Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Lorda_^
  • 3 Post By tanatos

Ту има ту няма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    2
    #1

    Ту има ту няма

    Здравейте съфорумци, имам странен проблем с електрозахранването. Първо да кажа, че съм скаран с тока, но мога да замеря нещо ако се наложи. Апартамента е стара панелка но след основен ремонт с подменени всички кабели с ново ел табло и бушони легранд. Та значи преди известно време си светвам нощната лампа и ток няма........минават няколко минути и тя светва ( нощната лампа и изведена от контакта) Първо реших, че е крушката, но и другата нощна лампа по същия начин ( и тя изведена от друг контакт). Реших че нещо има някъде разхлабена връзка но го оставих за по натам. Вчера жена ми ми звъни и ми казва че в кухнята печката свети но не грее а също и котлоните - пускат се светят им лампичките но не греят. Минаха няколко маса и тя ми звъни че натискала всичко наред и те се оправили(лично се съмнявам да са се оправили от цъкането). Сега странното е че вече някои от контактите работят а други не като са на един бушон. Та въпроса ми е възможно ли е на един бушон едните контакти да имат ток а другите не и по същия начин с освтлението. Всички идеи са добре дошли и Благодаря предварително.
    П.С. Имах и все още имам проблем с една от луничките, която ту светва ту гасне- сменихме крушката, сменихме трафа от Вивалукс с Релко, сменихме фасунката, сменихме мястото на цялата луничка и сега го прави на новото място.
    Явно тока не ме обича много
    Ж.З.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #2

    Отговор: Ту има ту няма

    Здрасти направо си търси електротехник,че скоро може изобщо да нямаш ток или по лошо да не стане някой пожар. Прилича ми на хлабава връзка , но може и да си късметлия да минеш само с подмяна на бушон.
    hexz одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #3

    Отговор: Ту има ту няма

    Имах сходен случай-оказа се хлабава нула от таблото.
    hexz, tolostoi и Rado Smilkov харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Ту има ту няма

    Благодаря за идеите момчета. За съжаление в момента няма как да проверя, че заминах на почивка, но след като разбрах какви изненади може да има изключих всички бушони за по-сигурно ( благодаря за което). Щом се върна и ще проверя и ще пиша какви са резултатите.

    Sent from my D5503 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Няма звук НЕО
    От ники1 във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 05-06-15, 21:56
  2. LG 42LD450 няма DVB-T?
    От silfox2000 във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 07-05-13, 20:12
  3. Има фаза няма ток?!
    От Plamen Hristov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 12-02-13, 13:16
  4. btk , няма нет , pinga e ok
    От eror във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 20-06-09, 13:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе