Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблеми бойлер Теси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #1

    Проблеми бойлер Теси

    Здравейте колеги,

    Нанесох се в ново жилище, но имам проблеми с новия ми хоризонтален бойлер Теси 80л.
    - Възвратния клапан докато загрява на моменти направо си тече. Четох темата за възвратните клапани, но при мен като почне да си тече, не е сълзене или малки капки, а големи капки, почти струйка и става локва на пода.
    - Прави ми впечатление, че в каквото и положение да сложа въртящото кръгло копче за регулиране на температурата в 4рите му режима, стрелката с температурата не превишава 45-50 градуса. В стария ми апартамент си седи на 60 градуса, без да съм го пуснал на максимум. Като го пипна бойлера си стои студен, а не топъл или горещ.
    - Колкото и да седи включен бойлера, не изключва или поне лампичката вътре не угасва.

    Съжалавям, за лаишките ми обяснения, но съм много скаран с техниката.

    Благодаря, предварително за отговорите.


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Проблеми бойлер Теси

    Цитат Първоначално публикувано от bobyjuvefan
    Здравейте колеги,

    Нанесох се в ново жилище, но имам проблеми с новия ми хоризонтален бойлер Теси 80л.
    - Възвратния клапан докато загрява на моменти направо си тече. Четох темата за възвратните клапани, но при мен като почне да си тече, не е сълзене или малки капки, а големи капки, почти струйка и става локва на пода.
    - Прави ми впечатление, че в каквото и положение да сложа въртящото кръгло копче за регулиране на температурата в 4рите му режима, стрелката с температурата не превишава 45-50 градуса. В стария ми апартамент си седи на 60 градуса, без да съм го пуснал на максимум. Като го пипна бойлера си стои студен, а не топъл или горещ.
    - Колкото и да седи включен бойлера, не изключва или поне лампичката вътре не угасва.
    Съжалавям, за лаишките ми обяснения, но съм много скаран с техниката.

    Благодаря, предварително за отговорите.
    Смени клапана.Колкто до стрелката имай предвид, че това е по скоро опит за термометър.Не разчитай много на показанията му.Въпросът е: - Дали водата е добре затоплена?
    Казваш че е студен на пипане, а не топъл или горещ - има нещо смущаващо тук.
    Хубаво е бойлера да е студен отвън, а вътре водата топла.По-хубаво от това няма.Означава чудесна изолация.На чак толкова хубава е прекалено хубаво за да е вярно.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Re:Проблеми бойлер Теси

    За лампичката не се притеснявай - монтажника е разменил местата на нула и фаза, но това не е притеснително. Ако те дразни- можеш да ги размениш

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Re:Проблеми бойлер Теси

    моя му сложих тънко силиконено маркуче и в казанчето за таолетната.
    имам познат пак с теси - слага редуциращи вентили за да си оправи наляганията ръсна много пари и накрая пак е с маркуче и той. въпроса е можеш ли да го скриеш така че да не те дразни. струва стотинки.
    регулатора ако е на лято - става за лятото но когато дойде зимата просто водата не стига и приятелката ми го регулира на зима - така че за мен е саморегулиращ се автомат както и да е 80 литра не стигат.
    иначе наистина само в най-големите студове мога да усетя че бойлера е топъл. сега тенекето стои студено което говори че има някаква изолация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #5

    Re:Проблеми бойлер Теси

    Здравейте
    Колегата badr правилно пише да си смениш клапана.
    Може да има клапана фабричен дефект.По принцип клапана (прокапва)когато има проблем в термостата,нещо не е наред в ел.инсталацията на бойлера и (закъснява)термостата при изключване

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    7
    #6

    Re:Проблеми бойлер Теси

    Приятел да ти кажа нещо за лампичката. Казваш, че не изгасва. Провери като въртиш терморегулатора(копчето дето се върти) дали се чува цькане. Ако не се чува релето ти е повредено и ако не разбираш по-добре викни майстор да ти го оправи или смени, защото те по принцип не се оправят, а и не струват много. Виждам,че по-горе един ти е писал да смениш кабелите, ако е обърната фазата или нулата не знам до колко е вярно, ама знам, че на някои бойлери по принцип тока минава през тази лампа-тоест ако тя е изгоряла не би трябвало бойлера да топли водата.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. бойлер -теси-15л
    От ganka5812 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-13, 17:10
  2. Конвектор Теси CN 201ZF
    От rpl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 16-12-12, 20:47
  3. Проблем с бойлер Теси
    От tony1975 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 03-08-10, 14:49
  4. Надигнат капак на бойлер Теси
    От fatmacheto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 05-04-10, 23:53
  5. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе