Резултати от 1 до 6 от общо 6

Свързване на ел. табло за бойлер..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #1

    Свързване на ел. табло за бойлер..

    Здравейте..
    Бромлема е следния.. Счупи се копчето на Ел. таблото на бойлера който е в коридора и е като това http://www.citymarket.bg/products/1375_big.jpg взех същото но забравих кой кабел къде беше.. има 5 кабела .. като знам че отгоре бяха 3 (един сам и 2 заедно) и отдоло 2
    ето и снимка.. http://store5.data.bg/vassil2/P190510_18.39.JPG може ли да ми помогнете


  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #2

    Re:Свързване на ел. табло за бойлер..

    Извикай някой който разбира. Така както задаваш въпроса се разбира, че не разбираш от токове и ще ни е трудно да ти обясним кой кабел какъв е. Може нещо да не разбереш както трябва и да направиш някоя беля. Аз мога да ти обясня кой кабел какъв е но от разстояние няма да мога да определя кой е защитния кабел (известен като „земното“). Двата свързани кабела на една клема са „нулата“ и „земното“.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    13
    #3

    Re:Свързване на ел. табло за бойлер..

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Извикай някой който разбира. Така както задаваш въпроса се разбира, че не разбираш от токове и ще ни е трудно да ти обясним кой кабел какъв е. Може нещо да не разбереш както трябва и да направиш някоя беля. Аз мога да ти обясня кой кабел какъв е но от разстояние няма да мога да определя кой е защитния кабел (известен като „земното“). Двата свързани кабела на една клема са „нулата“ и „земното“.
    Извинявай колега но от предоставения снимков материал се вижда,че това е стара двупроводна ел. инсталация.
    Така,че не обърквай човека допълнително цитирам:Двата свързани кабела на една клема са „нулата“ и „земното“.Такова животно в бойлерно табло няма.Съвета ми е да се извика специалист.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #4

    Re:Свързване на ел. табло за бойлер..

    Аз пробвах така както са на снимката ..
    Платения- горе вляво .. жълтия и черния заедно- горе вдясно.. ( мисля че бяха така като го свалях таблото )
    и отдоло на клича платения в вляво и червения- вдясно (ама тук се колебая дали не бяха наопъки )

    та като ги вързах така .. падна шалтера на ел таблото в входа...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Свързване на ел. табло за бойлер..

    Цитат Първоначално публикувано от vassil_dinkov
    Аз пробвах така както са на снимката ..
    Платения- горе вляво .. жълтия и черния заедно- горе вдясно.. ( мисля че бяха така като го свалях таблото )
    и отдоло на клича платения в вляво и червения- вдясно (ама тук се колебая дали не бяха наопъки )

    та като ги вързах така .. падна шалтера на ел таблото в входа...
    Падна, защото си разменил долу фазата и нулата и получаваш късо през водопроводната инсталация. Размени ги и ще се оправи.

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #6

    Re:Свързване на ел. табло за бойлер..

    Цитат Първоначално публикувано от hicom
    Извинявай колега но от предоставения снимков материал се вижда,че това е стара двупроводна ел. инсталация.
    Така,че не обърквай човека допълнително цитирам:Двата свързани кабела на една клема са „нулата“ и „земното“.Такова животно в бойлерно табло няма.Съвета ми е да се извика специалист.
    Аз същото казах, да извика специалист. А впрочем никого не заблуждавам, май ти си се заблудил нещо. При двупроводна инсталация нулевия проводник трябва да се свърже заедно със защитния проводник на бойлера, който някоѝ наричат „земното“.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помоооощ!!! Ел. свързване на бойлер Елдом - Дипломат.
    От kojcho във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 10-03-22, 10:02
  2. Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел
    От колю скуката във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-13, 08:16
  3. Свързване на бойлер
    От valor във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 12-11-12, 13:37
  4. Свързване на бойлер
    От acc във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 111
    Последно: 20-04-11, 00:30
  5. Свързване на бойлер със серпентина
    От todoplam във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 19-10-09, 12:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе