Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 78
Like Tree35Одобрявам

Избор на бюджетен конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1

    Избор на бюджетен конвектор

    Здравейте,
    търся конвектор за отопление на кухня 10кв.м. Нямам никакви изисквания стига да не се запали както (почти) се случи с използваната до сега духалка. Търся ниска цена. Нещо подобно как ви се струва Панелен конвектор MYDOMO NSB-180S1, 1600W, 2 температурни режима - eMAG.bg

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #2

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #3

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Колеги,имам подобен проблем.Работя нощни смени и ми се налага да сложа главата за 3-4 часа през деня,стаята,където го правя,е 10 кв.м.,тавана и стените са боядисани с Термилат-енергоспестяващата боя на Мегахим-вече не я произвеждат.Стаята е с източно изложение,тухла,междинен етаж!Мога ли да се доверя на конвектор-да стопля бързо,ще работи само за времето,когато съм там,или трябва да мисля за друго отопление!Женския отряд като се прибере започва да щъка навсякъде и само тази стая е спокойна!Моля за съдействие,препоръчайте ми нещо на ток,на цена-възможно най-низка,но да върши работа-склонен съм на компромис!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #4

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от svilen angelov Виж публикацията
    Колеги,имам подобен проблем.Работя нощни смени и ми се налага да сложа главата за 3-4 часа през деня,стаята,където го правя,е 10 кв.м.,тавана и стените са боядисани с Термилат-енергоспестяващата боя на Мегахим-вече не я произвеждат.Стаята е с източно изложение,тухла,междинен етаж!Мога ли да се доверя на конвектор-да стопля бързо,ще работи само за времето,когато съм там,или трябва да мисля за друго отопление!Женския отряд като се прибере започва да щъка навсякъде и само тази стая е спокойна!Моля за съдействие,препоръчайте ми нещо на ток,на цена-възможно най-низка,но да върши работа-склонен съм на компромис!
    Подов конвектор с вентилатор 2kW - бял | Елдом

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #5

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    За предната зима не се наканих, но сега ще взема нещо което да замени вярната духалка.
    С електронен термостат гледам, че има Дипломат за 130лв. ползвали ли сте и дали е качествен продукт без шумове.
    Другите по-евтини които намерих са Теси, Атлантик, Аирелек, Ноирот.

    Има ли подводни камъни или да вземем най-евтиния? Един от приоритетите ми освен шума е дължината за това не съм включил Адах.

    Уреда ще се ползва в кухня 10кв.м и спалня 13,5кв.м северна панел. Спалнята има дограма и изолация. Каква мощност ще му е нужна според вас насочил съм се към 2kW, но ако 1,5kW са достатъчни ще ми е удобен заради намалените размери като се ползва в кухнята.
    Този пост е редактиран от Zygot; 21-12-15 в 12:00.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #6

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    За предната зима не се наканих, но сега ще взема нещо което да замени вярната духалка.
    С електронен термостат гледам, че има Дипломат за 130лв. ползвали ли сте и дали е качествен продукт без шумове.
    Другите по-евтини които намерих са Теси, Атлантик, Аирелек, Ноирот.

    Има ли подводни камъни или да вземем най-евтиния? Един от приоритетите ми освен шума е дължината за това не съм включил Адах.
    Аз си взех Atlantic F118 с електронен термостат и съм много доволен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    За предната зима не се наканих, но сега ще взема нещо което да замени вярната духалка.
    С електронен термостат гледам, че има Дипломат за 130лв. ползвали ли сте и дали е качествен продукт без шумове.
    Другите по-евтини които намерих са Теси, Атлантик, Аирелек, Ноирот.

    Има ли подводни камъни или да вземем най-евтиния? Един от приоритетите ми освен шума е дължината за това не съм включил Адах.

    Уреда ще се ползва в кухня 10кв.м и спалня 13,5кв.м северна панел. Спалнята има дограма и изолация. Каква мощност ще му е нужна според вас насочил съм се към 2kW, но ако 1,5kW са достатъчни ще ми е удобен заради намалените размери като се ползва в кухнята.
    Подводните камъни тук са ,че на някои от по-евтините модели понякога им пукат ламарините при загряване(ужасен шум). Така ,че по-добре събери мнения от ползвателите на отделните модели.Приятелката ми има F117 Design 2500W, гарантирам,че е читав модел. Купи им крачета,така е най -близо до пода и е по-конфортно и може да го разнасяш насам-натам.Не можах да разбера двете стаи са една до друга и ще се използва един уред?

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #8

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    За предната зима не се наканих, но сега ще взема нещо което да замени вярната духалка.
    С електронен термостат гледам, че има Дипломат за 130лв. ползвали ли сте и дали е качествен продукт без шумове.
    Другите по-евтини които намерих са Теси, Атлантик, Аирелек, Ноирот.

    Има ли подводни камъни или да вземем най-евтиния? Един от приоритетите ми освен шума е дължината за това не съм включил Адах.

    Уреда ще се ползва в кухня 10кв.м и спалня 13,5кв.м северна панел. Спалнята има дограма и изолация. Каква мощност ще му е нужна според вас насочил съм се към 2kW, но ако 1,5kW са достатъчни ще ми е удобен заради намалените размери като се ползва в кухнята.
    По-добре Airelec или Noirot! Много по качествени са от другите! По принцип 1500W ще ти отоплява добре. Но, ако искаш пусни и аванс малко с 2000W - ще е още по-добре!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #9

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не можах да разбера двете стаи са една до друга и ще се използва един уред?
    Основно се купува за кухнята, но алтернативно може да ми се наложи да топля спалнята за другата имам климатик, нещо като backup обмислям.
    Noirot са ми на сърце от по-скъпите тъй като са най-компактни. Ако ще давам 200лв. избора е ясен. Нещо да кажете за Дипломат като лични впечатления?
    Този пост е редактиран от Zygot; 21-12-15 в 14:58.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    1.5 kw ще стигнат , но по-добре вземи 2.0 kw, ако случайно стане -15, -20 гр(спалнята не е малка).и задължително с крачета.На някои модели не им предлагат крачета.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #11

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Чел съм много теми за Tesy и имаше много оплаквания за пукане на ламарината, което е много неприятно за спалня! И след посещение в сервиз - пак така! Предполагам с Diplomat са на един кантар? Аз имам Adax Glamox и Airelec Basic. Adax-а за мен е Mercedes-а на конвекторите - перфектен! Airelec-а също е добър, но малко му пука релето при вкл/изкл.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Понеже Diplomat е лепенка ,а не производител по-добре е да се види мнението на ползвател на този модел. Там различните модели най-вероятно са от различни ODM и при покупката всичко е на късмет.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #13

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Сега след малко прочетено по темата добавям че искам да е напълно безшумен, ако ще пука и ще ме стряска предпочитам друг тип отопление.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #14

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Adax не пука, но е по скъп! По-точно серията Glamox, моя е такъв и гарантирам, че няма да разбереш че е включен!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #15

    Отговор: Избор на бюджетен конвектор

    Atlantic F117 Design 2500W и Atlantic Solius 1500W от личен опит - са напълно безшумни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на бюджетен телевизор
    От panteroid във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-11-14, 17:40
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Избор на бюджетен климатик ?
    От barakuda във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-12, 23:43
  5. Помощ за избор на бюджетен фотоапарат
    От Conqueror във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-12, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе