Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    53
    #1

    Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Здравейте,
    март ,април ще правя ремонт и искам да зазидам терасата на хола и да изкарам мивка на нея,ще взема вода от банята 8,9метра са от банята до терасата ще стане ли някой правил ли го е дайте съвет(апартамента е панел-ка)

    Наклона за мръсната вода ме безпокои ...
    Може ли да пробия панелката 3см надолу и да сложа тръбите които минават през хола под пода?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Привет колега,

    В къщи вече 8-ма година работи мивка на този принцип без проблеми. Системата за мръсната вода е изградена от PVC тръби, които са почти без наклон и я прехвърлят на разстояние около 8 метра до банята. Тръбите са сложени в специално издълбана ниша в панела на пода под плочките. В последствие се усетих, че ще е по-добре да се поставят на място, до което да има достъп ако се наложи, без да се разбива, но работата вече беше приключена. Понеже имаше притеснения дали няма да се запушат се остави резервен вариант - на повечето тераси си има отходна система - за 30-тина минути към нея може да се свърже тръба, която да отвежда мръсната вода по тръбите надолу. Засега не се е налагало.

    Ако ще правиш такава система имай предвид, че трябва доста да гледаш какво попада в канала, за да нямаш после главоболия. С всякакви дребни хранителни отпадъци (трохи, мазнина за готвене и т.н.) няма проблеми, но за всичко останало трябва да се внимава. Децата са ужасно изобретателни - очаквай ориз, боб, фъстъци и т.н. неща, за които дори не ти минава през ума.

    Профилактика - поне един път месечно, дори да ти се струва, че всичко е наред. В къщи използваме Tuboflo за студена вода.

    При нас има още едно улеснение - пералнята изхвърля вода през същата система, като това спомага за поддържането - помпата и върши чудеса. Единствено в такъв момент трябва да се изолира канала на мивката, че първият път беше забавно.

    Надявам се да съм ти бил полезен. Ако имаш други въпроси - питай.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #3

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Явно ще местиш кухнята на терасата на хола ..... Колегата не е имал проблем до сега само заради пералната - водата при първото изхвърляне е гореща и промива отводната тръба . И мивката бих я монтирал по възможност на вътрешна стена, особено ако не си на централно парно отопление, че едно по-дълго отсъствие от дома зимно време си носи риск от замръзване.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #4

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    По принцип мръсната канализация се прави с малък наклон за да може водата да носи нечистотиите при изтичането си.Освен това и мивката си има цедка, която спира по-едрите отпадъци.При мен над панела има някаква замазка около 5-6см.

  6. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #5

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Предлагам да си сложиш и сифон на мивката. Добра идея ще е ако е възможно да оставиш ревизия на хоризонталния участък точно на коляното, за да можеш при нужда да пъкнеш там твърда тел за почистване.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #6

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    В тази връзка видях, че се продават специално за целта пружини с манивела в единия край за въртене и различна дължина именно за физическо почистване на дълги канализационни тръби (даже си купих една 3 метрова, за всеки случай).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    53
    #7

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    http://195.149.248.189:8080/2010-01-...a347_920x0.jpg Горе-долу така ще минават тръбите не можах да го нарисувам мн.добре!

    Shienar Как направиха тази ниша в панела(и колко дълбока и широка е тя) би ли ми казал и с какви инструменти към какви хора трябва да се обърна?

    аз мисля само на терасата да сложа плочки а в хола паркет(или ламинат)

    ми при мен не може ли да се направи"пералнята да изхвърля вода през същата система" ?

    п.п.Shienar дай скайп на лично ако има нещо да те питам

    Поздрави

  10. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #8

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    За съжаление не наблюдавах майсторите през цялото време - жилището беше за основен ремонт и всичко беше смъкнато до "кота нула", а ние бяхме в друг апартамент. До колкото знам с ъглошлайф с някакъв специален диск се реже улея, след което с Хилти или Канго се кърти необходимото. Широчината на канала беше около 10-тина сантиметра, дълбочина около 4-5 см. Направиха го майсторите, които слагаха плочките.

    Пропуснах да кажа, че при нас промяната на място беше за цялата кухня, не само за мивка. Терасата беше остъклена, а междинната дограма избита. Мивката беше преместена заедно с печките и пералнята - затова изхвърля вода през същата система. Не знам при теб как ще бъде - само мивка или всичко заедно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    53
    #9

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Колко трябва да е наклона на тръбите (в милиметри) за да може да функционира мивката на терасата без проблем?

  12. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #10

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Трябва да е малък, но не съм сигурен за градусите. Имам спомен за 3°, но нека каже някой по запознат.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    3-5% е добре

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Градусите за да има хубаво оттичане са 15. При мен беше правена без наклон и след около 15 години (не знам кой е правил ремонта) се запуши много качествено. Всякакви подобни изпълнения като тубофло, и т.н. не помагаха. Имаше ефект от една вакуум помпа. В последствие направих друга тръба от ПВХ 50мм, която е с доста добър наклон около 30 градуса и сега всичко е наред. даже и съдомиялна пуснах през нея. Тръбата се крие малко неприятно, но за съжаление нямам голям избор. Най-лесно става с гипсокартон, но така намалява големината на стаята. Като ти гледам терасата и тя не е много голяма. Съветвам те да сложиш стояща батерия. Като за целта остави изводи за вода - топла, студена и канал на самият панел. Проблем, който е при мен е с топлата вода. Докато дойде от бойлера и 10 литра заминават. Ако 3 пъти през деня се мият чинии и бойлера е наполовина. Щом ще правиш подобен ремонт те съветвам да помислиш и добре за тока. Аз на 3 квадрата тераса изкарах ток 5 места и всички са ми нужни. Лошото е че нямаше как да дръпна ток от друг предпазител. Ако можеш направи и това. Предвиди си и изходи за съдомиялна - зимата не е приятно да миеш чинии на терасата. Колкото и да е остъклена си е гадно.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #13

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Градусите за да има хубаво оттичане са 15

    това на 8 метра можеш ли да си го визуализираш ?

    нормален наклон за оттичане е 2-3

  17. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #14

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    ...зимата не е приятно да миеш чинии на терасата. Колкото и да е остъклена си е гадно.
    Не съм съгласен - от остъкляване до остъкляване има разлика от небето до земята. В къщи терасата е цялостно изолирана, зидани са стени до тавана, слагана е пластмасова дограма, вътрешните стени са допълнително изолирани с теракот. Няма никаква разлика в температурата - това реално си е допълнителна стая.

  18. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #15

    Re:Искам да изкарам мивка на терасата - съвети

    Цитат Първоначално публикувано от alexx

    това на 8 метра можеш ли да си го визуализираш ?

    нормален наклон за оттичане е 2-3
    Не е малко но това е ако не искаш да се запуши. А тези 8 метра с малък наклон не е гаранция дали няма да създаде бъдещи проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar
    Не съм съгласен - от остъкляване до остъкляване има разлика от небето до земята. В къщи терасата е цялостно изолирана, зидани са стени до тавана, слагана е пластмасова дограма, вътрешните стени са допълнително изолирани с теракот. Няма никаква разлика в температурата - това реално си е допълнителна стая.
    Съгласен съм с теб, но казвам за най-лошият случай - при мен терасата е с 5 външни стени - Над мен няма нищи - правих си покрив от ПВХ дограма и термо-панели, под мен терасата е неостъклена и стърчи напред. Въпреки изолациите които съм слагал и т.н. разлика в температурата се усеща - като аз почти не затварям прозорците.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проточен бойлер Под мивка
    От get във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 06-03-15, 23:17
  2. Запълване на парапета на терасата
    От aleksenergo във форум Домашен майстор
    Отговори: 13
    Последно: 05-06-14, 11:54
  3. Не мога да избера искам съвети!
    От evgenito във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 28-12-12, 10:38
  4. Бойлер под/над мивка
    От alfonso във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-10, 20:43
  5. Персонален климатик на терасата?
    От g0g0 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 28-06-07, 22:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе