Резултати от 1 до 3 от общо 3

Бойлер, възвратен клапан и високо налягане = теч. Как да решим проблема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    10
    #1

    Бойлер, възвратен клапан и високо налягане = теч. Как да решим проблема

    Здравейте, имам проблем, който искам да споделя с вас и ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, моля да помогне.
    Та случая е следния. Нанесох се в нова кооперация с ПВЦ водопровод. След първоначално ползване на бойлер при загряване започна да капе вода от комбинираното клапанче, в следствие явно съсвсем се скапа въпросното клапанче и започна да тече постоянно. Бойлера е гаранционен извиках сервиз и смениха винтила. Същото се случи и с малкото бойлерче в кухнята под мивката. Със сменени вече винтили, проблема отново се появи, но само при работа на бойлерите. Решихме да сложим регулатор на налягането, който настроихме на 1.5-2 бара, тъй като предположихме, че налягането е високо и за това се скапват клапаните. В момент в който бойлера в банята загрява налягането се вдига до 7-8 бара (отчетено на монометъра на регулатора) и прокапва бойлерчето в кухнята без дори и да работи. Решихме, че проблема вероятно е във възвратния клапан на водопровода и го махнахме....но промяна няма. И само да отбележа, идваха от ВиК и измериха налягането на водопровода - 5.1 бара. Посъветвайте ме какво да направя да се отърва от тези течове. До сега където и да съм живял е имало бойлер и никога не е капал от където и да било.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #2

    Отговор: Бойлер, възвратен клапан и високо налягане = теч. Как да решим проблема


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #3

    Отговор: Бойлер, възвратен клапан и високо налягане = теч. Как да решим проблема

    Колега,аз също съм 1 към 1 с твоя проблем. Бая изчетох навремето и не намерих решение. За това изведох с тръбичка тоя я кухнята да си капе в отходната тръба и не го мисля . Интересното, е че в банята почти не капе,след както сложих бойлера в кухнята ...явно тоя в кухнята малко по-рано отваря. Имаше май някакви решения,да се сложели някакви полски клапани...ама така и не го пробвах . Общо взето търси как да отведеш водата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Високо (10 бар) налягане на изпарение?
    От milenjs във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 03-05-13, 09:39
  2. Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест
    От kriso.3206 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 09:02
  3. Проблем с възвратен клапан-спира топлата вода
    От wlwlwl във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-11, 00:14
  4. смяна на възвратен клапан
    От kolev703 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-04-11, 15:50
  5. Трябва ли да се слага клапан за налягане на термопомпа?
    От Mega във форум Други начини за отопление
    Отговори: 1
    Последно: 12-03-10, 15:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе