Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree5Одобрявам

airelec basic pro или airelec tactic pro

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #1

    airelec basic pro или airelec tactic pro

    Здравейте, искам да попитам тези два модела на airelec имат ли някаква съществена разлика . Конвектора който ще ми трябва ще е с мощност 750 w за стая 6-7 квадратни метра. Като кубатурата на децката стая е още по малка,защото в нея има гардероб,легло и бюро . Прилагам и линк на стаята
    https://imgur.com/a/DUDY8JT

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    437
    #2

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Основната разлика е в отворите на решетката, при тактика са насочени надолу, което спомага за по-добро затопляне на помещението.Родителите ми се отопляват точно с тази марка конкветкори, като имат и Бейсик и Тактик и имам наблюдение върху работата им, ако имаш други въпроси питай.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Основната разлика е в отворите на решетката, при тактика са насочени надолу, което спомага за по-добро затопляне на помещението.Родителите ми се отопляват точно с тази марка конкветкори, като имат и Бейсик и Тактик и имам наблюдение върху работата им, ако имаш други въпроси питай.
    Значи да разбирам, че тактика е с едни гърди по-добър, заради това,че затоплянето му е към пода и по-бързо ще затопля стаята. Тези 750 w според теб ще са ли достатъчни за тази стая тя е с южно изложение вътрешна изолация под таван стени са налепени с фибран и външна изолация има, дограма пвц , става въпрос за панелно жилище . Виждам, че имат някакви режими на работа при които да работят и да топлят в определени часови повече,a в други часове да влизат в икономичен режим,освен тези режими аз ръчно мога ли да си го настроя на някакви градуси примерно на 20 градуса, защото идеята ми е да не го оставям включен по цял ден, а да го пускам вечер и сутрин да го гася. Та може ли да си го настрайвам аз на 20 градуса или 22 градуса когато се прибера и сутрин да го изключвам

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    437
    #4

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Да тактика е по-добър според мен,а цената при 750-ватовите е 15 лева повече - което е пренебрежимо.Според мен при тази доволна изолация,750 вата е напълно достатъчно. Конквектора има няколко режима на работа и по-конкретно 4.Режим Комфорт - който поддържа зададената температура. Режим Еко- който поддържа около 3 градуса под зададената температура в режим Комфорт.Режим против замръзване, който поддържа минимална положителна температура.Четвъртия вариант е с програми и можеш да си настроиш в кой час от денонощието и кой ден от седмицата на колко градуса да ти работи. Важно уточнение според мен на база наблюденията ми при работата на конквектора е че има разминаване между температурната настройка на самия уред и реалните градуси в помещението които държи, като тенденцията е следната - при по-ниска температура на уреда например 19 държи ПО-ВИСОКА температура в стаята.Като цяло е това, много бързо се свиква с настройките и наистина конкветорчето топли чудесно, това е което мога да кажа.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,260
    #5

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Някога смятаха 110W / кв.м. Мисля, че на сайта им има калкулатор.
    Аз бих сложил 1kW, защото тази стая все пак има врата и подход към нея. Разходът ще е същият, просто ще загрява по-бързо.

    Уточни си обема на помещението - цялото. Без да махаш мебелировката.
    За пръв път разбирам, че някой смята размери на помещение, като изважда мебелите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Да тактика е по-добър според мен,а цената при 750-ватовите е 15 лева повече - което е пренебрежимо.Според мен при тази доволна изолация,750 вата е напълно достатъчно. Конквектора има няколко режима на работа и по-конкретно 4.Режим Комфорт - който поддържа зададената температура. Режим Еко- който поддържа около 3 градуса под зададената температура в режим Комфорт.Режим против замръзване, който поддържа минимална положителна температура.Четвъртия вариант е с програми и можеш да си настроиш в кой час от денонощието и кой ден от седмицата на колко градуса да ти работи. Важно уточнение според мен на база наблюденията ми при работата на конквектора е че има разминаване между температурната настройка на самия уред и реалните градуси в помещението които държи, като тенденцията е следната - при по-ниска температура на уреда например 19 държи ПО-ВИСОКА температура в стаята.Като цяло е това, много бързо се свиква с настройките и наистина конкветорчето топли чудесно, това е което мога да кажа.
    Значи, мога като се прибера вкъщи да си го пусна на режим комфорт, която подържа зададената температура.Примерно искам в стаята да ми е 22 градуса нагласям си го на комфорт 22 градуса и вече, когато падне или достигне желаната температура термурегулатора си включва и изключва.Искам така да го използвам конвектора да не работи по цял ден , защото през деня няма никого във вкъщи и ме е страх да го оставям да работи по цял ден без никакъв надзор

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    437
    #7

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Този метод със стоте вата на квадрат е остарял и не много атрактивен днес, ще поясня защо. Това е правено през соца и е било доста ефективно при положение че се знае какви са сградите(блоковете са били основно панелни и по-малко тухлени), липсата им на изолация приблизително еднакви височини на стаите и тн. В случая човека има всички видове изолация и ако дебелината и е нормална а не декоративна 100 или 110 вата е много като планиране.Иначе да разхода ще бъде същия само ще затопля по-бързо аз заради тази причина купих на родителите си един 2.5 kW в апартамент прави баня за отрицателно време.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vastas Виж публикацията
    Значи, мога като се прибера вкъщи да си го пусна на режим комфорт, която подържа зададената температура.Примерно искам в стаята да ми е 22 градуса нагласям си го на комфорт 22 градуса и вече, когато падне или достигне желаната температура термурегулатора си включва и изключва.Искам така да го използвам конвектора да не работи по цял ден , защото през деня няма никого във вкъщи и ме е страх да го оставям да работи по цял ден без никакъв надзор
    Разбира се че може нали за това е терморегулатора. Настройка 19 в комфортен режим означава 16 в Еко а при тази изолация се съмнявам да падне температурата под 16 градуса и да се налага да се включва през деня.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,260
    #8

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    @vastas,
    Отиди на сайта на Airelec и си прочети упътването на съответните модели!
    То е буквално две страници и всичко ще ти се изясни.
    И е желателно да провериш дали не пука корпуса на уреда след изключване на термостата.
    За да няма изненади след това!

    Прегледай и конвекторите на Eldom. Контролерите им бяха много по-гъвкави откъм настройки и показваха даже разхода.
    Пак в официалния им сайт.

    @HRS9,
    По принцип си прав за метода W/ кв.м,
    Обаче това ми беше казано от сервиза на Airelec във Варна през 2011.
    Както вече написах, в някой от сайтовете им имаше детайлен калкулатор, който отчиташе доста фактори. Не помня вече къде точно беше.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    437
    #9

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Принципно много хора си смятат по тази формула и за неизолирани жилища (панелни апартаменти особено) горе долу сметките излизат а и при конквекторно отопление принципно не е толкова фатално и по-голям да сложиш разликите в цените са пренебрежими.Не така обаче стоят нещата при Климатиците,Газовите котли и особено Термопомпите където е изключително важно тези изчисления да се направят възможно най-точно, тъй като цените са в много голям диапазон а и цялата инсталация се оскъпява ненужно много пъти с така наречения запас, който в повечето случаи е излишен.Контролерите на Елдом може да са по-добри но като цяло Airelec е много по-добър, единствено Адакса може да е по-добър от него и Noirot но не бива да се забравя че Atlantic,Airelec и Noirot все пак са едно при конвекторите по-подобие на Триото Fujitsu,Electric,General.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #10

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Лошото при мен е че разтоянието от леглото до вратата при отворена врата е 54 см . Ширината на airelec 750 w е 340mm, а на 1000w e 420mm . Препоръчителния монтаж е да има минимун по 10 см отстояние от двете страни на конвектора, и затова съм ограничен от към модели. Затова 750 w по размери ми е идеален само се надявам да топли за тази квадратура.Иначе 750 w си го дават за квазратура от 5-10 кв. метра колкото е горе долу стаичката. Сигурно ще го поръчвам онлайн, защото на място в благоевград за сега не видях някъде да го предлагат и ако пука нещо и трещи просто ще го върна ако има такава опция от магазина
    Gena_bs одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    437
    #11

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Цитат Първоначално публикувано от vastas Виж публикацията
    Лошото при мен е че разтоянието от леглото до вратата при отворена врата е 54 см . Ширината на airelec 750 w е 340mm, а на 1000w e 420mm . Препоръчителния монтаж е да има минимун по 10 см отстояние от двете страни на конвектора, и затова съм ограничен от към модели. Затова 750 w по размери ми е идеален само се надявам да топли за тази квадратура.Иначе 750 w си го дават за квазратура от 5-10 кв. метра колкото е горе долу стаичката. Сигурно ще го поръчвам онлайн, защото на място в благоевград за сега не видях някъде да го предлагат и ако пука нещо и трещи просто ще го върна ако има такава опция от магазина
    750 ще ти върши работа, като всяка ламарина може да пукне някой път но категорично не е нещо което се натрапва, още повече пък тактик модела. Хубаво си решил, вземи го - тествай и ако не те устройва го върни.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,260
    #12

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Провери ли в Технополис?

    Корпусът не загрява отстрани. Особено откъм терморегулатора, защото под него няма нагревател.
    Имам два тактика 2013, чиито корпуси пукат много дразнещо. Особено в тихо помещение нощно време ме събуждат.
    Новите не вярвам да са нещо по-добро.

    Adax май са заедно вече с Noirot, Nobo и т.н.
    "In the year 2000, Adax was acquired by the Otterlei Group, who were the owners until 2023 when we were bought by Glen Dimplex.
    Production has recently been relocated from the factory at Svelvik to a subsidiary in Panevezys, Lithuania."

    Heating & Ventilation | Glen Dimplex


  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #13

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    В планинска къща от септември ползвам Airelec Tactic WIFI, не мисля че се различават много от Tactic Pro. Няма абсолютно никакво пукане на ламарините,много добре отоплят,изсушават малко повече въздуха и разбира се по-високи сметки за ток. Ако има възможност аз бих заложил на 1000W.
    HRS9 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #14

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Нямах предвид това дали загрегряват от страни, според мен щом е написано, че трябва да има отстояние по 10 см от страни трябва да се спази това, може би за да работи самия конвектор на 100% от възможностите си иначе, защо да го споменат в инструкциите. 750w го няма нито в технополис нито в техномаркет. Предлагат го vimax цена 220 лв. На мене ни ми е за парите аз бих дал повече пари за още по-добро нещо стига да може да се монтира както трябва.Първо исках да сложа климатик в тази стая, но се разколебах заради това че климатика няма да работи адекватно в толкова малка стая и постоянно ще е на on/off и дори ще я претопля в голями моменти от часовете, което за спане не много хубаво . Стаичката е 3.40 метра на 2.10 метра, височина е 2.50 метра .Сметнато по квадратура е 7.14 кв метрар а по кубични метра е 17.85. Така погледнато по характеристики 750W Тактик отговаря на стаята и пак казвам, заради самия размер, където ще се монтира конвектора съм силно ограничен от към избор. Надявам се тази изолация която има стаята вътрешна под, таван, стени налепена цялата с фибран плюс външната изолация, плюс това, че е южно изложение този 750 w тактик да не се задъхва и да може да я отоплява тази малка стаичка.И до колкото разбрах от написано до тук, ако имах възможност да сложа 1000w тактик той ще загрява по-бързо самата стая от 750w , но като разход на ток, нямало да има почти никаква разлика межу двата
    Този пост е редактиран от vastas; 20-02-24 в 09:45.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,260
    #15

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Добре е да прочетеш как работи конвектора!
    Отстоянието отстрани е с оглед осигуряване на противопожарна безопасност при експлоатация на уреда.
    А монтирането на конвектора пред врата в единия ъгъл на стаята точно негативно влияе на режима му на работа!
    При всяко отваряне ще се включва от движението на въздуха. Предполагам в коридора няма отопление?
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем конвектор Airelec Tactic 2000 (ET20)
    От Gena_bs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 12-11-23, 08:41
  2. Избор между Airelec Tactic Pro 1000W и Atlantic F127 1000W
    От marqn във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-22, 15:20
  3. Въпрос относно конвектор Airelec Tactic 1000W
    От cripz във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 15-11-17, 19:08
  4. Конвектор Adax vs Airelec
    От biohimika във форум Електрическо отопление
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-16, 19:52
  5. Отговори: 2
    Последно: 21-01-10, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе