Резултати от 1 до 5 от общо 5

Въпрос за стълбищно осветление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #1

    Въпрос за стълбищно осветление

    Възможно ли е да се замент традиционните плафони на стълбищното осветление с такива с вградени датчици за движене ?
    По този начин ще бъдат елиминирани традиционните бутони за включване на осветлението, които често блокират и подават постоянен импулс. Доълнително трябва само да се монтира ел.часовник , за да не се включва през деня.Благодаря предварително, сигурен съм, че има хора с опит в това отношение !

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Въпрос за стълбищно осветление

    Може, при мен така са направени. Даже ако през деня е достатъчно светло в стълбището, може да се използват датчици които имат и фото клетки - настройват се на каква осветеност да реагират. Така няма нужда от часовник.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #3

    Re:Въпрос за стълбищно осветление

    Здравейте, колеги, тези плафони с вградените датчици за движение по принцип имат и сензор за осветеност. Т.е. задава се определено ниво на осветеност (в луксове), над което лампата не светва, въпреки, че е засякла движение. НО от поста на колегата vesmak не става ясно за какъв вид стълбище става въпрос. Ако става въпрос за стълбище на блок или кооперация трябва да се преправя инсталацията - да се махне автомата. Другото, което трябва да се има предвид е, че ако се слагат отделни датчици тези по-евтините имат доста фалшиви сработвания. Влияят се понякога дори от въздушните течения. Аз в коридора съм сложил два датчика (не са вградени в плафоните) и е много удобно. Но преди това имах други два, които святкаха и без никой да минава.

    P.S. Има и друг вариант - има датчици, които се монтират на мястото на ключовете. Не съм ги пробвал и не мога да дам мнение за тях. Струват около 25 лв./бр.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #4

    Re:Въпрос за стълбищно осветление

    Промяна на ел.инсталацията е неизбежна, но не и много сложна, според мен. Само трябва да се премахне релето за стълбищно осветление и на цялата осветителна инсталация да се подаде напрежение. А на всяко осветително тяло фазата трябва да преминава през датчика. така ще светка само това тяло, което е засекло движение. Дано не греша !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #5

    Re:Въпрос за стълбищно осветление

    Не не грешиш, колега. Трябва да се махне релето, но съвета ми е първо да пробвате с 2-3 датчика и тогава да слагате навсякъде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Осветление
    От genovsv във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 09-12-23, 17:11
  2. Осветление с ЛЕД лента.
    От reg.s във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 11-04-14, 23:55
  3. Задно осветление на лап топ
    От trohanter във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-09, 15:26
  4. Осветление за коридор
    От todor_l във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-07, 14:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе