Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Комшиите имат теч от мен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #1

    Комшиите имат теч от мен

    Здравейте,
    Болката ми е следната.
    Преди 10 дена комшиите се оплакаха, че имат теч в банята.
    Още на следващия ден взех дълбоко проникващ грунд и намазах всички фуги.
    Ефект - нулев.

    Първоначално теча беше само около сифона и на 20 сантиметра до него.
    След това изби и на още едно място - около тръбите за парното. \ Преди 1 година пак имаше проблем около тръбите за парното, запълних със силикон и всичко се оправи.


    Днес съм се разбрал с тях да оцветя една кофа с калиев перманганат да изсипя в сифона и да видим дали няма да е от там.

    Преди 4 години правихме ремонт на банята.
    Моля, някой за съвет, какво да предприема от тук нататък и кои са най - вероятните причини.
    Кошмарно е, защото сме в добри отношения с комшиите, и искам да си го реша този дерт от главата възможно най - скоро...

    Моля за акъл
    Добавям и някоя друга снимка.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Къртене около сифона.Най-вероятно пропуска връзката с ПВЦ тръбата, подлива отдолу и де разпространява.Отгоре и да слагаш силикон, файда няма да има.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #3

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Сега, след като излея оцветената вода в сифона, то ще си покаже дали е от там, нали така ?

    П.С.
    Това със силикона реши проблема преди 1 година.
    Но тогава теча беше единствено около тръбите за парното.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Проблема може да е комплексен.При тръбите отгоре, а около сифоня вътре.Пробвай с водата и кажи как е.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Нашите имаха този проблем в продължение на 3 години.

    Те бяха ремонтирали банята и бяха сложили върху старите плочки нови след грундиране на старите.Теча при тях беше още преди да залепят новия под на банята.Преди ремонта казах на баща ми че трябва по време на ремонта да се сменят и PVC тръбата за мръсната вода с нова до вертикалната тръба на целия блок в която са свързани всички тръби за мръсната вода от всички бани на апартаментите под нас.Той обаче понеже е дървена глава ми казва: Ти повече от майсторите ли знаеш???" И аз си млъкнах, а те "майсторите"-плочкаджии вече го бяха излъгали, че след като залепят плочките няма да тече на съседите в банята.Проблема не беше в плочките и пода, а в ПВЦ тръбата която беше на повече от 20 години...

    Залепиха новите плочки на пода на банята, но теча продължи...
    ...скандалите със съседите под нас също...


    Баща ми трая още 18 месеца и доброзорлен, без да ми признава изрично, че съм бил прав послуша тихомълком съвета ми, като разби новите плочки, извика ВиК техник/майстор който подмени цялата търба за мръсната вода от пода на банята до главната търба на блока, купи нови плочки и налепи банята наново...




    П.П.Теча спря и настъпи мир със съседите...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #6

    Re:Комшиите имат теч от мен

    ауу..
    Проблемите почват да набъбват...
    Преди малко бях до комшиите и какво да видя - нищо не се е оцветило в червено след цяла кофа с калиев перманганат в сифона :-/
    Те викат, не се притеснявай, няма проблем, ела да пием по една мастика.
    Хубаво де, пихме не една,ами три мастики, но... проблема си остават.

    Колеги, то се е видяло, че ще викна ВиК услуги, но нека за себе си поне да съм просветен.
    1) Възможно ли е теча да не е от нас ,а от някой друг?
    2) Какви остава да са най - вероятните причини за появата на теча?

    Дайте акъл, моля

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Имаш спукана тръба. Имал съм същия проблем. Спукването може да е скапана връзка, абе тъече си от нялуде. Виж дали има набъбнали плочки при теб. НИе така разбрахме къде е пукнатото. 100% таче не е точно около моркото на съседите. При мен беше на около метър, метър и половина. Обикновено избива винаги окло разни тръби, както е и при теб. Лошото, че така неможеш да локализираш теча.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #8

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Имаш спукана тръба. Имал съм същия проблем. Спукването може да е скапана връзка, абе тъече си от нялуде. Виж дали има набъбнали плочки при теб. НИе така разбрахме къде е пукнатото. 100% таче не е точно около моркото на съседите. При мен беше на около метър, метър и половина. Обикновено избива винаги окло разни тръби, както е и при теб. Лошото, че така неможеш да локализираш теча.
    По дяволите :-/
    Плочките ги погледнах и всички изглеждат равномерни.
    Какво според теб какво трябва да предприема от тук нататък? / къртене / !?

    Някой друг да има различно мнение и свое виждане по дерта ми ?

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Човече, ама това е отвратително!
    Как може да пиете мастика?! В това време се пие само домашна ракия.

    П.С. Нещо ми се върти за някакви устройства за откриване на течове, ма къде съм ги срещал, не мога да се сетя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #10

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Човече, ама това е отвратително!
    Как може да пиете мастика?! В това време се пие само домашна ракия.

    П.С. Нещо ми се върти за някакви устройства за откриване на течове, ма къде съм ги срещал, не мога да се сетя.
    Дяволите го взели.. и на мен ми беше странно с тая мастика, ама викам.. хайде, да не им чупя хатъра, ще пия и аз с тях, от учтивост
    След като се качих, на горния етаж, демек у дома - веднага си налях домашна гроздова

    Това устройство за диагностика на теч и аз съм го чел някъде, [ май е бош лафработа ] + това е скъпо.
    Както и да е .. от тук нататък поради късния час и питиетата, съветите ги приемам за не сериозни ; )
    Ако някой даде,утре, някакъв съвет на бодро, ще се радвам ; )

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #11

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Sikalastic-490T-Сика българия-Еднокомпонентна хидроизолационна мембрана позволяваща пешеходен трафик на полиуретанова основа/прозрачна/

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #12

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Вариант 1:
    Кристализационна хидроизолация на тавана на съседите.Това на практика си е ремонт на съседа ти.
    Компромисен и евтин вариант без 100% гаранция.
    Вариант 2:
    Обмазната хидроизолация върху плочките,лента около софон и тръби на парно,тънкослойно лепило плочка-плочка.
    Нови плочки,нова фуга и си готов.На практика това си е основен ремонт на твоята баня.
    Осталото си е жива лотария.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #13

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Вариант 1:
    Кристализационна хидроизолация на тавана на съседите.Това на практика си е ремонт на съседа ти.
    Компромисен и евтин вариант без 100% гаранция.
    Вариант 2:
    Обмазната хидроизолация върху плочките,лента около софон и тръби на парно,тънкослойно лепило плочка-плочка.
    Нови плочки,нова фуга и си готов.На практика това си е основен ремонт на твоята баня.
    Осталото си е жива лотария.

    P.S. След като се появи проблема, минах фугите с дълбокопроникващ грунд на Боро.
    Вчера вечерта проблема, около тръбите на парното, като че ли се беше кротнал. Беше сухо.

    Големият беда си остава около сифона.
    1) Възможно ли е, само фугиране на плочките, да бъде решение на проблема ?
    Преди няма и 4 години правихме ремонт на банята...

    2) Може ли Ние да не сме причинители на теча у съседите, а да е някой над нас ?? angel

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #14

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Ако си фугирал с Боро -трудно ще извадиш фугите, но е някакво решение.Ако ще префугираш препоръчвам Церезит СЕ40 или 43 -кофички отгоре ги запечатай с фугафикс.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #15

    Re:Комшиите имат теч от мен

    Е ли е възможно от студа да е замръзнало леко някъде и да се пукнало. Не знам от къде си, но последните дни пък беше по - скоро топло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За рекета, мафията и имат ли те почва у нас...
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 02-06-07, 00:14
  2. Sempron - ите на AM2 имат ли SEE3
    От kernel във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-06, 18:06
  3. Би Би Си: В България си имат високоскоростна полиция
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-06, 14:28
  4. За всички, които имат AMD процесори
    От shavo във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-04, 11:48
  5. ако имат интерес варненските ISP
    От mitko712 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-03, 01:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе