Резултати от 1 до 8 от общо 8

Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #1

    Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

    Здравейте колеги,
    искам да си купя 1 конвектор(от тези дето се закачват на стената или подов) за кухнята,за да ме топли зимата кухнята е 11,60(12) квадрата с изолация искам да ме топли зимата и да ми харчи малко предложете ми точен модел моля ви .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #2

    Re:Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

    Изложение на стаята, дограма и стъклопакет, бюджет?
    Ако имаш предвид тези конвектори, които са от порядъка на 60-80лв. и реотанът им е като на печките -духалки, просто не си давай парите! Причината е в големия разход на ел. енергия и ниската ефективност.
    За качествено отопление се ориентирай към конвекторни радиатори за стенен монтаж, според бюджета. Най-евтините са Tesy около 139лв., има и други марки като Airlelec (от около 180лв.), като най-качествени и съответно скъпи са норвежките ADAX - от около 211лв. според модификацията и типа терморегулатор.
    Само правилно подбери мощността според техните технически характеристики. Имат таблици с мощността на конвектора спрямо квадратура или кубатура на помещението. За твоите нужди минимума е 1400-1500W. По-голямата мощност не означава непременно и по-голям разход. Просто ще загрява по-бързо помещението и термостата ще го изключва.
    Евтин вариант е стенният керамичен отоплител (пак около 60лв.), но той завихря въздуха в помещението и вентилаторът му работи постоянно. Дори, когато се изключи нагревателя!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #3

    Re:Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

    11,50 квадрата кухня с външна изолация дограма 4 камерна 3 квадрата прозорец ако АДАКС са най-добрите ще купя един такъв до 250лв няма проблем искам дами топли и да харчи малко

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Re:Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

    За мен ADAX са най-добрите и мисля, че за модел с механичен термостат ще се включиш в цената.
    Все пак разгледай моделите и на другите фирми.
    Прецени си точно мястото на монтаж на 20 - 30см от пода, препоръчително под прозореца симетрично, като все пак оставиш разстояние м/у горната част на радиатора и подпрозоречната дъска поне 30 см. Трябва и контакт на около 1 - 1,5м за захранване на уреда с 220V.
    Ето какво излиза в Google: http://www.google.bg/search?sourceid...b5%d0%bd%d0%b0

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #5

    Re:Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

    Аз имам Adax в спалнята номер 1 е според мен при конвекторите :D

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    Re:Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Penchev
    Аз имам Adax в спалнята номер 1 е според мен при конвекторите :D
    Засичал ли си колко му е разхода и в каква спялня /описание квадратура изолация ../ ? Аз обмислям вариант за спялня, но се двуомя дали конвектор или климатик ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #7

    Re:Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

    Има впечатления от Airlelec. Ползвам около 30 от тях с мощност от 900 до 1500W. Първите са закупени преди около 4 години, последните миналата зима. Нямам нито един аварирал поради каквито и да е причини(не се ползват в домашна обстановка). Не съм засичал разход но през голяма част от времето е изключен. За да е топло трябва да не го изключваш. Вечер може да го намаляш от термостата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #8

    Re:Конвектор какъв да си купя да ме топли зимата?

    Аз ползвам Адакс и мога да кажа, че са много добри. За посоченото помещение - 1500 Вата. Имат две разновидности - с електронен и дигитален (така го наричат от Адакс) регулатор. Тези с дигитален имат много удобна функция- при зададена темп. 21 градуса, нощем автоматично поддържат 15 за икономии (от 23 до 6 ч.). Моят е 2000 вата с електронен (механичен темп. регулатор). Цената е 220-250 лв.
    Аз съм за Adax.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 12:28
  2. Какъв рутер да си купя ?
    От Binq във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-11-09, 16:16
  3. Panasonic CS/CU-RE12JKX - ще топли ли зимата?
    От joyboy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-09, 21:29
  4. Какъв климатик да си купя?
    От veszxr във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 02-11-05, 16:03
  5. Какъв GSM да си купя?
    От npu3paka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 06-01-04, 15:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе