Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 124
Like Tree22Одобрявам

Термостатен смесител за душ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #106

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Бъзикат се с котела. Все пак на проточните им се задава желана температура за къпане и не грееш повече вода, за да разреждаш със студена и да трупаш сметка(те си имат вграден контрол на темп.на водата).
    Миналата година един съсед с двукунтурен котел и термостатен смесител ми се оплака, че не могат да се изкъпят, заради постоянните спирания и пускания на котел.
    Няма как да стане това. Един от семейството се къпе с една температура, друг с друга. Аз лятото взимам хоадни душове, зимата горещи.
    Който е ползвал двукоктурен котел знае - не спираш водата докато се къпеш.
    Аз мислех сега да слагам такъв с вграден бойлер да елиминирам тази практика, но разликата в цената не си заслужава икономията.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #107

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Гледат термостатните смесители и прочетох темата.Тук долу пише
    В зависимост от модела на вашия смесител с термостат, този материал може да бъде восък или специална биметална пластина.
    https://synox.org/blog-5-termostatic...tel-predimstva
    Всеки си държи на мнението,едни са за ''фирмените'',други за евтините...Не знам и евтините модели на марковите дали са по-добре от другите.
    Между другото на едно место имам такъв душ
    https://www.aliexpress.com/item/1005002086945788.html
    Интересното при него е ,че смесителя не е термостатен,но има отделно место за темп. на водата и усилване на друго,което е доста полезно,тъй като темп. стои постояно на едно место...ако темп. от бойлера падне разбира се трябва да се врътне.
    Гледам и това долу
    https://www.aliexpress.com/item/1005...9-63c1ef6bcd2b
    Не знам дали е термостатен или като този горния,т.е. врътката за темп. е отделна?
    Интересно от ниските серии на термостатните
    IS T100-450 лв.
    https://sima.bg/bg/promo-dush-sistem...2aa/p9451.html
    GROHE250......-530 лв
    https://www.makenzi.bg/%D0%B4%D1%83%...26670000-17194
    и INTER CERAMIC -250 лв.
    https://www.makenzi.bg/%D0%B4%D1%83%...BD%D0%B0-17183
    дали ще има съществена разлика....IC май са с 5 год. гаранция/

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #108

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Питаш дали ще има съществена разлика между китайски смесител и Грое?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #109

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    То си личи, че колегата се напъва да се убеждава, че китайските термосмесители са със същото качество на Грое, Хансгрое или поне Рока на половин цена...

    За съжаление, точно със термосмесители експерименти не са препоръчителни според мен и тези 250 лв отгоре ще ти се изплатят многократно в спестени псувни, нерви и пари в следващите години..

    Вземи си смесител от гореспоменатите или някоя друга реномирана фирма - Идеал Стандарт,например и забрави.

    П.С. Душът на Грое на тази цена е супер оферта. Наскоро имаше термостатна колона на Идеал Стандарт за под 500 лв с 5 години гаранция също в големите хипермаркети.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #110

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Разбира се,че има....Въпроса е дали си заслужава разликата в цената и кое точно....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,430
    #111

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    В лидъл за 100 лв вършат работа

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,281
    #112

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Ако успееш да се вредиш!
    Между другото в Lidl поне в последните 3 години няма кой-знае каква техника и инструменти. Всичко е прехвърлено в Kaufland.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,430
    #113

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    В Русе съм ги виждал по щандовете, бяха около 90 лв преди , сега май са 100-110 лв , тяхна марка някаква, не са им постоянен артикул , но от време на време ги пускату не бих казал , че са дефицитни

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #114

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    То си личи, че колегата се напъва да се убеждава, че китайските термосмесители са със същото качество на Грое, Хансгрое или поне Рока на половин цена...

    За съжаление, точно със термосмесители експерименти не са препоръчителни според мен и тези 250 лв отгоре ще ти се изплатят многократно в спестени псувни, нерви и пари в следващите години..

    Вземи си смесител от гореспоменатите или някоя друга реномирана фирма - Идеал Стандарт,например и забрави.

    П.С. Душът на Грое на тази цена е супер оферта. Наскоро имаше термостатна колона на Идеал Стандарт за под 500 лв с 5 години гаранция също в големите хипермаркети.
    Нищо не се мъча.Тъй като не видях убедителни коментарии за големи разлики в сериите поръчах за 450 лв. Ideal Standart.
    https://sima.bg/bg/promo-dush-sistem...2aa/p9451.html

    Китайските може и да не са толкова зле,лошото в случая е ,че при всяка повреда си е играчка,майстори и.т.н....А което не е китайско може да е Украинско,Египетско или кой знае от къде,въпреки,че по-важното е фирмата да си прави контрола,а не точно къде.
    За това по-скоро ми бяха интересни мненията отколкото да се хвърлям .Ако не беше термостатът нещата бяха по-други.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #115

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Цената трябва да гледаш, а не толкова къде е произведено. Ниска цена = ниско качество компоненти.
    Това означава в дългосрочен план ще ти излезе по-скъпо. Българските Видима (идеал стандарт) са добро съотношение цена/качество и са много по-качествени от китайските евтинжоси. Добре си се ориентирал. Има и по-качествени модели, но са по-скъпи.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #116

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    В сегашният апартамент съм с подобен на този, който си поръчал - квадратна пита, но смесителя е същият. Бих казал, че е доста прецизен и добър.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    52
    #117

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    RECISION GROHE в бриколажа редовно го намаляват.

    пада под 400.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #118

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    В сегашният апартамент съм с подобен на този, който си поръчал - квадратна пита, но смесителя е същият. Бих казал, че е доста прецизен и добър.
    Мерси.Дано да е добър.Търсих го в нета и ми излиза само в Нидерландски сайтове този комплект и Ideal Standart Нидерландия.Може би модела е за там или има завод.
    https://www.idealstandardnederland.nl/product/a6272aa
    По-стар модел вероятно,но това не ми е проблем.
    Ако можеш погледни дали е същия смесител и ако имаш линк само към него.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #119

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Същият е, разликата е само в питата и мисля дължината на тръбата.

    https://www.idealstandard.bg/produkt...-sistemi/a7705

    Този, който си взел, не го купих, защото му е доста къса тръбата на душа, а аз съм 190 см и не се побирах под него...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #120

    Отговор: Термостатен смесител за душ

    Да къс е.Имаше и доста други с такава височина.
    Но сега ще правим ремонт със смяна на ВиК и всичко и не пречи да монтираме смесителя по-нагоре.Някои казват,че е добре да се спазва стандарта 85 см,но ще го вдигнем.Тази височина ми се струва,че е добра само ако има долен чучур,но тази с-ма няма.
    Дори се чудя дали не е добре да се вдигне по-високо ,на 1,20-1,50 и се скъси пръчката.Не се сещам какъв недостатък има в този вариант и не знам къде слагат смесителите на душовете за вграждане?
    Пак ли на 0,85 или според вкуса....Последното разбира се може,но дали има недостатъци ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с термостатен вентил на Техем
    От wrathchild във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 12-11-12, 15:18
  2. ремонт на смесител за вана
    От bilian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-12, 09:56
  3. Смесител за малък бойлер. Откъде?
    От Kasap във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-11, 12:36
  4. Поправка на смесител Видима Идеал
    От peter_nn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-11, 22:39
  5. Ремонт на смесител видима идеал
    От vassiljp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 11-05-10, 23:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе