Резултати от 1 до 5 от общо 5

въпрос относно електронен електромер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1
    #1

    въпрос относно електронен електромер

    Здравейте!
    Нова съм тук, моля да ме насочвате ако не съм на правилното място.

    Въпросът ми (заедно със ситуацията):
    Електромерът ми отчита двойно повече потребление, въпреки че няма причина; дори напротив - отсъствах дълго и очаквах по-малка сметка от обичайното. Когато отидох да се оплача и да опитам да разбера какво става, открих, че и за следващия месец е така - 60 вместо 30 лева.
    Казаха ми да си отчета електромера и ако сочи по-малко, ще приемат корекцията. Той обаче сочи толкова.
    Имате ли обяснение?

    Възможно ли е някой да манипулира данните на електронен електромер на завод Електроника?

    -Повиках приятел ел-техник и той ми каза, че тъй като съм на 1 етаж, би било мн трудно съсед да се включи на моя сметка;
    -четох по форумите, че понякога включват уличното осветление на сметка на някой наивник, но при мен няма такава лампа, а и тя няма да харчи толкова много

    Вече ум не ми стига и не зная как да постъпя; не мога просто да плащам, 1 родител съм, имам студентка...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Re:въпрос относно електронен електромер

    mariza, винаги ми е било чудно хората на касите как спорят с касиерките, че сметката им не може да е толкова висока и те не са изхарчили толкова ток. Казваш, че си отрсъствала дълго, а запозна ли се с цените на ел. енергията?

    Можеш все пак да тестваш електромера - изключваш абсолютно всички консуматори - направо отвърташ централния бушон и гледаш ел.мера дали навърта.
    Включваш някакъв електроуред примерно радиатор с мощност 2kW (всички други уреди са изключени), оставяш го да работи постоянно на отворен прозорец в продължение на няколко часа и засичаш показанието на ел.мера. С 2kW консуматор за 1 час работа ще навърти 2kWh, за 2 часа 4kWh и така натам.

    60лв сметка за ток не е много, има хора, които плащат по 300-400.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #3

    Re:въпрос относно електронен електромер

    Когато бях студент - на квартира, имах подобен проблем. Къща на два етажа, аз и съквартиранта ми бяхме на първия етаж (заедно с хазяите), но "уж" с отделен електромер. Нямаше ни декември-януари (празници и сесии). Тогава плащахме двойни сметки за ток. Говорихме с хазяйката. "Засечете си електромера дали отчита - когато всичко в стаята е изключено, и ако отчита - ми се обадете". Обадихме се... В 22.00 вечерта. Въртеше бясно, а ние тъкмо се прибирахме. Хазяйката побесня... Ултиматум до 3
    дена да се изнесем. Мъжът й бил болен, печката работела нон-стоп.
    "Ами ние какво общо имаме, нали си имаме отделен електромер. Що трябва да плащаме вашия ток !?"
    "Мойто момче, имате 3 дена да се изнесете. Това е!". Имаше закон тогава, че няма право зимата, по време на сесия да ни гонят, ама кой ти знае... Както и да е, взехме си изпитите, случихме на други квартири. За добро е било.
    Та незнам какво значение има дали си на 1-ви етаж или на 8-ми. Ако не си сам обитател и има други - винаги може да те прецакат.
    Ако имаш съмнения - подава се молба за проверка. Пичовете от ел. компанията идват и правят замервания. Плащаш си проверката. Ако се окаже, че има проблем, който не зависи от теб - трябва да ти приспаднат % от сметките. Конкретно трябва да провериш за твойта компания (EVN, ЧЕЗ...) какви са условията!
    Успех!

  5. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #4

    Re:въпрос относно електронен електромер

    На мен ми прави впечатление, че говориш в цифри, но за пари. Кажи цифрите на киловатите.Засичат ли се. Как разбра че трябва да плащаш 30лв, а се оказва че са 60лв?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #5

    Re:въпрос относно електронен електромер

    Преди време и аз имах подобни съмнения за моя електромер. Включих една духалка за 30минути(изключих всички консуматори) и проверих показанията, оказа се, че уреда е коректен.
    Иначе през далечната 1993г. имах сервиз, за да не плащам фирмен ток, помолих хазяйката да ползвам един от електромерите на къщата.След около две години, отивайки в сервиза в неделя, установих, че електромера върти.Не, че тя си призна, но мен ме беше яд колко съм бил доверчив.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-05-12, 10:57
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-12-10, 21:38
  3. въпрос относно лсд
    От marea-ta във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-10, 18:12
  4. Въпрос относно PSU?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-04-05, 18:39
  5. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе