Резултати от 1 до 11 от общо 11

Linux Games

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Linux Games

    Търся игри за Linux, а по точно версии на игри за Linux.
    Интересуват ме FPS, като Quake 3, Quake 4, Duke Nukem, Doom 3, Wolfenstein: Enemy Territory, Return To Castle Wolfenstein, Unreal Tournament GOTY, 2003, 2004, 2004, Expansions, предстоящия Serious Sam и др. подобни.
    Разбира се ще приема и ако имате линкове и към легендарни игри от друг жанр.
    В data.bg не намерих и ред на тази тематика.

    Разбира се или да са преборени или да има с какво да ги преборя.

    Благодаря ви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Linux Games

    А една гола кака да ти ги донесе, не щеш ли?

    Виж тук, в поддиректориите:

    ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Linux Games

    Почти всяка игра може да се пусне под линукс:

    http://transgaming.org/gamesdb/

    За Heroes 5 и Quake 4 гарантирам.

  5. XaugyTuH
    Guest
    #4

    Re: Linux Games

    И аз гарантирам за quake4 под VectorLinux - вървеше гладко без никакви проблеми, за справка под уиндоус The application had encountered a problem and needed to close още при стартирането. За игрите на id е характерно, че трябва да свалиш базовите пакети от диска за уиндоус, и после се инсталира допълнението за линукс. С линкове не мога да помогна 'щото с това се сблъсках преди половин година, само се сещам че в линукс-бг.орг имаше някаква секция "Игри".

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Linux Games

    @Ivo
    Не, просто исках линк.
    И все си мисля, че знам кой е производителя на игрите, но мислиш ли, че точно от тяхното FTP ще намеря пълна и напълно функционална версия на посочените игри?.
    Единствено Enemy Territory от посочените е FREE, ако не се лъжа и аз вече я тегля от друг сървър [ftp.freenet.de].
    Всички останали са комерсиални и ми се струва, че линка към официалното FTP няма да ми свърши работа.
    Да кажем:
    A licensed copy of Quake 4 retail for Windows(r) is required.
    You will copy the assets files from it and use the CD key.
    Това е инструкция за инсталиране на Linux версията.

    @Ghost
    Мерси братко, но ...
    Мислех, че съм го написал ясно
    Търся игри за Linux, а по точно версии на игри за Linux
    , но може би трябваше и конкретно да го подчертая.
    Без емулатори, чисти Linux версии.
    Неслучайно искам точно такива, има причина и тя не е свързана с авторските права, а чисто тестова.
    А иначе може би съм по-склонен да използвам Wine пред Cedega, не знам защо.


    .:: EDIT ::.
    @XaugyTuH
    Ще рече, че трябва да намеря някъде и читава инсталация на Windows версиите.
    Хм ...

    Благодаря и на тримата!
    Очаквам и други предложения по въпроса ми.
    Тепърва планувах и обсъждане в Линукс-бг.орг Хайдутин


  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Linux Games

    Ето ти няколко пълни версии.
    Не ми се сърди, че има и 1-2 FPS игри, които не искаш, но понеже са класика в жанра си, добавих и тях. Поне да ги разцъкваш на първо време, докато търсиш останалите...
    Ако имаш проблем със серийните номера, пиши ми ЛС.

    Linux Games Torrent Files

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Linux Games

    FPS ли е, всичко искам.
    Мерси Ivo, само да видя как ще се оправя с торент клиента, че и във Windows нещо не ги долюбвах.


  10. XaugyTuH
    Guest
    #8

    Re: Linux Games

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    @Ivo
    Не, просто исках линк.
    И все си мисля, че знам кой е производителя на игрите, но мислиш ли, че точно от тяхното FTP ще намеря пълна и напълно функционална версия на посочените игри?.
    Единствено Enemy Territory от посочените е FREE, ако не се лъжа и аз вече я тегля от друг сървър [ftp.freenet.de].
    Всички останали са комерсиални и ми се струва, че линка към официалното FTP няма да ми свърши работа.
    Да кажем:Това е инструкция за инсталиране на Linux версията.
    id предоставят за свободен достъп инсталатора за линукс (а и не само в тяхният сървър го има), но ти не можеш да играеш само с него, така или иначе трябва да вземеш пакетите от уиндоуското DVD, които са 2GB, а самият инсталатор е 20мб. Процедурата е следната: сваляш уиндоуската версия, копираш от диска необходимите файлове (base01 base02 base...12 - описани са в упътванията), инсталираш допълнението за линукс, и после използваш някой от серийните номера, които си вървят с диска, или може от интернет да ги намериш няма страшно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Re: Linux Games

    Malone, прав си. Не съм разбрал въпроса. Мислех, че те интересува кои игри могат да тръгнат.
    Значи игрите, които са портнати специално за linux (например Quake-овете), както е написал XaugyTuH, ползват същатата инсталация като за Windows. Допълнително трябва да се изтегли машината на играта, която е компилирана за Linux.
    Останалите, които не са портнати се пускат с помощта на Cedega или Wine. Нито едното, нито другото е емулатор - "WINE = Wine Is Not Emulator" (рекурсивен акроним). И двете са имплементация на Windows API, което няма нищо общо с емулаторите и като идея и като производителност.

    Важното е, че и в двата случая ти трябват оригиналните копия на игрите, все едно ще ги инсталираш под Windows. Мота ми се из главата, че се разработваше някаква FPS специално за Linux, ще се опитам да намеря повече информация и пак ще пиша.


  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re: Linux Games

    Прав си Ghost, но аз така им викам, емулатори, по ми е разбираемо, а и аз съм по разбираем.
    Ще ги слагам в кавички вече, защото наистина изглежда малко нескопосно така.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Linux Games

    Значи става дума за това чудо: http://www.americasarmy.com/
    Спомних си, че бях чел че има буутващо CD с тази игра - буутваш и почваш да млатиш. ;-)

    П.П.
    На сайта има скрийншотове, които хич не ми харесаха.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. GAMeS
    От CCCP_FAN във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 27-09-04, 10:10
  2. Games
    От DPetrov във форум ИГРИ
    Отговори: 67
    Последно: 11-05-03, 07:22
  3. games xp
    От abv във форум ИГРИ
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-03, 00:40
  4. Arcade Games & Old Games
    От trastikata във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 22-02-02, 04:30
  5. games ???
    От mitak във форум ИГРИ
    Отговори: 39
    Последно: 17-11-01, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе