Резултати от 1 до 2 от общо 2

Предложение относно новините в заглавна страница.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Предложение относно новините в заглавна страница.

    Не знам дали тук му е мястото - едва ли това е много важно. Рядко чета Новините , понеже не се занимавам със софтуер.
    Все-пак забелязвам, че се предлагат някакви програмни пакети за които не е много ясно - безплатни ли са или са с ограничено време или някакви други ограничения...... Изтеглянето и прочитането на лицензното споразумение (на английски, обикновено), не е най-конфортния начин да разбереш какви права имаш над софтуера. (shareware някак не е много точно)
    Освен, ако това не е нарочно направено, с цел да се чете по-задълбочено:
    Предлагам да има кратка пояснителна бележка за какво ползване е предназначена безплатната версия - свободно разпространение, свободно ползване, свободно ползване за некомерсиални цели, временно ползване..............
    А ако това е платен софтуер - да има кратка бележка за цената и условията. Трябва да свикваме и с платени програмки - няма лошо
    /Дано не повтарям някое мнение или даже да пиша глупости - с добро желание го правя

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: Предложение относно новините в заглавна страница.

    Направо ще си копирам мнението от тази тема:
    Хайде и аз да си кажа мнението...
    Хубаво е, че има раздвижване на новините в заглавната страница, независимо за какъв вид софтуер става въпрос. Имам обаче няколко препоръки:
    1. Нека да присъстват и новини от света на хардуера, ИНТЕРНЕТ и мобилните комуникации. Някак "еднотипно" ми се вижда да се представя единствено софтуер.
    2. За представянето на дадена програма 2 - 3 изречения не са достатъчни, понякога дори в readme-то има повече... Мен като потенциален потребител ме интересуват неща като системни изисквания, съвместимост, стабилност на програмата. Щом е новина, нека да бъде обстоен преглед, да съдържа информация за лиценза, заеманите ресурси, има ли го преведено на български език, има ли безплатен аналог (ако е платено) и т. н. т.
    3. Нека да се изтъква основателна причина да посетя сайта, от където идва новината - предоставяне на допълнителна информация, форум на български за съответната програма, упътване за работата с нея, забелязани проблеми...
    В момента, посещавайки setcom, хвърлям един поглед на заглавната страница, и ако нещо ми "хване окото" - copy-paste в google и посещавам сайта на производителя. Т. е., целият труд на Softkey Bulgaria се обезсмисля, поне относно броят на моите посещения на сайта им.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Допълнение към новините
    От Zappo във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 18-07-06, 15:32
  2. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58
  3. Поднасянето на новините на този сайт
    От Zappo във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-02, 10:54
  4. днес новините никакви ги нямаше
    От Fuck във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 27-06-02, 21:37
  5. Hardware...(не)подходящ за новините...
    От Ghost във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-02, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе