Резултати от 1 до 2 от общо 2

Свързване към вече съществуваща домофонна инсталация Farfisa

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    12
    #1

    Свързване към вече съществуваща домофонна инсталация Farfisa

    Здравейте,
    В блока в който се нанесох има инсталирана домофонна инсталация с марката Farfisa от обикновения тип, с бутони за всички апартаменти долу и стандартни домофони в апартаментите. Трябва ми помощ за да свържа моят апартамент към тази инсталация.

    Не ми е нобходим дори домофнен апарат, просто искам да имам бутон, с който да отварям входната врата от апартамента си (човека, на който искам да отворя входната врата на блока ще ми звънне по телефона и аз ще му отворя с бутона). Ако пък може да се свърже и към един от незаетите бутони на таблото още по-добре...

    Говорих с майстор и той каза, че единия вариант е да се свържа към най-близкия съседен апартамент, а другия към разпределителната кутия на етажа. Предпочитам втория вариант, за да не притеснявам съседите, да пробиваме нови дупки, така че да да стигне моят кабел до техния домофон и т.н..

    Прекарах кабел от апартамента до разпределителната кутия, която е на етажа...сложих бутон при мен... и дотук. Нямам представа с кои кабели трябва да си свържа бутона.

    Може ли съвет как да се свържа ?

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Свързване към вече съществуваща домофонна инсталация Farfisa

    Най-лесния вариант е да се обърнеш към фирмата или човека който поддържа тази домофонна система.

    С информацията която имаш и предоставяш никой не може да ти каже как да стане (освен ако не познава добре тази система).
    1- цифрова или аналогова е? ако е цифрова няма да стане само с бутон, ако е аналогова може и да стане.
    2 - колко проводна е? (ако е аналогова) - цифровите са двупроводни.
    3 - кой кабел е за отваряне на вратата (ако е аналогова).
    4 - кой кабел е минуса (масата) - за аналогова.

    Принципно се свързват 3 и 4 за да се отвори вратата. Но зависи дали е с обща маса или общ плюс.... така че неизвестните са доста.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 10-06-13, 21:40
  2. Свързване на видеодомофон към изградена домофонна инсталация
    От zacksi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 14-05-12, 09:22
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 22:27
  4. Домофонна система Betamark-описание на изводите
    От DoRa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 06-06-10, 20:39
  5. Едно лаишко питанe - свързване 3V уред към 12 V инсталация
    От mimuza във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 07-03-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе