Резултати от 1 до 4 от общо 4

Хидрофор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #1

    Хидрофор

    Здравейте
    Имам хидрофор, който работи само лятото. СЛед първата зима само бучеше без да вдига налягането и от сервиза, след като дойдоха, ми казаха, че нещо било залепнало от това, че не е работил зимата, и трябвало да се бутне. За съжаление не бях там и не знам какво е залепнало и как се 'отлепва'. Миналата зима работеше от време на време и нямаше този проблем, но сега пак го има. Тъй като хидрофорът вече не е в гаранция и се намира на доста разстояние от града, поради което нямам особено желание да се обаждам в сервиза, дали можете да ми обясните както в това нещо, дето 'залепва' и трябва да 'отлепя'.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re:Хидрофор

    Ако помпата е с месингово работно колело и чугунен корпус се случва такъв проблем, ако помпата не работи дълго време - колелото залепва за корпуса. Ако е в по-лека форма може да се оправи чрез завъртане на охлаждащата перка на мотора отзад - има решетка - или през нея, или като се свали решетката. При по-тежки случаи трябва да се разглоби помпата - 4 болта са, уплътнението обикновено е гумен О-пръстен и може да се ползва многократно.
    ПП. Ако помпата се изпразва за по-продължително време е добре в чугунения охлюв да се впръсне течност WD40, за да няма подобни проблеми при следващия пуск.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #3

    Re:Хидрофор

    Lazar, благодаря за помощта, помпата вече работи.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re:Хидрофор


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за Хидрофор или друго решение.
    От bugavia във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-11, 12:18
  2. Размразяване на хидрофор
    От ivanp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-10, 11:00
  3. Фибър за помпа-хидрофор "Einhell" HV 30
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 18-03-09, 08:14
  4. ХИДРОФОР ИЛИ ПОМПА С ПРЕСОСТАТ?
    От Venkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 05-08-08, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе