Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs

Помощ в избор на конвектор/конвектори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #1

    Помощ в избор на конвектор/конвектори

    Здравейте,нуждая се от малко помощ в избора на конвектор/и за отопление през зимата.Надявам се да ми помогнете за правилното подбиране на уредите.Насочил съм се към конвекторите Adax Glamox.Стаята,която мисля да отоплявам е с размери 4x4x2,70.Стаята е тухлена с алуминиева дограма,но без изолация.Две от стените са вътрешни и две са външни.Според вас,какъв конвектор ще е подходящ?И най-вече един ще бъде ли достатъчен?Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    21
    #2

    Отговор: Помощ в избор на конвектор/конвектори


  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #3

    Отговор: Помощ в избор на конвектор/конвектори

    Всичко зависи от топлозагубите на помещението. А това можеш да го разбереш само опитно, когато паднат температурите. А ако под, над и до теб не живее никой, шансовете да се затопли стаята намаляват значително. Но за сметка на това сметките за еленергия ще нараснат драстично!
    За конвекторите смятай 100-110W на кв.м мощност =1600W.
    Ще те посъветвам за 2000W, а дали един ще е достатъчен няма как да преценя.
    Ако топлинните загуби са големи, ориентирай се към климатик!
    Успех!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Помощ в избор на конвектор/конвектори

    Според моя скромен опит, минимума е 50W/м3 и то ако има изолация.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Помощ в избор на конвектор/конвектори

    Външните стени с какво изложение са?

    -------------------------
    Ако стая с такива размери не можеш да я стоплиш с един конвектор от 2000W, без значение какъв, то .....какво да ти кажа по-добре се ориентирай към камина.

  7. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #6

    Отговор: Помощ в избор на конвектор/конвектори

    Аз клоня повече към два конвектора по 1500вата и да отварям вратата към кухненския бокс и ще паснат добре,но тук имам друго питане.Ако са два конвектора дали трябва да работят свъзано т.е. единия да е мастър ,а другия подчинен или става и двата да са с механични терморегулатори и дали така ще работят в синхрон?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #7

    Отговор: Помощ в избор на конвектор/конвектори

    Glamox няма с механичен термостат! Най-евтиният е с ЕТ - електронен термостат.
    Не разбирам защо ти е да работят в синхрон двата конвектора. Калибрираш ги според упътването на една и съща температура и те се стремят да я достигнат.
    Първо пишеш за едно помещение, сега се появи и бокс. Това жилище колко стаи има в крайна сметка? И с колко конвектора смяташ да го отопляваш?
    Принципът е всяко помещение да се отоплява с отделен уред. При отворени врати по-близкият конвектор от другата стая ще работи продължително и неефективно. Същото ще се получи и ако сложиш 1500W, вместо 2000. Освен това ще се появи течение поради разликите в температурите в двете стаи. За цената на два Glamox можеш да си вземеш някакъв евтин климатик, правилно подбран за помещението, който да те топли. Стига това да е възможно и да не ти пречат недостатъците на такъв тип отопление.
    tony34al одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #8

    Отговор: Помощ в избор на конвектор/конвектори

    Един 2000 ще ти стигне, обаче това с отварянето на вратите го забрави. Можеш да си ги вземеш с крачета и да прецениш къде да ги сложиш, гледай колкото може повече свободно пространство да има пред него.
    Аз първата година го бях скрил зад перде и на 40 сантиметра пред него - диван висок около 1,20 м. пак топлеше, но като махнах дивана ...
    Можеш да си вземеш крачета и да прецениш къде ще ти стои добре (двайсетина лева май бяха)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #9

    Отговор: Помощ в избор на конвектор/конвектори

    Крачетата са 19-20лв. и ги има в Технополис и в магазините, където продават конвектори.
    Дори да не са за съответната марка, лесно се пробиват два нови отвора. Миналата година го правих това упражнение за няколко конвектора Airelec.
    И трябва да се спазва минимално отстояние от пода 15-20см, както и поне 60-80 см от предния панел, както е написал преди мен tolstoi.
    Крачетата са оптимален вариант, стига да имаш наблизо контакт. С удължителите, особено долнопробните има риск от пожар.
    Между другото Airelec Tactic 2000ЕТ от днес са на промоция 219лв. в ТП. В ТМ са на същата цена, но са с ограничени наличности.
    Освен в цената, разликата с Adax е че нагревателите са от друг материал и са огънати на U, за да се намали дължината на конвектора. Височината е 400мм срещу 350 на Adax.

    И пак подчертавам - при големи топлозагуби на помещението конвекторът няма да те стопли, а само ще ти изпразни портфейла!
    Независимо от марката!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 17:00
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Помощ за климатиците ми, с два вида конвектори????
    От mga1981 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-12, 11:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе