Резултати от 1 до 15 от общо 15

Doom III проблеми със старта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Lox
    Lox е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    58
    #1

    Doom III проблеми със старта

    Изтеглих играта първите два диска ги записах на RW медия, третия го оставих за после.

    Инсталирах от първия успешно, като ползвах генератора за ключа, инсталира се и DX9. После старт и..... излиза съощение да се постави пъво CD на играта в устройството, да се натисне ОК и отново да се пробва.

    Рестарт на компютъра не променя ситуацията.

    Тва съобщение винаги излиза и тва е!? идеи!?



    Значи записа е правен от BIN файла и етикета си е по подразбиране.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Doom III проблеми със старта

    Абе, пич!

    Ти за първи път ли инсталираш игра от дискове? Ми играта е със защита, трябва ти "CRACK" в случая (най-вероятно дебъгнато .EXE, припокриващо се с оригиналното) - потърси го в директориите на диска или (както често го слагат) в отделна \Crack -директория. Ако го няма там - търси из нета. Проблема е, че инсталацията ти "третира" диска като пиратски (прави му проверки разни, зависи каква е защитата на играта, пък може да е и с две защити, кой знае?), затова те кара (най-вероятно) да сложиш ОРИГИНАЛНИЯ ПЪРВИ ДИСК и да натиснеш "ОК"!

    Това, по-горе, го написах с умисъла, че знаеш че генераторите за ключове колко са фалшиви понякога.



    Съвет: пробвай да я пуснеш чрез "DAEMON TOOLS" - като симулираш оригинален диск.



    //off

    Все повече не разбирам политиката на "id Software". По принцип игрите им досега са били без каквато и да е била сериозна защита (да не забравяме, че и те въведоха за първи път понятието "Shareware" - пускайки безплатно първият епизод на "Wolfenstein 3-D" през 1991 г.) и затова са се славели с такава брутална известност. Може би вече конкуренцията наистина е голяма? Дори и за тях. А както знаем - те са царете! Тежка е короната в случая, кадърни хора има и в другите фирми, и те не си поплюват!

    Българският "геймър" е нетърпелив по природа, обича с две кликвания на мишката играта да тръгне и да си върви като за световно, и не позволява току-така нещо да му се опъва. Е, ако му се опъне - той го изритва! И продължава със следващата игра... Та мисълта ми е - бъди настоятелен в случая. Защото играта наистина си струва. "id Software" все още са царете в жанра, макар че много малко хора го осъзнават. Те никога не са ни подвеждали и едва ли някога ще го направят.

    //off


  4. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #3

    Doom III проблеми със старта

    На първото сд има директория Crack. В нея се намира Doom3.exe, което трябва да копираш върху оригиналното ехе, в директорията, в която си инсталирал играта.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #4

    Doom III проблеми със старта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    1. Все повече не разбирам политиката на "id Software". По принцип игрите им досега са били без каквато и да е била сериозна защита...



    2. (да не забравяме, че и те въведоха за първи път понятието "Shareware"

    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 03/08/2004 : 21:03:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    1. Ако ти разработваш една игра в продължение на пет или повече години, щеше ли да искаш народът да я играе безплатно и ти да не получиш никакви кинти за това?

    2. Понятието Shareware съществува от началото на 80-те години на миналия век. iD Software в никакъв случай не са пуснали първия Shareware продукт, нито пък първата Shareware игра е била тяхната. ОСВЕН всичко друго, Shareware НЕ Е безплатен софтуер (такъв е Freeware).

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Doom III проблеми със старта

    //off



    1. Човече, ако ти правиш нещо ново, нещо уникално, нещо невиждано дотогава и си сигурен, че хората ще глътнат тази игра като топъл хляб, при положение че само година преди това се задавиха с "Wolfenstein 3-D", е логично да поискаш играта ти да достигне световна известност. Логично е и още, че когато 10 човека фирма вече е натъпкана с пари (именно от двата Wolfenstein-на), може да му отпусне малко края и така да се каже, да "зариби" хората с новият си продукт, да ги размаже и то за години напред. Нима ти си платил легално, за да играеш "DooM"? Не вярвам... Но на запад си плащат, има си и статистика за тези продажби, така че играта в никакъв случай не е безплатна... дори напротив - за времето си, приходите й са огромни, в сравнение с другите игри.

    Да не говорим, че енджинът на "DooM" не е разработен за 5 години, а само 10 месеца - прочети специализираната литература!

    Политиката в случая е сходна с тази на Майкрософт - разпространявай Windows-а, нека хората с години да свикват на него и после давай - слагаме резачката тип "SP2". И тогава хората ще си плащат, защото ще са свикнали! Аз лично смятам да се оръся за легален Windows, отколкото да минавам на друга операционна система, дори и да е безплатна. Ти да не би да си минал на "Линукс" като е безплатен? Или някой от обкръжението ти да не би да се е отдал постоянно на "Линукс"? Или обратното? Затова и толкова хора се зарибиха по "DooM" - защото го получиха лесно, като подарък! Това визирах като "политика на компанията".



    2. Я ми докажи къде през 80-те години е въведено понятието "Shareware" в игра и тогава ще се съглася с теб. Знам каква е разликата между "Shareware" и "Freeware", но ти наясно ли си каква е разликата между "Shareware" и "Demo"? Щото разлика има. За "демо"-версиите съм склонен да се съглася, че понятието е въведено в средата на 80-те. Колкото до понятието "Shareware", нека ти обясня, че това също е "Freeware", но касае определена част от продукта, а не целият продукт! Така, че в същността си понятията са напълно еднакви!



    //off

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #6

    Doom III проблеми със старта

    Иво, как па толко глупости в един пост успя да изръсиш

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Doom III проблеми със старта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Иво, как па толко глупости в един пост успя да изръсиш



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH*-*04/08/2004*:* 18:46:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    @KOKOSH, ти пък КАК успя да го прочетеш?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Doom III проблеми със старта

    мдааа Иво - аз се отказах на второто изречение

    мисля че проблема може и да е непълната инсталация

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #9

    Doom III проблеми със старта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Иво, как па толко глупости в един пост успя да изръсиш



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH - 04/08/2004 : 18:46:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    @KOKOSH, ти пък КАК успя да го прочетеш?



    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 04/08/2004 : 21:33:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не бре, смешна ми е интерпретацията ти за маркетинговата политика на фирмите Действаш със замах и увереност се едно си продуктов мениджър на Micro$oft. Тия работи от офиса на М$ ли ги написа или от вкъщи пред компютъра А това за линукса няма да го коментирам изобщо...



    Иначе по темата, ако липсва някой от *.рк4 файловете играта едва ли ще тръгне...

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #10

    Doom III проблеми със старта

    А някой подкара ли го на win98?

  13. Lox
    Lox е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    58
    #11

    Doom III проблеми със старта

    Страшно банално беше... не бях копирал кракнатия файл, като си тръгнах се сетих и ми беше тъпо заради поста, но какво да се прави... като не си доспива човек се случват и такива неща сори пак, но пък тема се отвори гледам

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #12

    Doom III проблеми със старта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    2. Я ми докажи къде през 80-те години е въведено понятието "Shareware" в игра и тогава ще се съглася с теб. Знам каква е разликата между "Shareware" и "Freeware", но ти наясно ли си каква е разликата между "Shareware" и "Demo"? Щото разлика има. За "демо"-версиите съм склонен да се съглася, че понятието е въведено в средата на 80-те. Колкото до понятието "Shareware", нека ти обясня, че това също е "Freeware", но касае определена част от продукта, а не целият продукт! Така, че в същността си понятията са напълно еднакви!

    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 04/08/2004 : 16:30:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Обикновено не се занимавам да доказвам всяко нещо, което съм написал, защото разчитам на авторитета, който съм си създал, но ще ти отговоря на тази част от написаното, защото от нея проличава, че съвсем не си наясно с разликите между Shareware, Freeware и Demo (което пък е същото като Trialware), с което първо се излагаш (ама доста), и второ - не обичам да ми преиначават думите, а то малко така се получи.



    Потвърждение на тезата ми, а именно, че през 80-те години е въведено понятието "Shareware", ще намериш, като пуснеш търсене в Google с ключова фраза "origin of the term shareware". За твое улеснение копирам и първия върнат резултат. Забележи от кой сайт е взет - надявам се няма да оспорваш авторитета му...

    http://www.asp-shareware.org/users/h...-shareware.asp

    Прочети статията - добра е и от нея може да се научи доста. Там е обяснено и каква е разликата между Shareware и Freeware, между другото.



    Конкретно по отношение на първата Shareware игра: това със сигурност не е Wolfenstein 3D, най-малкото защото iD Software пуснаха преди нея Commander Keen и една друга Wolfenstein-подобна боза с магьосници, за чието име не се сещам и която вървеше на ХТ.



    За десетте месеца разработка отново си много далеч от истината, за което съжалявам, но не мога да направя нищо. Няма нужда да чета специализирана литература (тази специализирана литература да не е PC Mania?), за да си спомня откога датират коментарите за Doom 3. Ако прочетеш това интервю с Тод Холенсенд (http://www.homelanfed.com/index.php?id=23534), ще видиш, че в първото изречение се казва "Изминаха почти четири години, откакто главният програмист на iD Software Джон Кармак обяви в своя план, че следващата игра на разработчика ще бъде Doom 3." Интервюто е взето на 25 май 2004 г. Е, аз съм сбъркал с една година, ти си сбъркал с три години. Мисля, че моята грешка е но-пренебрежима. А, и между другото... Return to Castle Wolfenstein излезе преди повече от две години и половина (ако не греша, играта се появи на пазара през ноември 2001 г.), не преди една година, както пишеш ти. Въобще ти годините и месеците за нищо ги нямаш



    Оттам насетне не разбирам защо след като ти отговарям на питането "Защо Doom 3 не го пуснат без пари", опитваш да ми тръгнеш в атака и да ме въпросваш дали *аз* съм дал пари за него, ама нейсе... Между другото, за определени приложения използвам Linux, като стой, та гледай. Surprised?



    Другите да ме прощават за тоталния offtopic, но така или иначе проблемът на питащия беше решен, но пък се наприказваха някои откровено неверни работи... По преценка на модераторите може би ще бъде по-уместно някои постове да се преместят в отделна тема. Peace!

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Doom III проблеми със старта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Конкретно по отношение на първата Shareware игра: това със сигурност не е Wolfenstein 3D, най-малкото защото iD Software пуснаха преди нея Commander Keen и една друга Wolfenstein-подобна боза с магьосници, за чието име не се сещам и която вървеше на ХТ.



    За десетте месеца разработка отново си много далеч от истината, за което съжалявам, но не мога да направя нищо. Няма нужда да чета специализирана литература (тази специализирана литература да не е PC Mania?), за да си спомня откога датират коментарите за Doom 3. Ако прочетеш това интервю с Тод Холенсенд (http://www.homelanfed.com/index.php?id=23534), ще видиш, че в първото изречение се казва "Изминаха почти четири години, откакто главният програмист на iD Software Джон Кармак обяви в своя план, че следващата игра на разработчика ще бъде Doom 3." Интервюто е взето на 25 май 2004 г. Е, аз съм сбъркал с една година, ти си сбъркал с три години. Мисля, че моята грешка е но-пренебрежима. А, и между другото... Return to Castle Wolfenstein излезе преди повече от две години и половина (ако не греша, играта се появи на пазара през ноември 2001 г.), не преди една година, както пишеш ти. Въобще ти годините и месеците за нищо ги нямаш



    Оттам насетне не разбирам защо след като ти отговарям на питането "Защо Doom 3 не го пуснат без пари", опитваш да ми тръгнеш в атака и да ме въпросваш дали *аз* съм дал пари за него, ама нейсе... Между другото, за определени приложения използвам Linux, като стой, та гледай. Surprised?



    <div align="right">Originally posted by Dark Skywalker*-*06/08/2004*:* 0203</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Май си чел поста ми между редовете. Прочети го пак, за да видиш че давам пример с играта "Wolfenstein 3-D", а не с "Return to Castle Wolfenstein" и визирах именно, че "id Software" са се задавили с пари от първият Wolf, а не от третия (ако не знаеш - за втори Wolfenstein се води "Spear of Destiny"). Естествено в последвалото сравнение дадох за пример играта "DooM" - първият DOOM (този, който се появи след вторият "Wolf 3-D" и чийто енджин е разработен за 10 месеца), а не "DooM 3" - много добре знам кога е започнала разработката на "DooM 3", за да пиша простотии по форумите... Още по-малко пък "PC Mania" никога не ми е била "специализираната литература", има си достатъчно друга чужда такава.

    И тъй като говорихме конкретно за "id Software", няма да намесвам играта "Catacombs Abyss" ("бозата с магьосници за ХТ" - както казваш доста ерудирано), която беше именно DEMO-версия, а не Shareware и която е на фирма "Apogee" (днес - "3D Realms") - всъщност от "Apogee" започна всичко... Както и да е, няма да се отплесвам сега.



    Но си прав - в случая говорим именно за Shareware на ИГРА, а не за DEMO. И навярно помниш, но именно "Apogee" бяха разпространителите на "Wolfenstein 3-D" затова казах, че от тях започна всичко.



    Както и да е - исках да ти кажа само да четеш по-внимателно постовете на хората, а колкото до проблема тук - той наистина вече е решен. Извинявам се, ако съм те обидил или засегнал с нещо - не е била това целта - просто изказвах мнението си, като всички останали, а и както виждаш - първо се опитах да помогна на човека (с което и оправдавам пребиваването си тук, надявам се)...



    Със здраве!


  17. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #14

    Doom III проблеми със старта

    ОК, едно последно нещо и млъквам, че май няма смисъл.



    Не мога да разбера защо в отговор на този мой пост....

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    1. Ако ти разработваш една игра в продължение на пет или повече години, щеше ли да искаш народът да я играе безплатно и ти да не получиш никакви кинти за това?

    <div align="right">Originally posted by Dark Skywalker - 04/08/2004 : 09:05:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ...ти пишеш...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Да не говорим, че енджинът на "DooM" не е разработен за 5 години, а само 10 месеца - прочети специализираната литература!

    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 04/08/2004 : 16:30:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ...и след това се впускаш да спориш, при положение, че стъпваме на различни тези по различни теми.

    Аз може и да съм чел между редовете, но ми се струва, че ти си чел между постовете.

    Нямам намерение да споря повече за каквото и да е с теб, защото пак може да стане някое "недоразумение".

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #15

    Doom III проблеми със старта

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Не мога да разбера защо в отговор на този мой пост....



    1. Ако ти разработваш една игра в продължение на пет или повече години, щеше ли да искаш народът да я играе безплатно и ти да не получиш никакви кинти за това?



    ...ти пишеш...



    Да не говорим, че енджинът на "DooM" не е разработен за 5 години, а само 10 месеца - прочети специализираната литература!

    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 04/08/2004 : 16:30:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Добре, ще ти отговоря какво имах предвид и то е, че никъде в постовете си не визирах, че играта трябва да е БЕЗПЛАТНА, а просто че се получава по ЛЕСНИЯТ НАЧИН - без заплащане - и по-точно, че защитата и не е кой знае каква. Написах го, защото по принцип досега не съм попадал на оплаквания от рода на, че игрите на "id Software" правят проблеми от вида, който описа @LOX. Просто ми стана странно, че игри като тяхните могат да имат някаква защита. Има толкова яки мерки за защита на софтуера, но защо мислиш, че никой не ги използва? Защо, например, ОС като "Windows" зависят само от един сериен номер? Не че не могат да си направят свястна защита, а НЕ ИСКАТ! Това е и една от основните причини за "известността" на софтуера. Това исках да кажа.



    Ако аз правех игра, бих я направил така, че да достигне до по-голям кръг играчи (съгласи се, че в крайна сметка игрите се правят именно с тази цел, а не за да впечатлят един или двама играчи), но това не значи, че хората които имат пари няма да си я купят, нали? Например Game-залите. На запад игрите се продават, защото хората имат пари да си ги купят. Ако и ние, тук в България, получавахме малко повече пари за това, което вършим, аз самият бих си купил легално "DooM 3" - с лъскавата му кутийка, книжка, оригиналните дискове, а не да го тегля от фрий-FTP-тата по цели часове, както правят почти всички български геймъри. Но има и нещо друго, което също куца - легалното разпространение на игрите на територията на България. Тези, които са от София, добре, но България не е само София. ДВА ПЪТИ съм поръчвал игри от "Пулсар" - нищо не съм получил. Нито ми се обадиха да си потвърдя заявката, нито ми писаха на e-mail-а. Приключих с Пулсар. Затова ще има висок процент пиратство - и заради такива като тях. Но май пак се отплеснах...



    Нека обобщя: Нямам нищо против игрите да са платени, но поне да са съобразени с нашият стандарт на живот, както и да има някаква конкуренция сред разпространителите - не толкова в цената на играта, колкото в удобствата с доставката и т.н.

    Колкото до мен - никога не бих сложил сериозна защита на продукта си. Особено ако го продавам на запад. Предпочитам играта, която евентуално съм направил, да бъде повече известна, отколкото да направи някакви "забележителни" приходи - така ще съм сигурен, че плодовете ще се оберат по-късно ако продължа да се развивам в тази насока, ще имам и нужният стимул, и съответно парите, които съм "натрупал" от предходната си игра :-)



    Сега, надявам се, че ме разбра какво исках да кажа.



    Със здраве!



    P.S. Вече сериозно спирам, че наистина се пооляхме, а и си говорим само двамата. Все пак, приятно е да има такива тонизиращи "спорчета" от време на време. :-)




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. БТК обяви старта на новата си ADSL Wi-Fi услуга
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 39
    Последно: 10-06-07, 23:37
  2. Doom III
    От yukmouth във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-04, 18:51
  3. DooM III
    От BrainClot във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-02, 19:37
  4. Unreal & Doom????
    От janko във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 30-05-02, 00:21
  5. Ботове в Doom 1 и/или 2
    От The Mask във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 18-05-02, 19:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе