Резултати от 1 до 8 от общо 8

Терморегулатор за парно 5C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    6
    #1

    Терморегулатор за парно 5C

    Здравейте,
    На вилата имам парно с водна риза и искам да го направя така че, през зимата когато, падне температурата под 5 градуса във водната риза, да се включи нагревател който да загрее антифриза вътре и да се включи водната помпа. Другото което е особено е че, отвора за сондата е доста къс (около 3-4 см.) Какъв терморегулатор трябва да взема и някой ако може да ме насочи от къде в София.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #2

    Re:Терморегулатор за парно 5C

    това става с обиктовено управление за слънчеви колектори най-лесно

    http://www.climamarket.bg/управление-за-слънчев-колектор-клима-3.html

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Re:Терморегулатор за парно 5C

    Ето ТОЗИ стаен термостат ще ти свърши работа - не е скъп и е с ръководство на български. Ще ти трябва и контактор, ако искаш да включиш нагревател.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    6
    #4

    Re:Терморегулатор за парно 5C

    Благодаря за предложенията, но първият вариант ми е доста скъп а втория не ме устройва защото е стаен термостат. Искам температурата във водната риза да я поддържам 5 градуса през зимата а не в стаята. Трябва ми реле като на печките примерно което да включва и изключва нагревател, просто релето да има граница 5 градуса. Не знам тези от хладилник дали ще свършат работа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #5

    Re:Терморегулатор за парно 5C

    bobitto Сам си задаваш въпроса,искаш помощ,а не се вслушваш в съветите.По не напиши едно благодаря на двата отговора.А след като имаш ти самия отговор, защо задаваш въпрос? Ако в северната ти стая примерно е 5 градуса,температурата на водата колко ще бъде?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #6

    Re:Терморегулатор за парно 5C

    Цитат Първоначално публикувано от bobitto
    Здравейте,
    На вилата имам парно с водна риза и искам да го направя така че, през зимата когато, падне температурата под 5 градуса във водната риза, да се включи нагревател който да загрее антифриза вътре и да се включи водната помпа. Другото което е особено е че, отвора за сондата е доста къс (около 3-4 см.) Какъв терморегулатор трябва да взема и някой ако може да ме насочи от къде в София.
    Аз ли нещо не разбирам?
    Говориш за антифриз - ами той не замръзва - за какво ти е да го подгряваш? На колите кой го подгрява през нощта на -20гр.
    Ако е вода, тогава ти трябва подгряване. - или по-добре му сложи антифриз.
    Ами ако няма ток на вилата 3-4 дни как ще го подгрееш? - по-сигурно си е с антифриз.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #7

    Re:Терморегулатор за парно 5C

    А най сигурно е с GSM модул и изпълнително устрйство-пускаш,спираш и получаваш информация като отпадне напрежението.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    6
    #8

    Re:Терморегулатор за парно 5C

    Цитат Първоначално публикувано от sandyrs
    bobitto Сам си задаваш въпроса,искаш помощ,а не се вслушваш в съветите.По не напиши едно благодаря на двата отговора.А след като имаш ти самия отговор, защо задаваш въпрос? Ако в северната ти стая примерно е 5 градуса,температурата на водата колко ще бъде?
    Мисля че съм благодарил в поста си на хората за предложенията, благодаря на теб и на всички който са ми отговорили, защото за мен истината се ражда в спора. А температурата в стаята докато стигне 5 градуса защото отдаването на радиаторите става бавно на антифриза ще ми е 20 градуса. Ще има голям диапазон на включване и изключване на нагревателя което ще ми донесе по голям разход на ток.

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    Аз ли нещо не разбирам?
    Говориш за антифриз - ами той не замръзва - за какво ти е да го подгряваш? На колите кой го подгрява през нощта на -20гр.
    Ако е вода, тогава ти трябва подгряване. - или по-добре му сложи антифриз.
    Ами ако няма ток на вилата 3-4 дни как ще го подгрееш? - по-сигурно си е с антифриз.
    Да говоря за антифриз не ми е е проблем антифриза в радиаторите а това че към парното е вързан бойлер със серпентини който колкото и да се опитваш не можеш да източиш целия. И за да не ми замръзва бойлера и да се притеснявам от това дали ще се спука или не ми трябва тази система.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    А най сигурно е с GSM модул и изпълнително устрйство-пускаш,спираш и получаваш информация като отпадне напрежението.
    Да и за това съм мислил но няма смисъл постоянно да го мисля сега да го включа сега да го изключа пак дали през ноща няма да падне много температурата и дали няма да забравя и т.н. Все пак за това са измислени тези датчици да ни улесняват живота и те да следят тези неща а не аз да съм дежурен за това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  2. Отговори: 9
    Последно: 28-04-10, 07:28
  3. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  4. Пералня VIKING 616 - проблем с програматора
    От stefan_gb във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-09, 19:17
  5. Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)
    От enkov във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 21-01-09, 10:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе