Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Избор на мултимер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #1

    Избор на мултимер

    Здравейте,
    Спрял съм се на този мултимер. Ще го ползвам за аматьорски измервания и по точно на PSU за компютър. До колко мога да му имам доверие също искам да мери точно температурата.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Избор на мултимер

    Колко точно искаш да мери температура? По принцип тези мултимерчетъа отговарят на точността която е описана в инструкцията им. Температурата я мерят най-точно в диапазона 0-30 градсуа, а под нулата точността доста пада. Все пак термометрите с термодвойка тип-К не са от най-точните, но мерят температура в широки граници. Аз откато си купих пирометъра термодвойката не я ползвам.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #3

    Re:Избор на мултимер

    Също е важно и какви напрежения ще мериш.
    За постоянното напрежение проблеми няма , но ако измерваш променливи несинусоидални U (във вериги с големи хармоници или изходи на UPS и други подобни устройства , където U има трионообразна или правоъгална форма )ти трябва уред , който мери по метод TRUE RMS.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #4

    Re:Избор на мултимер

    Благодаря за съветите! Ще го ползвам за измерване на постоянно напрежение и температура. Вчера го взех и тествах захранване на компа. Пуснах Prime95 и FurMark заедно да работят, измерих на 12V беше 11.86 а на 5V беше 5.13 всичко в норма ако се доверя на мултимера. Измерих само на този конектор с 12V+5V, трябва ли да измеря например и този само 12V който е на процесора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #5

    Re:Избор на мултимер

    Искам да питам нещо. Може ли да се повреди мултимера ако объркам буксите червената да в ком а черната в ома за измерване на темпаратута. Преди това измервах зарядното за батерии колко милиампера е, но сега не ми показва нищо на 200m и 20m. Как да разбера дали е повреден. Измерих една батерия от 1.5V и ми показва 1.567, но в скалата с милиамперите нищо.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #6

    Re:Избор на мултимер

    То тези евтините могат да се повредят и от първия път.

    По принцип се поврежда на 100% ако е на обхват омове, А, мА и бръкнеш в контакта как ги мериш мА на зарядното, имай предвид че на обхвати за ток уреда е на практика късо съединение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #7

    Re:Избор на мултимер

    Изгорял е предпазителя който е във веригата за измерване на ток, купи си 10 броя по 200мА. По принцип се случва на всеки да го отгърми , но в твоя случай не е по невнимание, а от незнание. Намери някой, който да ти обясни как се измерва ток.
    Хубавите прибори не се повреждат като мериш съпротивлние в контакта, но и не са по 19 лв .
    Има модели на Мastech с контрол на свързването на сондите. Ако забравиш или навреш грешно сондата, гнездото започва да мига а прибора да бипка с цел да избегне повредата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #8

    Re:Избор на мултимер

    Много благодаря!
    Явно ще трябва да го занеса за да го сменят този предпазител, защото първото нищо не разбирам а и не виждам от къде се отваря.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #9

    Re:Избор на мултимер

    Е тогава що си купи уред

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #10

    Re:Избор на мултимер

    Цитат Първоначално публикувано от cipollini
    Много благодаря!
    Явно ще трябва да го занеса за да го сменят този предпазител, защото първото нищо не разбирам а и не виждам от къде се отваря.
    Къде ще го носиш?Уред за 10 лв. неси струва са се носи в сервиз.Сваляш гумената подложка, развиваш му болтчетата на гърба , отваряш и гледаш за почернял стъклен цилиндър.Ако всички са бели ги сваляш и гледаш дали жичките вътре са цели.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #11

    Re:Избор на мултимер

    Купих си уред първото защото имам голямо желание да се науча как се мари с него и да ми върши работа в къщи и най-вече го взех за за компа да меря напреженията на захранването и по късно да се науча да го използвам и за други цели.
    Благодаря за съвета как се отваря. Снощи бях го отворил и само погледнах къде е предпазителя преди да прочета тук във форума какво точно да гледам. Днес си купих предпазители и довечера като се прибера от работа ще го сменя и се надявам да е от него. И не съм го купил за 10 лв. а за 24 лв. не знам може малко да съм се набутал но гледам че в нета е 20 лв. и ако платя за доставка ще стане малко по-скъп.
    Благодаря на всички за съветите и ако има нещо пак ще питам като се надявам че ще ми помогнете.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #12

    Re:Избор на мултимер

    Смених предпазителя и всичко се оправи. Не разбрах само мога ли да меря ампеража на зарядното за батерии.

  16. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #13

    Re:Избор на мултимер

    Цитат Първоначално публикувано от cipollini
    Смених предпазителя и всичко се оправи. Не разбрах само мога ли да меря ампеража на зарядното за батерии.
    Можеш като включиш уреда ПОСЛЕДОВАТЕЛНО на товара.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #14

    Re:Избор на мултимер

    Благодаря за отговора!
    Нещо обаче не ми е ясно как точно трябва да меря ампераж и реших по добре да си взема една книга и да почета малко, а не да си правя експерименти като не знам какво правя.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #15

    Re:Избор на мултимер

    В 1та клема на зарядното(+) мушкаш 1та сонда на мултимера.Втората сонда я даваш на (+) на батерията.(-) на батерията свързваш към (-) на зарядното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе