Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree5Одобрявам

airelec basic pro или airelec tactic pro

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #16

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Добре е да прочетеш как работи конвектора!
    Отстоянието отстрани е с оглед осигуряване на противопожарна безопасност при експлоатация на уреда.
    А монтирането на конвектора пред врата в единия ъгъл на стаята точно негативно влияе на режима му на работа!
    При всяко отваряне ще се включва от движението на въздуха. Предполагам в коридора няма отопление?
    Успех!
    Не се отоплява, ние сме на последен етаж в панелно жилище и по някога, когато се преберем вечер миреше на неприятно в коридора и за това не искам да са ми отворени вратите към стаите и да се налага да проветрявам целия апартамент. Не знам само при нас ли е така, но факт е че го има. Точно заради това не го отоплявам коридора но смея да твърдя, че си е доста топличко и в него без отопление. Ако монтирам конвектора до вратата и се справя с отоплението на стаята ще го преглътна този недостатък, че по-често ще се включва конветора при отварянето на вратата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #17

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Действай смело, нищо не губиш.Вземи го, тествай го 10-тина дни и ако не ти харесва го върни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #18

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Действай смело, нищо не губиш.Вземи го, тествай го 10-тина дни и ако не ти харесва го върни.
    Ако го поръчам би трябвало да си има стойки за стена в комплекта. Вашите конвектори имаха ли си стойки за стената

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #19

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Принципно не, това се доплаща и съответно се поръчва като допълнителен аксесоар. Има опция стойки, има и колелца. Лично според мен колелцата са по-добрия вариант тъй като от 4 конвектора, 3 са ми на стойки и 1 на колелца.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #20

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Moже да погледнеш и тази серия.Не знам кои са съответните модели на този тип на другите фирми,но тези SOLIUS са добри
    https://techno-shop.bg/product/lachi...l-wi-fi-1000-w

    При електронен термостат малко повече мощност не пречи.Поддържа си температурата до 0,1 градуса.

    https://bgr.bg/produkt-kategoriya/%D...E%D1%80%D0%B8/
    HRS9 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #21

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Moже да погледнеш и тази серия.Не знам кои са съответните модели на този тип на другите фирми,но тези SOLIUS са добри
    https://techno-shop.bg/product/lachi...l-wi-fi-1000-w

    При електронен термостат малко повече мощност не пречи.Поддържа си температурата до 0,1 градуса.

    https://bgr.bg/produkt-kategoriya/%D...E%D1%80%D0%B8/
    Благодаря, но няма да имам място за тези модели доста са широки, което е проблем при моя случай

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #22

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Стойката за стена, поне на Airelec, си е в комплекта.
    В упътването е написано: Tactic Pro Manual BG.pdf (airelec.bg)
    Купи си стойки за под. За да не дупчиш стената.
    Дали метални крака УНИВЕРСАЛНИ КРАЧЕТА ЗА КОНВЕКТОР или с колелца КИТ КРАЧЕТА AIRELEC си решаваш сам.
    Стойката с колелцата стърчи доста от габаритите на конвектора и аз постоянно се спъвам. Освен това е ниска, близко до пода и се монтира на решетката, която не е особено механично устойчива. Докато другата можеш да си разпробиеш отвори на каквато си височина искаш. Примерно 20мм е при мен и оптимално си работят машинките перфектно.
    Освен това със стойките винаги можеш да преместиш конвектора, където пожелаеш.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #23

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Извинявам се в бързината не съм прочел че става дума за стойки за СТЕНА.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    19
    #24

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Стойката за стена, поне на Airelec, си е в комплекта.
    В упътването е написано: Tactic Pro Manual BG.pdf (airelec.bg)
    Купи си стойки за под. За да не дупчиш стената.
    Дали метални крака УНИВЕРСАЛНИ КРАЧЕТА ЗА КОНВЕКТОР или с колелца КИТ КРАЧЕТА AIRELEC си решаваш сам.
    Стойката с колелцата стърчи доста от габаритите на конвектора и аз постоянно се спъвам. Освен това е ниска, близко до пода и се монтира на решетката, която не е особено механично устойчива. Докато другата можеш да си разпробиеш отвори на каквато си височина искаш. Примерно 20мм е при мен и оптимално си работят машинките перфектно.
    Освен това със стойките винаги можеш да преместиш конвектора, където пожелаеш.
    Благодаря, искам да си го монтирам на стената, вярно ще я сдупча стената, но детето ми е на 3 годинки, и ако е мобилен конвектора с тези стойки да не стане някоя беля,че ще го бутне примерно.За това предпочитам за стената и да него мисля. Значи за стената би трябвало да си има в комплекта стойки, да не се чудя после от къде да си купувам стойки

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Извинявам се в бързината не съм прочел че става дума за стойки за СТЕНА.
    Нищо,случва се Та в твойте имаше ли такива стойки за стената в коплекта с конвектора
    HRS9 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #25

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Цитат Първоначално публикувано от vastas Виж публикацията
    да не стане някоя беля,че ще го бутне примерно.
    Има опасност и да се изгори на предния панел, както и да напъха горими или метални външни тела през решетките.
    За да се обезопасиш, вероятно ще трябва да инсталираш конвектора на място, недостъпно за дребосъка.
    Или да потърсиш стенен инфрачервен/ кварцов отоплител с термостат.
    Кварцова печка Luxell EX-23 - Luxell
    Кварцова печка Crown EXO-20 Bath - Crown
    Нещо такова, но са с механичен термостат. Тези с електронен са над 350лв.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #26

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Има ел. лири за баня - 750W, с термостат, с таймер(седмичен).
    Нито ще се изгориш, нито ще тикнеш нещо вътре.
    https://tesy.bg/produkti/otoplenie-i...duct=th01-750w

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #27

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Нищо,случва се Та в твойте имаше ли такива стойки за стената в коплекта с конвектора[/QUOTE]

    Да

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #28

    Отговор: airelec basic pro или airelec tactic pro

    Не е добре да се изключват. Пускаш го да си работи и го спираш пролетта. Само сменяш градусите които искаш. Като темперарират са икономични, точни са им термостатите. За мен лично за малки помещения като това от 6-7 квадрата са доста по-добър избор от малък климатик. Имам 2 броя - 2500W Tactic Pro и 1500W Basic Pro, разликата е точно никаква. Единият е в стая която се спи а другият е в баня. Преоразмерени са нарочно. Достигат по-бързо зададената температура и после само поддържат.
    HRS9 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем конвектор Airelec Tactic 2000 (ET20)
    От Gena_bs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 12-11-23, 08:41
  2. Избор между Airelec Tactic Pro 1000W и Atlantic F127 1000W
    От marqn във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-22, 15:20
  3. Въпрос относно конвектор Airelec Tactic 1000W
    От cripz във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 15-11-17, 19:08
  4. Конвектор Adax vs Airelec
    От biohimika във форум Електрическо отопление
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-16, 19:52
  5. Отговори: 2
    Последно: 21-01-10, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе