Резултати от 1 до 15 от общо 15

Спешно търся електротехник за гр.Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #1

    Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Здравейте,пиша ви относно молба да дойде на място електротехник,който разбира наистина от електричество.
    Казвам се Михаил Иванов и използвам на майка ми регистрацията.Домоуправител съм на вход в жилищна кооперация.
    Проблемът е такъв - жилищен блок с общо 6 етажа.На повечето етажи има по два броя ел.ключа(на други има по 3)
    Стълбишното осветление се изключва автоматично чрез автоматичен стълбищен автомат с таймер.Устройството не е проблем.Работи нормално.
    Проблемът е,че когато кабелите на стълбището са свързани,осветлението не спира да свети все едно някой ел.ключ е натиснат.
    За тази цел сме прекъснали един от тях и сме оставили възможност осветлението да се включва от партерния етаж защото после автоматично осветлението се изключва.
    На пръв поглед всичките са наред,но просто искам някой наистина разбиращ електротехник за да свърши една не много сложна работа.
    До момента минаха два като последния имаше титла инженер и имах чувството,че разбирам повече от него на тази тема.
    Работата е,че трябва един по един ел ключовете по етажа да се проверят и да се открие кой е повреден.
    Ще съм много благодарен ако някой откликне на молбата до края на тази седмица защото това положение е от 2 седмици и народа се сърди

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #2

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Фирма Inlab

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Съгласен, определено не съм виждал други хора, които така да си разбират от работата. Само не знам дали ще се навият за такова малко нещо...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #4

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Шефът им е перфекционист и маняк в работата си до досадни нива! И аз не знам дали ще се навият на такава работа!

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Шефът им е перфекционист и маняк в работата си до досадни нива! И аз не знам дали ще се навият на такава работа!
    Едно време нали имаше един Иво Инджев в десетката. За този пост бих казал Miro1972 в десетката

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Остави телефон за връзка. Може да помогна.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    galya_kost имате ли стълбищни ключове във апартаментите ? Имал съм случай в който някой неграмотник е сменил стълбищния с обикновен ключ без дори да знае .и тогава намирането му е дълга пропорционално на етажите процедура.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 23-11-15 в 08:21.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #8

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    що не махнете автомата и копчетата и не сложите един предпазител и след него лед плафони с датчици за движение и светлина - хем ще работи , хем икономия, хем не трябва майстор, хем е пояти вечно. хем хем хем формулата...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Ползата от плафони с датчици за движение е само икономията!
    Имаме ги в блока, както и в офиса (коридори и стълбище). Вторите са с вариант отделен датчик + луминисцентно тяло с две пури.
    Докато задействат лампите и можеш да се пребиеш или някой в тъмното да те халоса с нещо.
    Най-добре си е със стълбищен автомат. За икономия, ако хората искат, могат да сменят осветителните тела с енергоспестяващи.

    А колегата просто иска квалифицирана помощ за възстановяване на инсталацията.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #10

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    е махат и копчетата и става вечно. а ако сложат диодни крушки ще имат 100% светлина на мига. а и ще е излезе по-евтино от майстора дори и с диоди.

    вярвам че трябва да се поправят нещата когато е възможно, но някой път просто няма смисъл особено когато има само плюсове смяната.

    все пак ще е интересно да се разбере как ще намерят повреденият ключ.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #11

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Е проверката на ключовете е елементарен. Вадят се и се проверяват един по един (всичко към 20 броя) с веригопроверител. Този който прави верига постоянно се сменя. Проверете дали някой не се е майсторил по разклонителните кутии и да е подал постоянна фаза или нула в зависимост от логиката на стълбичният автомат.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ползата от плафони с датчици за движение е само икономията!
    Имаме ги в блока, както и в офиса (коридори и стълбище). Вторите са с вариант отделен датчик + луминисцентно тяло с две пури.
    Докато задействат лампите и можеш да се пребиеш или някой в тъмното да те халоса с нещо.
    Не само икономия а и удобство но при положение че са добре подбрани и разположени датчиците за движение! Не знам как е при вас изпълнението но щом си недоволен явно не е изпълнено добре. Аз използвам такива в коридори, тоалетни, перални (помещения където не се задържам в покой за дълго) а и пред входни врати но всичко това е изпълнено с добре подбрано място за датчици и модела според обхвата - много съм доволен. Стига се до там, че на гости когато ходя нахълтвам в тоалетна и с изненада, че е тъмно или в коридори че е тъмно и трябва да търся как да светна Отделно от датчиците с оптично засичане на движението има и радиочестотни но там хваща обекти и през стените но са много чувствителни и бързи...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #13

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Здравейте,намерих добри електротехници от вестник Позвънете.Благодаря на всички отзовали се.
    Наясно съм с идеята за датчици за движение,но инвестицията е доста скъпа и хората в блока все по-трудно дават пари за нещо извън техния апартамент.
    А и в крайна сметка сметката за ток за осветление на стълбището е средно около 7-8лв т.е не представлява сериозна сума,която да затрудни хората.
    Проблемът в този случай се оказа два изгорели кабела на последния етаж.Фазата или нулата е била изгоряла,а това е много сериозно защото ако някой пусне бойлер и се къпе през това време може ток да го убие.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #14

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    не е сериозна грам,и бойлера няма да убие никой защото стълбищната инсталация няма нищо общо с апартаментната.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #15

    Отговор: Спешно търся електротехник за гр.Варна

    Цитат Първоначално публикувано от mirort Виж публикацията
    не е сериозна грам,и бойлера няма да убие никой защото стълбищната инсталация няма нищо общо с апартаментната.
    Туй ток бре, как да не е сериозна работата? Страх лозе пази -не разваляй поговорката...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Спешно инвалидна количка за Варна
    От kris11 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-13, 14:07
  2. Трябва ми спешно хладилен техник за Варна
    От Pat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 17-05-06, 22:15
  3. спешно търся информация
    От rinpoche във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-03, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе