Вижте резултатите от анкетата: Вашето мнение за новото блокче с топ теми

Гласували
9. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Не е удобно и дразни - да се махне

    3 33.33%
  • Да се остави само за нерегистрирани потребители

    3 33.33%
  • Има полза, но трябва да се детайлизира и да показва топ теми от съответен форум

    3 33.33%
  • Не е на правилното място

    1 11.11%
Отговори на анкетата
Резултати от 1 до 13 от общо 13

Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Сигурно сте забелязали, в последните дни си играх за ново блокче с линкове към актуални теми и раздели на форума.

    Блокчето се визуализира на началната страница на форума, в листа с теми, при търсене и в календара.
    Ако се влезе в конкретна тема не се визуализира, защото е шарено и разсейва.

    Блокчето е в тестов стадий, има богати възможности - може да показва един иозбор от теми, когато си на заглавната страница и съвсем различен, когато листваш теми от даден форум, в зависимост от това кой е форума.
    Засега съм направил само 9 общи теми - едни и същи, които се въртят навсякъде, независимо от локацията.

    Блокчето може да бъде конфигурирано да се показва само на отделни групи потребители - нерегистрирани, такива с под едиколко си мнения и така нататък.

    Искам да вметна каква ми е идеята - предполагам, че за често посещаващи, редовни посетители на форума блокчето е излишно - те си знаят кои са интересните за тях теми.

    Молбата ми е за вашето мнение - удобство ли е подобно блокче според вас за нерегистрирани или рядко посещаващи форума потребители?

    Да го дооформям ли или не ви допада и да го махам?

    Да се вдълбавам ли да го правя с различни акценти, в зависимост от разглеждания в момента форум?

    Да ограничавам ли визуализацията му до определени групи потребители?

    Това ли е удачното място за подобно блокче?

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #2

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Също така, моля за наблюдения относно коректното визуализиране и ротация на блокчето под различни ОС, устройства и браузъри.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Лично аз считам, че за климатичния раздел всеки ново регистриран или всеки който за първи път влиза в климатичния раздел трябва първо дори и да не иска да прочете тази тема: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

    И то не за друго, а защото ще се спести доста излишен спам и Off topic извън темата/ите .Една част от потребителите искащи да си закупят климатик и търсещи съвети дори не знаят какво точно искат и какви точно въпроси да задават, да не говорим, че не са наясно и с отговорите които трябва да дадат/си отговорят самите те, за да направят правилен избор...
    Като ги попиташ и се опиташ да изясниш какво точно искат дори ти се сърдят -виновен си че искаш да им помогнеш

    А бре общо взето за всеки раздел или подраздел може би има основополагащи теми една или 2 които трябва първо да се прочетат и е хубави при първо влизане на потребител/съфорумец в съответния раздел/подраздел те "да изскачат"/се отварят автоматично дори и той да не желае.Това ще става само еднократно.След това ще може да си "ходи" и отваря каквото иска.

    Това е което мога да кажа за климатичния форум.

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #4

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Много малко....

    В климатичния раздел някой хора/търговци са го ударили на фейсбук игричка - "тука ще харесам - тука няма".

    Най-често се слагат избирателно, спекулира се с тях, като по този начин четейки обикновения потребител има голяма вероятност да бъде заблуден.

    В техническата част няма мястото за "харесваници" - да бъдат силно ограничени на ден по 1 или да се премахнат изцяло.

    За сега толкоз, ако има ефект, ще пиша пак.....

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Хмм, вие забихте на проблеми в климатичния раздел, който за съжаление не е в интересите ми и поради тази причина не го следя строго, а не коментирате конкретно блокчето, чиято идея е различна

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    не съм съгласен че трябва да се конкретизира за определена тема
    както досега ми е повече от удобен

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    ? Кое както досега? Пуснах блокчето преди няколко часа, никога не е имало подобно нещо досега

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Може би трябва да е по-тънко блокчето ... и ако може и горния панел (там ,където са "нови постове ,потребителска активност ..." и т.н. ) да е постоянно видим при скролиране надолу ... или подлежи на собствена настройка това ?

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Може би трябва да е по-тънко блокчето ... и ако може и горния панел (там ,където са "нови постове ,потребителска активност ..." и т.н. ) да е постоянно видим при скролиране надолу ... или подлежи на собствена настройка това ?
    Стилове Power /фиксирана ширина/ и Freedom /променлива ширина/ са с постоянно видим панел - избери си някой от тях и го ползвай... Блокчето все още не е внедрено в тях.
    По-тънко... като го правих се обърках - хванах баова големина на снимка 666х200, като забравих, че отдолу ще има още 50-ина пиксела за малките картинки. И финално... вместо 200 колкото бях предвидил стана 250, множко е.
    Ама сега... не знам, едно не ми се играе да намалявам, второ, голямата картинка ако е 666х140-150, много тясна ще дойде.
    Не знам, може да опитам.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    ПП - За пробата, набързо намалих височината на основните снимки от 200 на 150.
    Сега.. текстовия бокс стана големичък спрямо картинката и закрива много, но пък, цялото блокче е с 50 пиксела по-ниско. По-добре ли е...? На мен май стария вариант повече ми допадаше.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #11

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Аз уж нищо не съм променял в настройките си и преди беше така ама ... ще видя после .

    За блокчето ако ти се пробва нещо подобно на уйндоуското метро - от едната страна голямото , а странично поставени по-малките ... може и да е по-приятно ,но не знам дали си заслужава играчката .

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #12

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Аз уж нищо не съм променял в настройките си и преди беше така ама ... ще видя после .

    За блокчето ако ти се пробва нещо подобно на уйндоуското метро - от едната страна голямото , а странично поставени по-малките ... може и да е по-приятно ,но не знам дали си заслужава играчката .
    Уф, мързи ме засега Да видим ще го бъде ли въобще, после може да се раздвижи дизайна и местата
    Иначе трябва да ти е станало по-ниско, то... не се забелязва толкова въпреки че са си 50 пиксела.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #13

    Отговор: Ново блокче с топ теми в някои страници на форума

    Забелязва се - идеята ми беше главно заради лаптопските дисплеи - да "скрива" по-малко от редовете надолу ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. някои от форума се имат за много важни
    От neni4a във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-11, 13:36
  2. Отговори: 3
    Последно: 04-02-07, 18:55
  3. Отговори: 8
    Последно: 10-07-06, 11:29
  4. Някои уточнения (за недовършени теми)
    От Jenny във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 26-10-04, 18:13
  5. Предложение за ново правило на форума
    От Raid във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 30-08-04, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе