Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #16

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Да питам нещо, че не ми стана ясно:
    Какво означава мерната единица kA ?
    Нещо свързано с ампери ли е, или е свързано с брой включвания/изключвания преди бушона да дефектира ?
    Или нещо съвсем друго ?
    Фиката обяснил мн точоно, а казано с други думи:
    Ако Iк.с е по-голям от изключвателната способност(разривнавна мощност) предпазителя може и да не успее да изключи,да се стопи,запали и т.н.
    По -принцип в апартамеите Iкс не надвишава 3-4 кА,но при по-близи до трафа линии и при големи трафве може да достигне много големи стоности.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    Благодаря (и на двамата) за тая допълнителна информация.
    Само едно допълнително въпросче към нея, че не ми стана докрай ясно:
    Понятието "изключвателна способност" какво точно трябва да опише ? Максималния ток при който бушона все още гарантирано е в състояние да прекъсне веригата, или максималния ток при който бушона все още няма да дефектира ? Или нещо друго ? Би трябвало да е първото, нали ?
    То в някакъв смисъл "да дефектира" май означава "да не може да прекъсне веригата", но във въпроса под "да дефектира" имам предвид липса на "гарантирано прекъсване" - може да прекъсне, а може и да не прекъсне щото например вече се е стопил накриво.
    Малко неясно се получава с тия "не" отпред, затова ще се опитам да преформулирам въпроса така:
    Ако надхвърлим (като ток) "изключвателната способност", какво губим ? Губим гарантираното изключване, или просто губим бушона ?

    ПП. Ах! И още един въпрос към fikata (в рамките на добронамерената шега разбира се):
    "три повторни" (влючвания) на "две потретни" ли е равно или на "едно потретно" ?

  4. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #18

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    ПП. Ах! И още един въпрос към fikata (в рамките на добронамерената шега разбира се):
    "три повторни" (влючвания) на "две потретни" ли е равно или на "едно потретно" ?
    Когато един автоматичен прекъсвач,предпазител.. изключи / "отпадне"/, влючването му отново/ръчно или автоматично/ се нарича повторно включване .

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #19

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    Ето ти и българските на ЕАЗ Пловдив тип LS. Дали още ги правят никой не знае.

  6. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #20

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    Ето ти и българските на ЕАЗ Пловдив тип LS. Дали още ги правят никой не знае.
    И къде е линка?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #21

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    И къде е линка?
    http://www.eazbg.com/index.php?lang=bg

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #22

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    EAZ внасят от китай.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #23

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    ockac23,
    Намерих го оня бушон за който писах по-рано.
    Не знам защо си мислех, че е 30A. Няма очевиден надпис по него "30A", а само "220/230V LS 65" - може и да е 65A.
    Ако ти върши работа и го искаш - твой е. Намирам се в София. Пиши ми на "Лични съобщения".
    А ако не го искаш, ще си направя една отвертка-вилица и ще го отворя, че съм любопитен какво има вътре.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #24

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    MitkoS, благодаря много! Но междувременно се реши проблемът. След като разпитвах наляво-надясно, намерих от един комшия 4 автоматични бушона производство на ГДР Произведени са края на 80-те години. И работата заспа. Нямало ги е на БГ-пазара тогава (каза човекът), купени са от източно немско през ония времена. Късмет



  12. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #25

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    А имаше ги, но бяха рядкост. Аз имах два, единия заоблен напълно черен, само малкото копче за изключване беше червено производство на ГДР и другия по-ръбест напълно бял с черно копче за изключване производство на Чехословакия. И двата бяха 25А. Това по социалистическо време. В началото на 90-те намерих от ръка и един 10А производство на СССР.
    п.п. ГДР, Чехословакия, СССР, НРБ - ех, какви времена бяха!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #26

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    Цитат Първоначално публикувано от ockac23
    Здравейте,
    един малко дилетантски въпрос:

    За старо ел. табло търся автоматични бушони от стария модел, само че НЕ китайски. Напатих се с китайските. Големи болкуци. Те изглеждат така:

    http://dragobuild.com/wp-content/fil...on-451x300.jpg

    В големите вериги магазини продават само китайските. Но чух, че имало и БГ производство. Знаете ли нещо по темата? Къде продават алтернативни?
    Здравей. Какво правят китайските предпазители, че не ти харесват? Питам защото искам и аз да си ги подменя, но нямам доверие на китайците. Последно има ли алтернатива? Не искам да сменям таблото защото си е добре.
    Поздрави.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #27

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    nobreak: Намерих стари от ГДР, неизползвани и са супер. Но това разбира се не е универсално решение, защото си беше чиста случайност, че намерих, а те не се произвеждат вече. Един комшия ми ги даде. Ако не беше това щях да търся други. Разбрах, че имало и някакви полски, но много рядко се намират.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #28

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    Цитат Първоначално публикувано от ockac23
    nobreak: Намерих стари от ГДР, неизползвани и са супер. Но това разбира се не е универсално решение, защото си беше чиста случайност, че намерих, а те не се произвеждат вече. Един комшия ми ги даде. Ако не беше това щях да търся други. Разбрах, че имало и някакви полски, но много рядко се намират.
    По назад в темата има едни ама не здам полски ли са - пише POLAM или са китайски, а polam е някаква си тяхна измислица...а не ми се сменя таблото, че си е в перфектно състояние. А какъв беше проблема с китайските предпазители?

  17. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #29

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    Вече повече от двадесет години,откакто съм заредил апартаметното табло с полски автоматични предпазители POLAM и досега не съм имал проблеми с тях.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #30

    Re:Търся автоматичен бушон, който да не е китайски?

    И аз съм POLAM-kontakt ,2бр-L20A и 2бр-L25A ,също не съм имал проблеми...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся сервиз за китайски телефон във Варна
    От DoRa във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 17-10-08, 17:08
  2. Търся прокси сървър , който...
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 08-05-08, 22:27
  3. Търся софтуер който да лог-ва Task Manager-a
    От MetalMilitia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-04-08, 16:15
  4. Отговори: 8
    Последно: 15-02-05, 11:12
  5. Търся сайт, от който да пазарувам он-лайн
    От vmslavov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-03-03, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе