Резултати от 1 до 11 от общо 11

Съвет за зареждащи се батерии.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1

    Съвет за зареждащи се батерии.

    Дайте ми съвет за зареждащи се батерии, качествени, които ще изкарат повечко от година, размер АА. Последните два пъти, попадам на модели, които макар и да са заредени поне 12 часа, изкарват не повече от 10 снимки. Разбрахте, батериите ще се използват за фотоапарат - модел http://www.imaging-resource.com/PROD...IS/A570ISA.HTM

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    152
    #2

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    На Скайп името пише Пловдив - ако си от филибето виж Викиват. От там бях взел едни преди около 2-3 години, ама предполагам че ги има и по други магазинчета . Ползвах ги доста време със стария апарат, след това с новия, а сега година вече ги ползвам в едни часовници и още си работят ама реално вече държат по около 4 мес. Спомените ми са, че издържаха много снимки (над 250 снимки). Когато ги вземах ме посъветваха да са от "по-тежките" - били хубави. Бяха и малко по-скъпи от други. Марката е C.F.L. 3000 ама реално са 2800 mAh - сиви с оранжево. Аз поне лично съм доволен от тях.

    Поздрави.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    двете марки, от които съм най-доволен, са Sanyo EVO 2700 и Braun Perfect 2100
    колко снимки държат не мога да кажа, но държат по много

    C.F.L. !?
    тези "прекрасните" се чудя как да намеря китаеца, който ги е произвел, и да му ги " там-ти-ри-рам"
    "up to 3800, typical 2500", а всъщност стават само за стенни часовници. след 3-тата снимка (ако изобщо запали фотото с тях) ги пиши бегали

    от друга страна, приятна изненада бяха Konnoc@ 2700. макар и не толкова издръжливи като EVO-то (имах ги точно след тях), ми служиха учудващо дълго, като и сега са сложени в нещо вкъщи.

    относно зареждането - делиш капацитета на сложените батерии (2 или 4) на скоростта на зареждане на зарядното и получаваш часовете:
    2*2700=5400 / 250 (примерно) = 21 часа 36 мин
    оставяш ги за денонощие и си готов. да не забравяме, че повечето зарядни имаш индикаторче, но дори и да угасне по-рано - не му вярвай

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #4

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    още един глас за Sanyo

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #5

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    Има едни световнонеизвестни батерии, обикновено залени на цвят, без никакви надписи за производител и капацитет. Продават се по магазините за електронни компоненти. Имам такива, препоръчаха ми ги приятели и съм предоволен . Евтини са и ако не си доволен от тях(което едва ли ще стане), тогава пробвай с "маркови" , които са на двойна и тройна цена. Имам и два комплекта Varta, които взех със зарядното. Ползвам ги от 5-6 години. Доста държеливи излязоха. Да им се ненадяваш

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #6

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    SANYO eneloop (model HR-3UTG 1.2V, max 2000 mAh) - имам ги от няколко години и съм много доволен. Вървят батериите в комплект със зарядното. Преди да ги взема се рових в много теми и се оказаха едни от най-добрите. Има ги Техномаркет/ Технополис. Сигурно ги има и на други места. Характерното за тях e, че след като се заредят могат да се съхраняват до 6 месеца, т.е. имат много малък разряден ток. И още един съвет – зареждат се за около 8-9 часа, така че не ги дръж повече от това време на зарядното и ги разреждай по възможност до край.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #7

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    Аз наскоро си взех ето този комплект: http://www.photopavilion.com/?page=c...ow=additional# и съм много доволен поне засега. С DULACELL-ките праврх най-много 50 снимки, а с тези преброих до 320 снимки и има загубих брайката, но мисля че направих още около 100-тина като повечето от тях бяха със светкавица.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #8

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    Благодаря на всички писали в темата...Първите батерии на фотоапарата бяха такива като на KumaLisko - фотото ми е донесено от Дубай, заедно с такива батерии, но не знам защо не изкараха много дълъг живот...макар и заредени, след 10-15 снимки, се скапваха. Като гледам, май ще се спра на едни Sanyo, по съвет на FearMe и bandev. Важното е да успея да намеря къде в Пловдив продават подобни модели.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    Провери в Фото павилион. Уж имат налични.Адреса в Пловдив е ул. Сливница N10 с/у р-т Happy.Бту и аз гласувам за тези с две ръце,втора година ползвам такива.А преди това бях с едни уж немски Digital 2500 продават се със зарядно ХАМА,обаче след първата зима на -20° често използване много им падна капацитета.Тея зелените no name
    които споменава avast3 също ставаха ма Енелоп са по сигурни.Другия вариант ти е на сони според мен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #10

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    Моя фотоапарат също беше с 2 бр. батери DULACELL но обикновени (не се зареждат). После по спешност купих първите срещнати Никел-металхидридни (Ni-MH). Те бяха Panasonic 4 бр. по 2100 mAh + зарядно (0.21 А) на цена 24.00 лв. и време на заряд 10 часа. Използвам ги вече 3 години и вече се усеща намаляването на капацитета им, но не съм останал без батеря някога и не мисля да ги сменявам за сега. Ако използваш твое зарядно и нови батери, времето на заряд зависи от какъв ток отдава зарядното и какъв е капацитета на батерите ти. Ако си купиш комплект зарядно + 4 бр. Ni-MH ( ~25-30 лв.) , който ще е съизмерим с цената на 4 бр. нови Ni-MH батери, ще ти отпаднат сметките за времето на заряд. Има зарядни за различно време на заряд ... 4-6-10-20 часа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #11

    Re:Съвет за зареждащи се батерии.

    Aleksandars, Sanyo eneloоp не са лоши.
    Внимавай, обаче, да не ги объркаш със Sanyo HR-3U 1,2V - голям боклук!
    Между другото, броя на снимките, които можеш да направиш, зависи мноко от капацитета на батерията.
    Други батерии, които също стават, а и не са скъпи - UNIROSS Mignon.
    Имам едни АА 2100mAh от няколко години - не са мръднали!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какви зареждащи се батерии да си купя? Имам зарядно ВАРТА!
    От malttihristov във форум Друга битова техника
    Отговори: 14
    Последно: 25-10-18, 15:08
  2. Зарядно за АА и ААА батерии.
    От Aleksandars във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 20-01-13, 20:22
  3. Батерии MAX Power
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-08, 09:21
  4. Батерии за UPS
    От Usera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 13-03-06, 14:55
  5. Акумулаторни батерии
    От ivo80 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-04, 00:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе