Резултати от 1 до 10 от общо 10

Разделяне на ел. кръгове ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #1

    Разделяне на ел. кръгове ?

    Здравейте !
    Имам следното питане : при налични 3 кръга със съответно 5 и 2 по 3 етажа на етажно осветление във входа възможно ли е да разделя съществуващия първи кръг, а не като светне партера да свети до 5-ия етаж, че са още 20 крушки дотам.
    Ако ли не може ли само с датчик да се направи на всеки етаж ?
    Малко ме съмнява, но ще съм благодарен за всякакви мнения по темата как да разделя кръговете и какво ще коства ориентировъчно !
    Благодаря ви предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    Цитат Първоначално публикувано от citizen
    [b]Здравейте !
    Имам следното питане : при налични 3 кръга със съответно 5 и 2 по 3 етажа
    Това какво означава?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #3

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Това какво означава?
    Общо 11 етажа е входа. Стълбищното осветление е разделено на 3 кръга. I кръг е от 1 до 5 вкл. ; II - 6 до 8 вкл.; III - 9 до 11 вкл.
    Ще ми се някак ако може да се отдели партера от останалите 3-4 да речем.
    А още повече ми се иска ако може всеки етаж за себе си да свети. Възможно ли е всичко това и ако да как ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #4

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    По принцип няма невъзможни неща но всичко опира до пари и до това дали си заслужава.
    1. По въпроса за партера - може да се отдели на отделен кръг, като за целта при всички положения ще трябва да се теглят нови кабели и да се монтира допълнителен стълбищен автомат .При всички случаи трябва да се огледа от техник и да се прецени на място как точно да бъде изпълнено .

    2. По въпроса за всеки етаж - принципно може да се направи но за целта на всеки етаж дрябва да се преработи кутията както и да се монтира стълбищен автомат на всеки етаж .Според мен не си заслужава труда защото това най - вероятно ще доведе само до повече проблеми отколкото ползи.Имай предвид , че тези масовите сълбищни автомати които се продават имат навика често да се повреждат .

    Според мен да се отдели партера е добра идея т.к. там осветлението се ползва най често и не е необходимо да светва и по етажите защото повечето живущи го ползват колкото да стигнат до асансьора.За осветлението по етажите според мен е по-добре да се инвестира в енергоспестяващи крушки.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    Цитат Първоначално публикувано от GalinBelos
    ...За осветлението по етажите според мен е по-добре да се инвестира в енергоспестяващи крушки.
    Не мога да не допълня това:
    За осветлението по етажите според мен е по-добре да се инвестира в енергоспестяващи крушки, поставени зад добре заключвани метални кафези! При цената им кражбите ще са масови...
    Всъщност скоро ще бъдем само с енергоспестяващи, защото май ще се спира производството на крушки с нажежаема жичка.

    По въпроса за осветителните тела с датчици - при мен ключът за етажното осветление е повреден и си реших проблема с 150W прожектор от Конрад за 16.50лв. В Бриколаж и Практикер ги има същите, с лев-два по-скъпи. Вече година си свети.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #6

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    Принпципно са по 4 крушки на етаж, а коридора е Г-образен. Мислех си с прожектор, но за целта ще трябват 2, имайки предвид спецификата на коридора. Пред входа сме с такъв. За около година кара с 1 пура, сега за 3-4 месеца две се смениха. При цена 4 лв на едната и общо около 25 пури за входа ме притеснява доколко ще изкарат. Отделно, че пак ще трябва да се човърка по кутиите. Подобни съображения са ми и за енергоспестяващите. Попадна ми мнение, че честото пускане спиране на каквато и да е крушка бързо й скъсява живота.
    По въпроса за стълбищен автомат на всеки етаж проблема май е опъването на бая кабели или греша ? Иначе самите автомати при нас си карат, макар и доста натоварени. Последния е поне отпреди 1 година.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #7

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    По въпроса за осветителните тела с датчици - при мен ключът за етажното осветление е повреден и си реших проблема с 150W прожектор от Конрад за 16.50лв. В Бриколаж и Практикер ги има същите, с лев-два по-скъпи. Вече година си свети.
    Предполагам обаче всичките ключове трябва да се окъсят за да работи прожектора ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #8

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    Сталбищните автомати изгарят 4есто,но за целта за да не става де , може да се отдели силовата верига през отделно реле и през ст. автомат да минава само оперативен ток.Схемата я има на самия автомат.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #9

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    направи го с по един пир сензор на етаж.така всеки етаж ще се осветява само ако има движение на хора .сензорите имат регулиране на време и осветеност така че през деня няма да се включват.ориентировъчна цена на сензор е 12 лева.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #10

    Re:Разделяне на ел. кръгове ?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    направи го с по един пир сензор на етаж.така всеки етаж ще се осветява само ако има движение на хора .сензорите имат регулиране на време и осветеност така че през деня няма да се включват.ориентировъчна цена на сензор е 12 лева.
    А каква е гаранцията , че няма да откраднат и пир сензорите ? На един му потрябвал за вилата , на друг за гаража , а трети ей така да има ако му затрябва.

    Апропо колко ток плащате и колко апартамента сте във входа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. разделяне на vob.
    От Tores във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-07, 16:02
  2. разделяне на HDD
    От helios1 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 19-12-06, 17:15
  3. разделяне на ЛАН
    От sss във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-11-06, 00:38
  4. BG/INT разделяне на трафика
    От Gaby във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 14-05-05, 23:33
  5. Разделяне на SEAGATE 80G АТА
    От JM във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-02-05, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе