Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

nominalno natovarvane

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #16

    Re:nominalno natovarvane

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    А как ще се чувства контакта на готварската печка, когато жена ти готви за цяла компания на 2,5 мм2?
    Както се чувства и в момента!!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #17

    Re:nominalno natovarvane

    До печката е задължително да има 4мм² директен кабел от таблото - обикновено пълната и мощност е 6-7кВт.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #18

    Re:nominalno natovarvane

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    До печката е задължително да има 4мм² директен кабел от таблото - обикновено пълната и мощност е 6-7кВт.
    Презастраховането по принцип е хубаво нещо, но аз не бих се наел да връзвам контакт с 4мм² към него /ще ми трябват поне торба с контакти докато успея да го свържа, ако преди това не си счупя пръстите/, а друг е въпроса с какво сечение е захранено жилището - масово се изпълняват с 4мм² или 6мм², и колко ще издържи той!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #19

    Re:nominalno natovarvane

    Захранването на 6кВт с 4мм² кабел изобщо, ама изобщо не е презастраховане
    Цитат Първоначално публикувано от plpenov
    а друг е въпроса с какво сечение е захранено жилището - масово се изпълняват с 4мм² или 6мм², и колко ще издържи той!
    Това пък за захранване с 4 квадрата на жилище няма да го коментирам!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #20

    Re:nominalno natovarvane

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Захранването на 6кВт с 4мм² кабел изобщо, ама изобщо не е презастрахованеТова пък за захранване с 4 квадрата на жилище няма да го коментирам!
    Без да се заяждам колега, отварял ли си електромерно табло за да видиш как е изпълнено?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re:nominalno natovarvane

    Цитат Първоначално публикувано от plpenov
    Без да се заяждам колега, отварял ли си електромерно табло за да видиш как е изпълнено?
    Виждал съм перфектни изпълнения, виждал съм и невероятни мърльовщини. Ако нещо е изпълнено лошо или неправилно, то трябва ли да служи за образец за изпълнение? В тази тема обсъждаме как трябва да се прави, а не как е направено някъде. И после много е важно от кои години е таблото...
    Доста често в хрониките на нещастните случаи се чува констатацията: "Пожара вероятно е предизвикан от късо съединение или неизправност в ел. инсталацията".

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе