Резултати от 1 до 15 от общо 15

Принципно незначителна забележка, но все пак..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #1

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Забележката е насочена към тези, които поддържат този форум(май на тях им викаха модератори).

    Вижте, не е толкова лошо да има надписи на английски по страниците на форума(надали има повече от 2% от хората, които го посещават, да имат проблеми с това), а и да си упражнява човек английския - също е от полза. Но все пак е доста неуместно да искате от хората да пишат на кирилица, а вие да им набивате в лицето 80% текст на английски, като този текст си има превод и той не е толкова труден, а когато се стигне до термини, които е глупаво да се превеждат, може спокойно да прибегнете до буквално изписване на думата с български букви(не виждам да ви притеснява да пишете "модератор" примерно).

    В момента когато пиша това, от това което виждам по страницата(при резолюция 1024/768) единствения текст който е на кирилица е този който пиша аз с изключение на едно изречение: "Ако нямате кирилица, моля, използвайте бутона: " и следва бутон за смяна на кодовата таблица. Това редче приятели изглежда много оптимистично, но и същевременно жалко.

    Вие сте хората които правите този форум да работи и вие знаете най-добре защо правите това по този начин, но все пак ако има как да вкарате накакъв ред то страниците ще иглеждат много по-добре ако се махне това смесване на английски и български текст.

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    До колкото знам се хванаха няколко момчета да помогнат за кирилизирането на форума. Не знам обаче докъде са стигнали. Ще проверя

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Какво общо имат надписите на кирилица с бутоните на английски???

    Никъде никой не е забранявал да пишеш на английски. Просто се изисква, ако пишеш на български то да е на кирилицата.

    Не виждам по бутоните да пише "otgovori", пише си "reply"...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #4

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Какво общо имат надписите на кирилица с бутоните на английски???

    Никъде никой не е забранявал да пишеш на английски. Просто се изисква, ако пишеш на български то да е на кирилицата.

    Не виждам по бутоните да пише "otgovori", пише си "reply"...



    <div align="right">Originally posted by КрИс - 22/03/2004 : 14:42:27</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Виж КРИС, както сочи заглавието на темата - тази забележка е "Принципно незначителна" и по характера си е абсолютно доброжелателна. Смятам че хората поддържащи този форум заслужават да могат да се похвалят с него, а не той да иглежда като намерен вчера сървърен скрипт за форум и натаманен набързо. Освен това, както споменах, смесването без абсолютно никакъв ред на български и английски наименования затруднява ползването на какъвто и да бил продукт (било то форум, списание или упътването за ползване на паста за зъби). Едно от нещата за, които тук в България се работи за сега, е за имидж за пред западните софтуерни фирми, за доказване, че и ние го можем това не само на думи. Все пак, да правиш нещо за без пари е хубаво, но ако имаш нужда от пари и същевременно не се стараеш да се докажеш пред света(имай предвид потенциалните си клиенти) е безразсъдство, граничещо с глупост.

    Така, че КРИС, трябва да се съгласиш, че когато виждаш как някой е в състояние да направи нещо качествено, но не му достига малко в някой детайл, трябва да му обърнеш внимание върху това. Това е неоценима помощ за всеки който създава, по простата причина , че когато човек изработи нещо ново то той най-трудно би могъл да открие дребни пропуски, които за други биха били даже очевадни.

    Вярно, че малко бях по-остър с изказването си за абсурда да искаш от хората да пишат на кирилица, а същевременно да им набиваш в лицето чуждоезични изречения. Аз съм най-обикновен ползвател на този форум и смятам, че тези неща ДРАЗНЯТ. Прав си че не пише "otgovori", а "reply", но съгласи се - "отговори" в контекста на българоезичен текст стои отлично. Все едно да караш кола светло-син металик с черен ляв калник и тъмночервен(вчера грундиран) десен калник. Колата върви с не по-малка скорост и по-малко удобство, но ако си ПРОИЗВОДИТЕЛ НА КОЛИ просто НЕ МОЖЕШ да си позволиш да пуснеш това на улицата и на него да виси твоята марка. А мога да се обзаложа, че хората правещи този форум, имат желание да продават тези си умения за истински пари и слава, а не да се задоволят с "браво на пичовете от форума на setcom.bg".

    Това е КРИС, с наколко думи - ако правиш нещо(дори и за без пари) направи го перфектно доколкото е по силите ти.

    На setcom.bg - поздравления за форума - по функционалност е сигурно най-добрия, който съм виждал(макар да не съм виждал много). И дизайна е добър.

  6. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #5

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Ами той КРИС е човека-СетКом, той е който прави форума и форума си е лично негов, така че ако ти беше малко по от отдавна тук щеше да знаеш, а не още с първите си постове да поставяш някакви критики и претенции и това какво те дразни и какво не.

    Върху това, което те "дразни" се работи и все пак, не забравяй факта, че освен теб тук има още над 1000 участници и ако всеки почне да претендира за какво ли не, работите доста ще се пооплескат, защото на тебе "reply" те дразни, но мен лично "отговори" би ми извадило душата...

    Все едно да гледан XP на български език, колкото и да ми е жал - гледката е направо ужасяваща!

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами той КРИС е човека-СетКом, той е който прави форума и форума си е лично негов, така че ако ти беше малко по от отдавна тук щеше да знаеш, а не още с първите си постове да поставяш някакви критики и претенции и това какво те дразни и какво не.

    Върху това, което те "дразни" се работи и все пак, не забравяй факта, че освен теб тук има още над 1000 участници и ако всеки почне да претендира за какво ли не, работите доста ще се пооплескат, защото на тебе "reply" те дразни, но мен лично "отговори" би ми извадило душата...

    Все едно да гледан XP на български език, колкото и да ми е жал - гледката е направо ужасяваща!



    <div align="right">Originally posted by Кайсо*-*24/03/2004*:* 1342</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    -Joro- освен, че се е изказал доста интелигентно е и прав. Критиките му са градивни.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #7

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами той КРИС е човека-СетКом, той е който прави форума и форума си е лично негов<div align="right">Originally posted by Кайсо*-*24/03/2004*:* 1342</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не знаех, че си толкова наясно с нещата в Сетком [:D]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #8

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Аз не мисля, че -Joro- иска да се заяжда с някой и изобщо не виждам защо са тези критики. Всеки има право да предлага и да дава идеи. Работа на тези които държат форума е дали ще се съгласят или не. Явно -Joro- просто не знае, че по този въпрос се работи и не става за 2 дни.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #9

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Радвам се, че не съм останал абсолютно нереазбран тук и поне хора като Sunny, -СТРАХ- и ru-boy са рабрали това което казах. "Take it or leave it" (не се сещам за аналог на български) - в този смисъл ми беше забележката. Все пак на заглавието на раздела пише "За Форума

    Правила на Форума. Мнения, предложения, забележки."

    Наистина не зная дали КРИС е човека-SETCOM, дали се работи по това за което стана дума и други такива, но това задължително ли е - НЕ, не е.

    Въпреки, че видях забележка за изказването на Кайсо, че КРИС бил човека... това е лично към КРИС:

    КРИС ако не искаш критики - просто кажи, махни думата забележки от заглавието и май това ще е всичко. Лесно е, а и те уверявам, че надали някой ще тръгне да си губи времето с такива глупости отново.

    А форума много си го бива и така.

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #10

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Tи не разбра думите ми май



    Всяка критика е градивна, на всяка забележка се обръща внимание, просто не бъди толкова остър и арогантен следващия път.

    И ако наистина искаш да ти се обърне внимание, кажи - "С какво мога да помогна, за да стане форума наистина добър".

    Никой няма да седне и напразно да се занимава с чужди прищевки, предполагам и ти също! Защото ако се загледаш назад из постовете, ще намериш такива причудливи неща, че ще се чудиш, как на някой може да му харесва подобно нещо



    Ае чао и със здраве



    P.S.

    за забелжката на -СТРАХ- - навътре съм аз, не се сърди и не се ядосвай

    Който трябва да знае - знае, всяко натискане на клавиш от клавиатурата и всеки клик с мишката, за доброто на форума се оценява от доста хора, така че труда ви не остава неоценен. Имате подкрепата на над 1000 юзъра

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #11

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Бих се радвал да помогна с каквото мога. Попринцип нямам много време, но напоследък работата понамаля и имам повече време да раглеждам наоколо. Вие кажете как мога да бъда полезен. Работата ми е дизай и предпечатна подготовка в рекламна агенция, понаразбирвам от програмиране С++, HTML, пробвал съм се с Perl и JavaScript, не разбирам много, но съм виждал FlashMX[:D].

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Някъде да съм споменал, че не искам критики?

    Работа за около ден и половина-два е. Досега всички други версии са били преведени, за тази се заканих, че няма да я превеждам, за да видя дали и посетителите ще направят нещо - някои направиха, други не - като цяло не си свършиха работата.

    Реално с целия сайт е така - той наистина ползва домейна на Сетком, но за 5 години никой, освен Кафето не си е мръднал пръста да помогне с нещо за него. Естествено, помага и ТЕА, която осигурява интернет хостинга и допреди година хардуера и ОС-а. Сега те са си на сайта, подарък от Майкрософт, за трафика и хостинга продължава да помага ТЕА.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #13

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Някъде да съм споменал, че не искам критики?

    Работа за около ден и половина-два е. Досега всички други версии са били преведени, за тази се заканих, че няма да я превеждам, за да видя дали и посетителите ще направят нещо - някои направиха, други не - като цяло не си свършиха работата.

    Реално с целия сайт е така - той наистина ползва домейна на Сетком, но за 5 години никой, освен Кафето не си е мръднал пръста да помогне с нещо за него. Естествено, помага и ТЕА, която осигурява интернет хостинга и допреди година хардуера и ОС-а. Сега те са си на сайта, подарък от Майкрософт, за трафика и хостинга продължава да помага ТЕА.



    <div align="right">Originally posted by КрИс*-*26/03/2004*:* 06:05:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Kris, малко със закъснение бях питала дали е останало нещо за превеждане, за да се включа и аз. Ти не каза нищо и реших, че проблемът е решен. Сега се оказва, че не е така. Какво стана с преводите? Дайте да довършиме това, което другите не са успели. Тука взехме да мислиме какви ли не други неща, а едно от важните си виси ей така[}]

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #14

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    //мъничко офф

    Тази тема ми напомни за нещо, което ме разсмя преди няколко дни - ето това[:D].

    Съжалявам за формата, обаче нямах време за конверт []. Поне е *.cab-нато [].



    Edit: Заради "цензурата" на форума, url-а се е самоцензурирал []. Rename-нах файла, вече трябва да е наред.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #15

    Принципно незначителна забележка, но все пак..

    Kirande, проблемче...file not found...държиш ни в напрежение така[]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе