Резултати от 1 до 3 от общо 3

Къде и какъв конвектор, стая с френски прозорец?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    5
    #1

    Къде и какъв конвектор, стая с френски прозорец?

    Здравейте,
    Качвам скица на стаята, която ми е проблема.
    Има само 1 прозорец, но френски - от земята, почти до тавана (20 см. остават), таваните са високи.
    В момента се отоплява с Аirelec Tactic1750 W, сега е където е червеното на скицата, зад вратата и до прозореца.
    Предполагам от това, че е на външна стена, термостата на конвектора се побърква и сложен на 5, веднъж поддържа 22 градуса, друг път откача и вдига на 26+, без да мога да хвана логика в поведението му. Носих го на ремонт, смениха цялата платка, резултат няма. С бебе сме, та е важно да няма такива разлики.
    Реших да сменя конвектора с друг, заради тия приключения, но не съм сигурен, дали новия няма да даде същия проблем.
    В къща сме, тухла на 80 г., изолирана е външно с 5 см. стиропор, вътре е с гипсокартон, без вата под него, кухината е 5 см. до стената. Пода е гредоред, върху него ОСБ и след това ламинат. Купих го решено по тоя начин, ремонтирано - та ремонт скоро не предстои, отоплението също е заварено така. Отгоре и отдолу не отопляват стаята. Стаята е около 15 кв. (16 кв. - без един гардероб, който е вграден). Коридорът към стаята не се отоплява, макар зиме да е около 17-18 градуса там, отворена врата се усеща сериозно.
    Държа да е отопление на конвектор, заради детето, но приемам и друг опит.
    Конвектора ще работи непрекъснато, трябва да поддържа температура около 24 градуса денем и 21 нощем.

    Та, въпросите ми са:
    - Това ли е мястото на конвектора, или ако не - Къде е най-ефективно да бъде?
    - Какъв конвектор да сложа, за да е прецизен? Airelec-а се регулира с едни търкалета, не ми са прецизни. Проблема е, че може да бъде макс. 80-90 см. широк и 5-7 см. дебел, иначе се удря вратата.
    - Да изолирам ли гипсокартона зад конвктора с термофолио, или да налея монтажна пяна зад него в кухината до стената? Или...?
    Благодаря!





    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от jorop Виж публикацията
    Здравейте,
    Качвам скица на стаята, която ми е проблема.
    Има само 1 прозорец, но френски - от земята, почти до тавана (20 см. остават), таваните са високи.
    В момента се отоплява с Аirelec Tactic1750 W, сега е където е червеното на скицата, зад вратата и до прозореца.
    Предполагам от това, че е на външна стена, термостата на конвектора се побърква и сложен на 5, веднъж поддържа 22 градуса, друг път откача и вдига на 26+, без да мога да хвана логика в поведението му. Носих го на ремонт, смениха цялата платка, резултат няма. С бебе сме, та е важно да няма такива разлики.
    Реших да сменя конвектора с друг, заради тия приключения, но не съм сигурен, дали новия няма да даде същия проблем.
    В къща сме, тухла на 80 г., изолирана е външно с 5 см. стиропор, вътре е с гипсокартон, без вата под него, кухината е 5 см. до стената. Пода е гредоред, върху него ОСБ и след това ламинат. Купих го решено по тоя начин, ремонтирано - та ремонт скоро не предстои, отоплението също е заварено така. Отгоре и отдолу не отопляват стаята. Стаята е около 15 кв. (16 кв. - без един гардероб, който е вграден). Коридорът към стаята не се отоплява, макар зиме да е около 17-18 градуса там, отворена врата се усеща сериозно.
    Държа да е отопление на конвектор, заради детето, но приемам и друг опит.
    Конвектора ще работи непрекъснато, трябва да поддържа температура около 24 градуса денем и 21 нощем.

    Та, въпросите ми са:
    - Това ли е мястото на конвектора, или ако не - Къде е най-ефективно да бъде?
    - Какъв конвектор да сложа, за да е прецизен? Airelec-а се регулира с едни търкалета, не ми са прецизни. Проблема е, че може да бъде макс. 80-90 см. широк и 5-7 см. дебел, иначе се удря вратата.
    - Да изолирам ли гипсокартона зад конвктора с термофолио, или да налея монтажна пяна зад него в кухината до стената? Или...?
    Благодаря!



    Никой ли?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Отговор: Къде и какъв конвектор, стая с френски прозорец?

    Където и да си го сложил, не е нормално да дава такива разлики в поддържаната температура, освен ако в определени моменти на терморелето не му влияе някакъв студен поток от въздух, но чак пък толкова концентриран, че да не го усетиш... не ми се вярва. Духа ли към конвектора от тази врата? Така като гледам, конвектора не е зад вратата, а пред нея.
    Аз съм невеж относно конверторите, онзи ден купих за мой близък и нямам все още никакъв опит, но избрах такъв с електронен терморегулатор. След два дни ще го "доставя" и ще мога да пиша как се държи.
    Нямаш ли твои близки, които имат конвектор, който не е на стена? Имам предвид да не ги затрудняваш с демонтаж. Да го заемеш за една нощ, за 24 часа, нещо такова. Да опиташ с друго устройство. Нямам особено доверие на гаранционните сервизи, един Бог знае дали въобще са ти сменили нещо.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3

    Отговор: Къде и какъв конвектор, стая с френски прозорец?

    Аз бих го сложил пред прозореца предпочитам да ми е топло и комфортно отколкото гъзарско.
    Ако студен поток влияе на термостата много е вероятно да идва точно от френския прозорец.
    Един маслен радиатор на колелца пред прозореца и лятото в мазето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Френски прозорец и радиатор
    От xps_ във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 30-03-16, 09:55
  2. Френски прозорец тип хармоника
    От dj_q във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 25-04-11, 15:35
  3. Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?
    От sestra06 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 7
    Последно: 20-10-10, 21:24
  4. Какъв модел Midea за стая 9 m²
    От Firefox във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 01-01-10, 19:37
  5. Какъв климатик да взема за 14 квадрата стая?
    От miroslav66 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 14-05-08, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе