Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Филтър след водомера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    33
    #1

    Филтър след водомера

    Сменям цялата ВиК инсталация, освен това нов бойлер, пералня....
    Та се чудя дали ще има някакъв положителен ефект, ако след водомера си монтирам някой от моделите за филтрация на водата от ръжда, тиня, песъчинки и т.н. както ги дават по брошурите !
    Като чета характеристиките на различните филтри, то някои от тях са с мембрани от по 1 микрон, което ми се струва доста добра "цедка"
    Дали налягането ще спадне след монтаж на подобен филтър, има ли някаква опасност за бойлера или пералнята !?
    Ето няколко различни марки:
    http://pavirani.com/index.php/cleanWater/filterbody http://www.thermoeconomic.com/filtri...phera-300-p60/

    И филтри:

    http://pavirani.com/index.php/cleanWater/filterbody


    .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #2

    Re:Филтър след водмера

    Цитат Първоначално публикувано от slavi_1
    Сменям цялата ВиК инсталация, освен това нов бойлер, пералня....
    Та се чудя дали ще има някакъв положителен ефект, ако след водомера си монтирам някой от моделите за филтрация на водата от ръжда, тиня, песъчинки и т.н. както ги дават по брошурите !
    Като чета характеристиките на различните филтри, то някои от тях са с мембрани от по 1 микрон, което ми се струва доста добра "цедка"
    Дали налягането ще спадне след монтаж на подобен филтър, има ли някаква опасност за бойлера или пералнята !?
    Ето няколко различни марки:
    http://pavirani.com/index.php/cleanWater/filterbody http://www.thermoeconomic.com/filtri...phera-300-p60/

    И филтри:

    http://pavirani.com/index.php/cleanWater/filterbody


    .
    Със сигурност ще има ефект, водата ще ти е по-пречистена при всички положения.Налягането няма да падне веднага а с времето като започне да се запушва филтъра.Не знам обаче, ако го сложиш на главното трасе на студената вода дали няма да се задъни много бързо, все пак имаш доста консуматори на вода.Според мен по-скоро се слага преди машините в кухнята, перални, хладилници, съдомиялни и т.н. за които е добре водата да е филтрирана, за бойлера и банята няма смисъл от такова нещо, там е основно за къпане.Виж ако си решил да пазиш и бойлера по-добре се ориентирай към омекотител на вода.А и не вярвам да ти е приятно да влезеш да се къпеш и да ти падне налягането поради задръстване във филтъра и да трябва да излизаш да го чистиш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    33
    #3

    Re:Филтър след водомера

    Надявам се някой да сподели личен опит, ако покаже и снимка как е изпълнил монтажа направо ще е супер

    Чудя се дали един такъв филтър след водомера, който е за целия апартамент няма ли да се окаже с малка пропускателна способност !?

    .

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Филтър след водомера

    Ами нали точно за това е направен, как ще се окаже с малка пропускателна способност? Присъединителните размери са 1" или 3/4", а инсталацията ти сигурно е 1/2" или ф20 ППР. При монтаж на хидрофор задължително се слага такъв филтър, а пък налягането от хидрофора е по-ниско от водопровода и пак няма никакви проблеми

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    33
    #5

    Re:Филтър след водомера

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ами нали точно за това е направен, как ще се окаже с малка пропускателна способност? Присъединителните размери са 1" или 3/4", а инсталацията ти сигурно е 1/2" или ф20 ППР. При монтаж на хидрофор задължително се слага такъв филтър, а пък налягането от хидрофора е по-ниско от водопровода и пак няма никакви проблеми
    Колко микрона е подходящия избор за филтриращия парон ?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Филтър след водомера

    При нова водопроводна инсталция не ти е необходим филтър за механични частици. Има смисъл от омекотяване на водата, но ако живееш в София и това не ти е необходимо. С омекотяването нещата са доста по сложи. В крайна сметка има питейна вода с много добри показатели, освен ако не си с местен водоизточник.

  8.  
     
  9. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #7

    Re:Филтър след водомера

    София.Нова кооперация.Водата освен,че е с високо налягане има много фин пясък.Съседите изпищяха с повреди в бойлери и водни циркулационни помпи на газовите котлета.
    Така,че има смисъл от тези филтри. Не пречат.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Re:Филтър след водомера

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    София.Нова кооперация.Водата освен,че е с високо налягане има много фин пясък.Съседите изпищяха с повреди в бойлери и водни циркулационни помпи на газовите котлета.
    Така,че има смисъл от тези филтри. Не пречат.
    При помпата може да има износване(ако има по-едри частици се прецакват лопатките),ама на бойлера кво ще му е?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:Филтър след водомера

    Тя помпата за да се износи бая пясък трябва. Ако инастина има много пясък по добре да се обадите във ВиК да си оправят проблема. Единични песъчинки немогат да повредят помпа или бойлер. Филтъра няма да е решение, защото постоянно ще се задръства.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:Филтър след водомера

    Ама съдомиялните им ще мият по-добре .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re:Филтър след водомера

    С преместването ми в новия ни апарартамент сложихме керамични смесители и решихме да направим всичко възможно, за да удължим живота им - сложихме филтър след водомера. Вече 10-та година, патрон не сме сменяли, но от тогава не пия вода от чешмата... Когато ми се наложи, го правя на един дъх и гледам да не мисля върху това...
    И няма как иначе - като гледам какво се натрупва във филтъра, просто няма как! Да, налягането спадна, но какво от това? Стига и за пералнята, и за съдомиялната, както и за казанчето и бойлера. Не стигна на сервизните техници да изперат филтрите на климатици по мързеливия начин - само със силна струя вода Наложи се да потъркат и с четчицата, която им подадох.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #12

    Re:Филтър след водомера

    При мене реших проблема с лошо качество на водата като сложих омекотител след водомера и система за обратна осмоза за питейна вода.
    Преди омекотителя естествено механичен и карбонов филтър.
    По този начин се решават всички проблеми. Мисля, че ако няма място за омекотителна инсталация, тогава могат да се поставят филтърни тела с омекотяващи патрони преди уредите (бойлер, пералня), карбонов филтър преди душа и най-важното обратната осмоза за пиене под кухненската мивка.
    Оказва се, че хлорирането на водата хич не е безопасно. Активният хлор влиза в реакция с наличната във водата химия и образува канцерогенни вещества.
    От една година имам тези придобивки и мога да се похваля, че трайно се избавих от пърхота и раните в косата.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Филтър след водомера

    мани ти хлорирането, флуорирането е далеч по-опасно, а него не знам как може да избегне човек

    дай повече конкретни подробности за цялата система, която си направил, макар че аз чешмяна вода не съм пил от не знам колко години...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    19
    #14

    Re:Филтър след водомера

    След водомера монтирах първо механичен после карбонов филтър. Следва омекотител с йонообменна смола. Даже тази сутрин допълних го със сол.
    Това ми решава проблема с твърдата вода и с хлора за къпането.
    В кухнята, под мивката имам обратна осмоза. Само този метод може да пречисти водата от всичките отрови, така, че да може да се пие. Естествено има и мнения, че водата след осмоза е почти дестилирана. Не е точно така, мерих с TDS. Показва ок. 30. За сравнение чешмяната при нас 270. След омекотителя е 350, което ми показва, че той прибавя натрий. Моята осмоза има и минерализатор прибавящ по наподобяващ природен начин някои минерали. Аз лично смятам, че минералите си набавяме с храната. Канелката на осмозата има две врътки, при отваряне на едната водата е минерализирана, при другата не. TDS след минерализатора показва 50-60. Всеки за себе си решава какво да пие. Според мене по-добре е вода без химия отколкото минерална.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    206
    #15

    Re:Филтър след водомера

    Колко струват тези филтри? И аз се заинтригувах защото при нас водата никак не става за пиене и сме само на минерална и изворна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 285 NDR и плазмен филтър
    От Synthy във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 27-05-15, 18:28
  2. помощ за филтър
    От suselat във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 05-09-12, 07:55
  3. Филтър хармоници
    От iwoto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 02-06-11, 19:33
  4. Филтър на напрежение
    От boyan_ranov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 28-12-09, 20:22
  5. пиезокерамичен филтър
    От pettiofi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-09, 21:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе