Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

3-проводна ел. инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Ето една друга хипотеза, която общо взето може да обясни случващото се:
    - Заземяване с голямо преходно съпротивление
    - И едновременно с това прекъсната нула
    (т.е., веригата на консуматора не се "затваря" през "фазата и нулата", а през "фазата и (лошо) заземяване")

    Ама как точно ще си го провериш и оправиш, не се наемам да дъвъм акъл по този въпрос.
    До подобна хипотеза достигнах и аз и затова зададох тези въпроси. Проверката не е сложна, но предполага подготвен техник, мултицет, който да мери ток и някакъв товар (примерно едно котлонче).
    Последователността е следната:
    1. Измерва се захранващото напрежение и тока през товара при гарантирано читава инсталация. Изчислява се мощността.
    2. С фазомер се определя фазата на проверяваната инсталация.
    3. Свързва се единия край на товара към фазата и се мери тока спрямо другите два проводника. Мери се и напрежението спрямо тях.
    Изчисляват се мощностите за тези измервания и се сравняват с предварителното измерване.
    4.Анализ на резултатите:
    - приблизително еднакви мощности - резултат-> читава инсталация;
    - липса на мощност спрямо единия проводник и по-ниска срямо еталонната с другия - резултат-> прекъсната нула и калпава земя;
    - мощност на единия проводник, равна на еталонната и по-ниска на другия - резултат->нормална нула и калпаво заземяване.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #17

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Мерси за мини спама ....

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #18

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Мрънкаш за тоя мини-спам ... ама ако го прочетеш и осмислиш и ако хипотезата се окаже вярна, то ще проумееш, че съществуващата ти дефектнотокова защита служи само за украса на таблото - или е не свързана правилно, или е дефектна ("дефектна" - в случая няма нищо общо с "дефектните токове") ... защото имаш огромни разлики в тока през фазата и нулата, а тя си трае и не сработва.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от Xui40
    Мерси за мини спама ....
    Щом оценяваш опитите да ти помогнем като спам значи темата е за триене. Ти не се нуждаеш от помощ и тя става цялата спам - демек безполезна. Давам и още половин час живот. До тогава дължиш извинение на отзовалите се да ти помогнат за загубеното време!

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #20

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Забележката за мини-спама беше към мен като че ли, а не за твоите препоръки.
    Не му спирай темата заради мен, ... няма да се обаждам повече, не ми е зор

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Забележката за мини-спама беше към мен като че ли, а не за твоите препоръки.
    Не му спирай темата заради мен, ... няма да се обаждам повече, не ми е зор
    Това към кого е няма никакво значение!
    Правилата:
    чл. 1. Подигравката с потребители на форума е крайно нежелателна. Никой не се е родил научен, затова е форумът.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #22

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Мили ми Lupus можеш да правиш каквото си искаш но има некои неща които пропускаш.
    Тесноградието ти пречи, но няма да се впускам в размисли и страсти и да описвам неща.

    за изпусналите ще отбележа само следното
    че мн се размихме(има хора които ще рзберат какво се има в предвид)

    Как да разберем кое нулата кое е земята

    - за засегнатите да прочетат началото на темата и ако се смятата за засегнати ( ПМ )

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #23

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Xui40,
    Има една приказка "По-добре да си мълчиш и да те мислят за глупак, отколкото да проговориш и да опровергаеш всички съмнения около това".
    Та нема да е лошо да я научиш наизуст тая приказка и да си повтаряш по няколко пъти преди да пишеш.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #24

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    С фазомера не може да се прозвънява.
    Може да е против правилата за безопасност на труда, но може - при първоначалното връзване на положените кабели съм използвал точно този начин за цялата инсталация на собствената си къща, за определяне кой кабел е фазата, но трябва да се внимава, за да не се пецкаш . Това и имах впредвид в предния си пост - тъй като инсталацията на горния етаж още не е вързана, от таблото, където тръгва трипроводната инсталация за него, разкачаме примерно "земя"-та, подаваме на нея фаза и с фазомерчето виждаме къде се появява. Бележим кабелчетата по някакъв начин и вече ги знаем Но това само, ако още не е вързано все още никъде нищо. Но, както казах , не го препоръчвам този начин на никого, освен на себе си.
    Lupus, предполагам вече си се досетил, че Xui4o ти благодари за мини спама ти по отношение на ника му, а ти бързаш да се обиждаш Ако противоречи на някакви правила на форума, просто му ги кажи...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #25

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от Xui40
    Мили ми Lupus можеш да правиш каквото си искаш но има некои неща които пропускаш.
    Тесноградието ти пречи, но няма да се впускам в размисли и страсти и да описвам неща.

    за изпусналите ще отбележа само следното
    че мн се размихме(има хора които ще рзберат какво се има в предвид)

    Как да разберем кое нулата кое е земята
    Мисля, че подробно описах метода. Ако не го разбираш по-добре не опитвай, а плати на правоспособен техник да открие проблема.
    Цитат Първоначално публикувано от Danri
    ......
    Lupus, предполагам вече си се досетил, че Xui4o ти благодари за мини спама ти по отношение на ника му, а ти бързаш да се обиждаш Ако противоречи на някакви правила на форума, просто му ги кажи...
    Нямаше спам а въпрос, на който не получих отговор. Ника е просто нецензурен и вероятно ще си отиде с приносителя от форума.
    Край на темата.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #26

    Re:3-проводна ел. инсталация

    Мили ми Хуй40,
    учудва ме умението ти да караш хората, решили да ти помогнат, да се чувстват като в тъп филм! Аз също съм минал по този път, така че много добре разбирам Лупус и Миткос. Уважавай, за да те уважават. Не знам дали Лупус ще изпълни заканата си, но с неблагодарното си държане ще откажеш всеки, който е имал желание да ти помага.
    Danri, освен че е опасно, не винаги става бате - не знам какви кабели са измислили сега, ама са ме шашкали здравата - подавам фаза на едното жило, а в другия край и на трите жила има фаза - индукция ли е не знам.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. ел. инсталация
    От princesa8786 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 14-03-10, 05:47
  2. инсталация на win 3.1
    От iovkito във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 13-03-06, 18:30
  3. Инсталация на PHP
    От mmxmmx във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 29-11-05, 19:15
  4. Инсталация на Вин хп сп1
    От bursi във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 23-10-05, 13:16
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе