Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Quake 4 излезе

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #1

    Quake 4 излезе

    но тая игра успя да задъха и новото ми лсд
    системни изисквания :

    Minimum System Requirements
    # English version of Microsoft® Windows® 2000/XP
    # Pentium® 4 2.0 GHz or Athlon™ XP 2000+ processor
    # 512MB RAM
    # 4x Speed DVD-ROM drive and latest drivers
    # 2.8GB of uncompressed free hard disk space (plus 400MB for Windows® swap file)
    # 100% DirectX® 9.0c compatible 16-bit sound card and latest drivers
    # 100% Windows® 2000/XP compatible mouse, keyboard and latest drivers
    # DirectX® 9.0c (included)
    # 3D hardware Accelerator Card Required - 100% DirectX® 9.0c compatible 64MB Hardware Accelerated video card and the latest drivers.

    * ATI® Radeon® 9700
    * ATI® Radeon® 9800
    * ATI® Radeon® X300 series
    * ATI® Radeon® X550 series
    * ATI® Radeon® X600 series
    * ATI® Radeon® X700 series
    * ATI® Radeon® X800 series
    * ATI® Radeon® X850 series
    * Nvidia® GeForce(tm) 3/Ti series
    * Nvidia® GeForce(tm) 4/Ti series
    * Nvidia® GeForce(tm) FX series
    * Nvidia® GeForce(tm) 6 series
    * Nvidia® GeForce(tm) 7 series

    Multiplayer Requirements
    # Internet (TCP/IP) and LAN (TCP/IP) play supported
    # Internet play requires broadband connection and latest drivers
    # LAN play requires network interface card and latest drivers

    Copy Protection
    # Internet (TCP/IP) and LAN (TCP/IP) play supported
    # NOTICE: This game contains technology intended to prevent copying that may
    # conflict with some disc and virtual drives.


    иначе за едно пускане мога да кажа че ужасно много прилича на DOOM3
    даже и конзолата със същите бутони се пуска

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: Quake 4 излезе

    Впрочем да му се намира на някой свестен крак, различен от този в дата-а.
    Мразим да си гася интернет-а всеки път като го пускам.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #3

    Re: Quake 4 излезе

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Впрочем да му се намира на някой свестен крак, различен от този в дата-а.
    Мразим да си гася интернет-а всеки път като го пускам.
    c:\WINXP\system32\drivers\etc\hosts

    добави:
    127.0.0.1 q4master.idsoftware.com
    127.0.0.1 idnet.ua-corp.com

    като ти поиска код, пиши този:
    RKCJJ7WXFG777GXTDCGK
    и си готов* *

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #4

    Re: Quake 4 излезе

    Излезе квак 4.... или излезе Доом 3 експанжън 2... То верно че е с енджина на доом ама поне да бяха направили нещо по-различно от "Редник утрепи гнусните извънземни/изчадия от ада" Whatever....

    Тъй системните изисквания са... интересни...
    Като цяло може да се каже че играта е сравнително лека използва около 700-800 рам което сравнено с 1000 които сму4е доом-а не е зле. В моя конкретен случай /и*а абе тая дума така ли се пише ?!??! / P4 2.4@3.6//512 ram на 400//GF6800OC Върви на макс детайли на 1024... с изглючен АА... като надуя АА на 16 и вече не цикли от хард-а . Трябва да пробвам как ще се държи с по-малко АА. Тия минимални изисквания дето ги пишат /...512 рам.../ недейте им се доверявайте много много ако имате тези 512 + един САТА хард и с изключени всички бози от тра-я компенсирате ПОЧТИ напълно. Е най-добре си е да имате 1ГБ рам де ама много скъп бе! пффф изприказвах 2 кофи глупости. Накратко - по 6то балната система за оценка на тежестта на играта - 5.
    Графиката определено е по-добра от от тази на доом-а т.е. като външен вид МНОГО напомня доом само дето по-добре изглежда. Пуснах си един сервер да разгледам оръжията и да ви кажа честно - не е зле от към оръжия. Добре са барнати. едно че на високи детайли изглеждат красиво друго че имат добър дизайн.
    Това което ме изненада беше че сънгъл плейъра не е това което очаквах да е а именно различни режими на схатки с ботори на няколко вида карти /демек като ънриал търнамент сериите/. Сънгъла представлява поредното избиване на извънземни с цел спасяване на земята от унищожение или на някоя от колониите и, има си естествено и сценарий... Звучи познато нали ? Дааа за жялост малко са игрите които внасят нови елементи в 3Д пуцалките...не че има още какво да се внася де ама....
    И да минем към основното нещо което всеки би очаквал от квак - Мулти - Хващате квак 4 махате новите карти и новите оръжия / не лошо направените оръжия!/и получавате квак 2.... Не че някой е очаквал от ID да вкарат нещо ново де /освен някои нови режима на игра в мулти плейър/ но тия неща които махнахме малко по-нагоре е време да ги сложим обратно /особенно графиката/ и получаваме цялостния изглед - които е доста зарибяващ за мене лично. Бих казъл че с удоволствие бих сплескал някой с рокет лончара за да видя как червата му се разпиляват по стената зад него /но за жялост черва едва ли ще има защото говирим за куейк 4 а не за кармагедон 4 / или по кратко казано мулти плейъра ще ми хареса предимно заради графиката а не заради замисъла
    Или иначе заказно за всички фенове на доом - изиграйте сингъла най-вероятно ще ви хареса. За всички фенове на куейк играйте мулти сигурно ще ви хареса. За всички фенове на 3д пуцалките - купете си по добра машина защото новите игри явно не искат да ни изненадат с нищо друго освен графика...
    Отивам да играя АОЕ 3

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re: Quake 4 излезе

    Ъгх.. току-що източих това игрище, но файла на setup.exe (229'376 bytes) ми изглежда нещо счупен (ако не и останалото) както си се оплаква дето нямало такава entry point в kernel32.dll. Въобще не стигнах до въпроси относно приложения крак, затова не отправям молбата си в едноименната секция на форума Та, накратко, би ли могъл някой да ми прати едно setup.exe от инсталацията на мейла от профила, преди да изтрия 2.7Gb ненужен баласт? Срещу едно "благодаря"?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    51
    #6

    Re: Quake 4 излезе

    То много хубаво, ами някой да знае пач, който да подкара играта под винбоз98?????

  8.  
     
  9. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #7

    Re: Quake 4 излезе

    А ще върви ли на ATI Radeon 9550 256MB?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #8

    Re: Quake 4 излезе

    При мен на 1024 на средни детайли и от Game Options всичко включено освен сенките върви много добре - под 50fps не пада изобщо - добре ме изненада тая игра като се има предвид че F.E.A.R. трябва да я играя на 640 на Low със същата скорост.

    пс.машината ми е Барън клокнат на 2000Мхз , 2х512 ДДР 400 , ASUS A7N8X Deluxe 2.0 , GF 5900XT , Seagate 120GB SATA

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #9

    Re: Quake 4 излезе

    Играта изобщо не е тежка, всяка карта от порядъка на 80% ще свърши работа.

    Az_sum_bre_ombre - ами графиката прилича на тази на дуум3 по това че е яка, с това приликите се изчерпват. Освен това играта не само е с енджина на дуум3 ами и хората които са я правили са същите. А всеки дизайнер, било то на интериор, на персонажи и т.н. си има стил... нормално е двете игри да си приличат по това че са добре направени... Ама много лекомислени заключения правиш. И какво по различно да направят... аз доколкото си спомням я куейк 2 се разправяше за същото. Какво очакваш - продължението да е рейсър??? За тия дето се изцепват пък че ХЛ2 бил в пъти по добър ...да не говорим. Само дето в хл2 няма и 1% от дизайна, интериора и идеята на игрите на ид. хл2 беше игра с 2 шейдъра за водата които изглеждат добре... другото беше местене на кашони, някой хора му викат на тва интерактивност

    Сингъл плеъра на играта е просто перфектен, макар че можеше да е малко по стряскащ на моменти както в дуум3. Единственото което не ми хареса беше звука на някои оръжия и на някои строгове, всичко друго е екстра, играта е много динамична, движиш се с лекота (особенно след имплантирането на строгските джажди), прицелването е добре, всичко е 6. Сега играя и фиър, играта може да е много яка обаче енджина е дървен, няма я лекотата в движението и прицелването, и героя се движи все едно са му гипсирани краката... дори и да се носи тежка броня се предполага че персонажа ще е достатъчно як да е мобилен с всичките джаджи по него...


    За мулти плеъра не мога да кажа много защото не съм играл с никой още, само го пуснах да поскачам малко и да видя оръжията... според мен мултито е по дървено от тва на куейк3, има си стрейф обаче повече вдига нагоре отколкото да засилва, като че ли и air контрола е по-лош, играта е малко по скована от куейк3, но това може да е и заради хардуера... все пак q3 го играя на 120 fps a q4 върви с 40-50. Oръжията са добре, направени са по злобни, чесно казано в к3 бяха малко анимационни, аз по принцип си крия оръжието когато играя така че това не е от такова значение.


    Моята оценка - 9 от 10

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #10

    Re: Quake 4 излезе

    Ето едно ревю за Quaqe IV от Rusenec
    http://www.atakmim.com/index.php?act...&cat=16&n=1344

  13. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #11

    Re: Quake 4 излезе

    Сега прочетох в forums.jolt.co.uk/showthread.php?t=448220 трябва минум 2400MHz,радеон 9700-лошо-аз имам 9550-незнам как ще върви.Изизсква се 1GHz рам памет-аз имам 768MB.

  14.  
     
  15. Gadget
    Guest
    #12

    Re: Quake 4 излезе

    С мобилка AMD на 2400MHz, 512MB и 5900XT@Ultra на 1024 High се играе прилично, като е пуснато всичко без Vsync и AA... Малко е трудно като се излезе на открито, но пак се играе сносно

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Quake 4 излезе

    още не съм я сложил играта, но искам да попитам едно нещо всички критици на gameplay-я:

    -хайде като сте всички толкова креативни, отворени и много печени, измислете нещо различно от DM, CTF, KOTH и т.н. еднообразно било, виждали сме го били... не виждам защо си мислите, че един shooter може да бъде по-различен от това да ходиш и да стреляш! или в един racer друго, освен да се гониш с коли и да ги тунинговаш/upgrade-ваш

    някои хора още не са разбрали, че не сме '90-'95, когато на година излизаха 10 игри, идеите бяха свежи, просто защото количеството беше малко и нямаше тази огромна game-индустрия. doom - фантастика, OK; heretic - фентъзи, ОК; hexen - идейното продължение на heretic, ОК; duke nukem - цинизма, ОК; blood - карантии на кило, ОК.... всяка игра беше с нещо различна и затова се помнеше. обаче колко бяха общо? горе-долу тези, които споменах

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    2
    #14

    Re: Quake 4 излезе

    a wue kvo da vi kaja az ne se oplakvam moq radeon X800 dosega ne se e zadahal s nikoq igra

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    2
    #15

    Re: Quake 4 излезе

    daje DOOMA go igraq na ultra hi 1600x neznam si kolko

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за Quake III
    От AssAssiN във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 13-03-06, 14:39
  2. Hi, gamers!!!Quake 2 is the best, but help me!!!
    От PSR във форум ИГРИ
    Отговори: 6
    Последно: 20-01-04, 16:47
  3. Въпрос за QUAKE III
    От Julian във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 13-09-02, 09:28
  4. Quake 3 question
    От toofy във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-02, 15:39
  5. Теста на Quake 3
    От Raven във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 19-01-01, 01:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе