Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By fbr
  • 1 Post By estqwerty

Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    6
    #1

    Cool Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    Здравейте,

    Първо да се извиня ако същестува такава тема, насочете ме към нея защото аз не успях да я намеря.

    От известно време търся начин за отопление различен от Климатизаторите. Нямам забележка към тях относно цена/качество но както бях споменавал в едно предишно мое мнение в форума, вече не ми допада течението което прави. Оглеждах се за лъчисто отопление но там недостатъка за мен е че не желая да усещам нагряването на себе си.

    Сега гледам ново двадесет. Изчисляваш каква отоплителна мощност ти е нужна за всяка стая, купуваш алуминиеви радиатори и монтираш в тях електрически нагреватели съобразно спецификите на радиатора и препоръчителните характеристики на нагревателя от производителя. Въпроса ми е намерих един производител като няма да го цитирам за да не правя реклама, който предлага нагреватели различни видове заедно с малко разширително съдче което се поставя в горната част на радиатора. Лесно е за изпълнение, да инвестицията за радиатори няма да е малка и също така ми е пределно ясно че сметката за ток няма да е като с климатиците. Въпроса е обаче някой правил ли е подобно изпълнение и доволен ли е? Какви са му горе долу сметките за ток.

    B пaнeлĸa cмe c 5 ĸaмepнa дoгpaмa c тpoeн cтъĸлoпaĸeт Външнa изoлaция 10cм + Bътpeшнa изoлaция тип: Cтeнaтa - 5 caнтимeтpa въздyx - Πeтичĸa Итoнг. Taĸa зaвapиxмe aпapтaмeнтa и въпpeĸи чe e cтap мeтoд зa изoлaция миcля чe e cтpaxoтeн . Eдинcтвeнoтo нeщo ĸoeтo нaмиpaм ĸaтo нeдocтaтъĸ в нaшия cлyчaй e чe cмe пocлeдeн 8ми eтaж и ceгa щe миcля зa изoлaция нa тaвнa пoнeжe ми пpeдcтoи peмoнт а това е най-голямата ми загуба в апартамента. Ta жилището e 70 ĸвaдpaтa ĸaтo eднaтa cтaя нe я oтoплявaмe зaщoтo вce oщe нямa мaлĸo чoвeчe дa бъдe в нeя . Обзop нa нeщaтa. 2 ĸлимaтиĸa зa 60 ĸвaдpaтa ĸaтo вpaтaтa нa бaнятa e oтвopeнa зa дa ce тoпли и cмeтĸaтa зa тoĸ в нaй-лoшия cлyчaй минaлaтa гoдинa бeшe 128 лв.

    Дори да бъде повече сметката за ток предпочитам да усещам уюутната топлина както когато сме на гости при родителите ми и те са с ТЕЦ. Вярно, техния ТЕЦ идва от Атомната Централа и в пъти по усезаем от Софийския но това е тема на друг разговор. Избягвам варянта ТЕЦ защото се съмнявам в съседите и краждите от тяхна страна. Нямам нерви да се занимавам с комиция да ги обикалям и т.н. Съседа срещу мен споделя че плаща по близо 300лв парно на месец и му било добре. Аз мисля че за 300лв ток трябва да направя Баня в целия апартамент което дори не е здравословно.

    Та ще се радвам да чуя вашето мнение по въпроса и дано има колега който правил подобна схема.

    Благодаря и Хубав Ден
    Васил Торбов

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #2

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    И защо всичко това. Готовите маслени радиатори с какво са по-лоши от алуминиевите със съдче отстрани.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    Точно за това се допитвам до вас. Все си мисля че като изчислиш колко голям Алуминиев радиатор ти е нужен и му сложиш Нагревател, ще бъде по ефективен от малките ментеливи маслени радиаторчета. Но понеже само си го мисля се допитвам до съфорумници.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    извявай ако не съм те разбрал,но явно ти си единствения човек,който зорлен иска да плаща повече..........не мога те разбера

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #5

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    Няма нито едно физично обосновано твърдение, на което да се надяваме, че проекта ще е по-ефективен. Нефизичните основания започват с "Плацебо" и завършват с метафизика.
    Kasap одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    Аз имам в стаята,която спа Atlantic Solius, който де факто си е един алуминиев радиатор и съм много доволен.Сега в друга стая ще сложа подов климатик, защото смятам ,че така е по-конфортно и на мен не ми харесват стенните климатици.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    Добре, нека поставя въпроса така.

    Искам да спра да използвам климатиците за отопление. Кое ще е по-удачно като варянт за София. Да се вържа към Топлофикация или да си направя въпросните радиатори, или било то да си купя маслени такива които аз лично не уважавам заради ефтината си изработка. Да решил съм да плащам повече с цел комфорт. Климатиците са страхотни но течението което правят е нприятно. Нека поставим въпроса между ТЕЦ и Въпросните Радиатори. Питам защото имам Алуминиеви радиатори които си седят като украса трябва само да им сложа по един нагревател и разширител и воала. Нещото за което най-много ме е яд е че се отоплявам на ток, използвам ТЕЦ за БГВ и отделно всеки месец през отоплителния сезон ми плющят по 50 - 60лв за общи части... Това е скандално. Няма ли как да отрежа двете скапани тръби в банята които ако вържа един чифт чорапи няма да изсъхнат една седмица... Всички други тръби в апартамента са изолирани или са вкопани в изолация (не съм го правил аз така заварихме апартамента)...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Аз имам в стаята,която спа Atlantic Solius, който де факто си е един алуминиев радиатор и съм много доволен.Сега в друга стая ще сложа подов климатик, защото смятам ,че така е по-конфортно и на мен не ми харесват стенните климатици.
    Виж, никога не съм имал подов климатик. С него може и да е друга бира.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #8

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от vaskodj Виж публикацията
    Аз мисля че за 300лв ток трябва да направя Баня в целия апартамент което дори не е здравословно.
    Ами пробвай. Една духалка 2kW ако работи нон стоп ще ти изгори около 250лв.на месец. Дали ще прави "баня" зависи само от жилището ти.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #9

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от vaskodj Виж публикацията
    Добре, нека поставя въпроса така.

    Искам да спра да използвам климатиците за отопление. Кое ще е по-удачно като варянт за София. Да се вържа към Топлофикация или да си направя въпросните радиатори, или било то да си купя маслени такива които аз лично не уважавам заради ефтината си изработка. Да решил съм да плащам повече с цел комфорт. Климатиците са страхотни но течението което правят е нприятно. Нека поставим въпроса между ТЕЦ и Въпросните Радиатори. Питам защото имам Алуминиеви радиатори които си седят като украса трябва само да им сложа по един нагревател и разширител и воала. Нещото за което най-много ме е яд е че се отоплявам на ток, използвам ТЕЦ за БГВ и отделно всеки месец през отоплителния сезон ми плющят по 50 - 60лв за общи части... Това е скандално. Няма ли как да отрежа двете скапани тръби в банята които ако вържа един чифт чорапи няма да изсъхнат една седмица... Всички други тръби в апартамента са изолирани или са вкопани в изолация (не съм го правил аз така заварихме апартамента)...

    - - - - - - - - - -



    Виж, никога не съм имал подов климатик. С него може и да е друга бира.

    Слагай конвектори!

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    приготви си парички - сметката ти по 2.5.
    няма значение какъв ще е радиатора - лъчист, конвектор, маслен или това което мислиш да правиш.
    вземи си стаен термостат да може да ги кара да цъкат на он-офф при дадена температура и стискай палци да е мека-лека зимата.
    DUNDURMA одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #11

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    Имаш и още един, но доста скъп вариант. Акумулираща печка. Гугъл ще ти отговори на въпросът кое колко и как.

    Ако имаш място, и жена, която е над нещата, можеш за 150лв да намериш от старите акумулиращи печки на 2-ра ръка. Следва цялостно пребоядисване и ще топлиш целия апартамент с нея, на нощна тарифа.

    Аз за жалост не можах да се преборя с жена ми, а първоначалната инвестиция за една такава ми е извън бюджета.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #12

    Отговор: Алуминиеви Радиатори с Електрически Нагревател

    vaskodj,
    Преди 5 години попаднах на готов фабричан вариант на това, което търсиш. За съжаление не мога да си спомня на коя фирма беше, а и тогава търсех стандартен панелен радиатор.
    Освен това се предлагат от различни фирми и конвектори с керамични акумулиращи елементи, но цените бяха около и над 2000лв. Но също както и българските от едно време, май всички модели са с 3Ф захранване. Разгледай примерно тук: STIEBEL ELTRON ; Новиз АД - Уреди за дома и хотела ; Акумулиращи радиатори

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с алуминиеви радиатори
    От badbore във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-12-18, 18:47
  2. Електрически нагревател МЕК 2002
    От vorchees във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-16, 10:22
  3. Продавам 2бр. алуминиеви радиатори за парно
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-12, 14:40
  4. Продавам 4 броя алуминиеви радиатори
    От S.Kozhuharov във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 02-12-11, 13:31
  5. Панелни или алуминиеви радиатори
    От dedo pop във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-06, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе