Резултати от 1 до 6 от общо 6

Питане за контакти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #1

    Питане за контакти

    Здравейте. Решил съм да сменя контактите в къщи защото са вече стари и амортизирани. Поизчетох доста из интернет за марки, но искам да попитам и тук за да съм по сигурен. гледам контактите са с различна основа - някой с пластмасова, някои с някакви пластмасови полимери, някои с термостабилна/керамика/. Понеже на някои контакти включваме консуматори до 3000W според вас задължително ли е контактите да са с керамична основа? Дори и да не е задължително кои са за предпочитане, защото гледам има маркови, които не са с керамична основа?
    Благодаря ви предварително и честита коледа на всички.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Re:Питане за контакти

    Прочeти нaдолу в рaздeлa -ключовe и контaкти нa умeрeнa цeнa кaкво смe писaки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #3

    Re:Питане за контакти

    Няма значение за керамичната основа , марковите повечето даже са без , 3000 не е проблем съвременните контакти са до 16 ампера ток ,а при 3000 вата на 220 волта са малко над 13 ампера , ако всичко е ОК трябва да държи всеки контакт , Монтирал съм хиляди контакти и да ти кажа ако искаш хубави и евтини това са МАКЕЛ , не съм имал проблеми с тях вече над 10 години , в къщата си монтирах schneider UNICA серия , за 2 години имах един стопен и нагорял контакт , но като цяло съм доволен от тях , имам и Merlin Gerin от тях също съм доволен и от толкова контакти само 1 не беше като хората , вече като цяло се избира цена и дизайн общо взето при шуко контактите вече всичко е до дизайн и цена , като качество всичко е идентично , при по сложните неща като кръстати ключове , димери , лихт бутони и тн там има разлика Скоро гледах новата серия на макел и бих казал че е доста хубава Дано съм бил полезен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #4

    Re:Питане за контакти

    Вече монтирах на Шнайдер серия алия май бяха и за сега са добре. Тук в Силистра масово има Шнайдер, Мерлин герин и разни турски, български, китайски...Все пак ти благодаря много за изчерпателния отговор.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #5

    Re:Питане за контакти

    Ще се включа в темата, въпреки че е стара а и аз не съм професионалист, но доста съм се занимавал с контакти и ключове Моето мнение, е че от марковите най- доброто на което съм попадал е Legrand без значение от серията. Българските също според мен са много добри и най- важното са евтини. Вкъщи съм с такива.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Питане за контакти

    След основен ремонт и аз си смених цялата инсталация скоро. При мен проблемът беше че търсех нещо по дизайнерско и цветно с метални рамки. След доста чете се спрях на ключовете и контактите на Mono Electric серията Despina Metallic в комбинация с металните(алуминииева плочка) им рамки. Рамките определено не бяха евтини, но определено изглеждат отлично.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Прехвърляне на контакти от Symbian на Windows Mobile 8
    От Aleksandars във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-13, 00:04
  2. Влага около контакти и разпределителни кутии
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-13, 15:46
  3. прехвърляне контакти при Андроид
    От jojobix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 01-12-13, 23:03
  4. Контакти в тристайно панелно жилище
    От alpha_adversativum във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 16-08-12, 19:46
  5. Прехвърляне на контакти в iPhon4
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-11, 09:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе