. Помощ в избор на конвектор/конвектори
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 8
    Последно: 27-09-14, 11:21
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 19:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе