Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем със стенен конвектор Arielli - изключва термозащитата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #1

    Проблем със стенен конвектор Arielli - изключва термозащитата

    Модeлът е Arielli CHW-2500 (2500W/250V). Вероятно Midea.
    С две степени по 1250W, двоен защитен от водни пръски ключ, биметален механичен термостат и последователно на него термозащита с нормално затворен контакт KSD301A 105 C, 16A/250V. Ключът, термостатът и защитата са монтирани в общ пластмасов корпус, закрепен отстрани на конвектора.
    За съжаление не успях да намеря някакво означение на термостата.
    Реотанът е с два нагревателни елемента с по 44Ohm всеки или на пълна мощност 88Ohm в керамичен корпус и с Al X-образен радиатор.
    Конвекторът е купуван чисто нов, работил е много рядко и до момента на отварянето не беше разглобяван.
    При пълна мощност и зададена температура малко над средата на обхвата на регулиране, след известно време изключва термозащитата, а не термостата. Като се самовъзстановява след около минута. затова и не съм забелязал проблема при по-високи външни температури.
    При въртене на регулатора на термостата се чува как вкл. и изкл., видимо няма нагар или следи от прегряване. Конвекторът нормално работи при по-ниска зададена температура.
    Нямах при мен мултиметър с термосонда и не мога да напиша точната температура на задействане на защитата.
    Моля за насоки къде да търся причината!
    Първата ми мисъл е за термозащитата, която се намира по магазините. Но ако е самият термостат не съм сигурен, че мога да открия нов подходящ. Въобще има ли на пазара електронни с такива параметри, които да монтирам вместо биметалния?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #2

    Отговор: Проблем със стенен конвектор Arielli - изключва термозащитата

    Успях да намеря защита (термоограничител), но оригиналната се оказа изправна. Задейства при 102 и се възстановява при 98, което съгласно заявените технически характеристики. Измервах с мултиметър, като осезателя на сондата беше допрян до корпуса на защитата.
    Оригиналният терморегулатор е: QX201A 16A 250V T180. На колко градуса е само производителят знае. Никъде няма маркировка.
    Смених го с нов терморегулатор за Tesy конвектор/духалка: KADA KDT-200 16A 250V, на 65C. EKOM : Различават се само, че едната клема е завъртяна на 90, а не е на 180 градуса спрямо другата.
    Нещата малко се подобриха и имам по-голям диапазон за задаване на обхвата на температурата. В крайна сметка само си загубих времето да обикалям по магазините и за измервания на нивото на термостата. Оказа се, че при температура на термостата 45C, при защитата е вече 102 и тя се задейства. С други думи, освен, че оригиналният термостат е изправен, трябва да се сложи термостат на 45C, а не на 65C.
    https://apogee99.com/index.php?main_...oducts_id=1679
    Такъв няма в магазина, откъдето купих този на 65C, а и в останалите. За жалост терморегулаторът трябва да е от същия вид. Новите модели са по-дълги и не е възможно да се монтират в кутията.
    Така, че отново съм в изходна позиция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Arielli LED43DN6T2 SMART
    От nbr във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-18, 22:57
  2. Конструктивната разлика м/у стенен и подов(стоящ) конвектор?
    От deian във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 17-10-16, 15:41
  3. Проблем с бойлер - копчето се разтапя/задейства се термозащитата
    От cmyk във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 02-08-16, 21:30
  4. Проблем с термозащитата на бойлера
    От svilen angelov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 49
    Последно: 18-04-11, 16:12
  5. Отговори: 12
    Последно: 21-09-07, 09:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе