Резултати от 1 до 15 от общо 15

за феновете на tomb raider

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #1

    за феновете на tomb raider

    значи не знам дали изобщо има тука такива при нас.
    Аз последният много му се радвах миналия месец. Намирам, че хората наистина са се постарали този път. Това ми отвори желанието, да се впусна в доброто старо време. Извадих си дисковете, за PS1, PS2 и PC.

    Боже кога мина времето. И днес си спомням, се едно беше вчера. Първият излезе през ноември 96. Как се редих да го купувам.

    Още си пазя дисковете, купувани от времето. Всичките излезли поредици, за PS1/PC, PS2/PC, (от Енджъл оф даркнес, само за РС при мен).

    Миналата седмица завърших 1, с едно емулаторче, за PS1, ( диска, за РС, няма изобщо как да го подкарам под 7, дори и с Glidos. Та бързо един имидж, от диска, за плейстейшъна и хоп с емулатора).

    Сега съм на втория. Доста тъпичка игра, спрямо първия!

    На кратко бих казал, че мението ми е.
    Едно остава най добрата игра, в която всичко съществено, което може по принцип да се каже в този концепт на игра, е вече казано,(дори и анъвърсери не може да я замести). Всичко това до Underword.

    А иначе останалите ги играем, просто без смислен отговор.

    Поредиците, които наистина ми харесват:

    Tomb Raider 1
    Tomb Raider Anniversary
    Tomb Raider Underworld
    Tomb Raider 2013

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: за феновете на tomb raider

    1 е велика, другото са продължения, като 4 и 5 са май на-големите помии

    за последната още нямам време, но живот и здраве...

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Отговор: за феновете на tomb raider

    4 не е лоша, ако се сравнява спрямо останалите кухи истории. Това го казвам, може би от единствена гледна точка, на голям фен от край време на Египет. Това което ме дразни в нея са цветовете, и уж някаквата си му там игра на светлини, възприета от 3. А пък, колкото до сценария...
    5 и 6 (а оф д) са може би най зле от всички.

    А колкото до последния ти давам съвет, да побързаш. Играта е просто изключителна! Точно това, което наистина липсваше на времето е вече тука. Жалко само, че не е приложено, спрямо гръцката митология и старинните египетски и римлянски места. Но няма и как да стане.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: за феновете на tomb raider

    Аз мисля да си купя последният Tomb Raider за PS3ката. И без това скоро приключих с трилогията Mass Effects.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Отговор: за феновете на tomb raider

    еми, както казах вече няма да съжаляваш. Дори и изобщо да не си бил фен на тр, пак мисля, ще ти хареса.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: за феновете на tomb raider

    Изиграл съм само една от игрите от поредицата в която имаше някакъв Nefilim(получовек-полуангел) и горе-долу ставаше за губене на време.Работата е че не харесвам TPS и още повече ме дразни когато трябва да проявавам някакви физически умения и ловкост, само че опосредени от клавиатурата ...

    Oт другите игри в поредицата само съм ги започвал и като достигна до някое място още на 2-3 ниво и я зарязвам, като след няколко дни следва uninstall...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: за феновете на tomb raider

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Oт другите игри в поредицата само съм ги започвал и като достигна до някое място още на 2-3 ниво и я зарязвам, като след няколко дни следва uninstall...
    между другото, и аз трябва да направя уточнението, че не съм ги играл всичките

    след онази, която започваше в Париж с едно подскачане по покривите (май 4?), тотално я отсвирих
    пробвах малко Underworld-а, стори ми се по-добре, но безкрайното усложнение във вида и начина на изпълнение на разните скоци, удари, камшици, 'нам-си-ко също ме отблъснаха

    Лара започна като 1:1 загадки:гимнастика
    в един момент съотношението се промени и се превърна в Супер Марио...

    но последната ще я кусам. след толкова суперлативи, че и качествено нова графика... играта ще кусам, не Лара... не че... нали... разбирате ме...

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Отговор: за феновете на tomb raider

    @FearMe
    Тая в Париж не е 4, а 6. Казва се Angel of Darkness и е пълна боза. Излезе 2003, на PS2 и PC, за xBox, (не xBox360) не съм сигурен. Играта на РС платформа е много зле. Персонажите отговарят с някво гадно закъснение и мърдат отвратително, (казвам персонажите, защото са двама, лара и некой си, не му помня името, дето се играят две нива мисля с него. Едното в една лудница и изобщо не се знае, къв е и кво търси в тая игра). На PS2 е горе долу без бъгове и персонажите мърдат почити веднага, след зададена команда, но пак са дървета, от страна на движенията. Играта може да се изиграе, без почити никакво убиване, освен на кучета и босове. Достатъчно е да подминеш врагът, което е напълно смешно. Толкова е зле, че чак врагът е лентяй. :D

    За Underworld не съм съгласен. Много добре и лесно се играе. Графиката е приятна и сценарият е почити увлекателен. Да не говорим, за това, че я свърших на 8800GT всичко на макс под 1680х1050, без никакъв бъг.

    @justify
    Нефилима е точно в AOD. Като точно тоя чичка, дето не знаем от де иде и де отива се бие с него. Едно гадно рогато, ни куче ни прасе. Освен, ако нямаш друго предвид. Но в момента друго на мен не ми идва на глава.

    Значи, пак се връщам на 1. Няма как просто да го обясня. Ако днес някой седне да я играе, няма просто как да почувства ефекта и величието и, за онова време. Ако тогава не я е играл.

    Това е може би единствената игра, която ме е развълнувала истински, с реалистичните си декори и обстановки. Нямам предвид, самата героиня. На онова време даже не знаехме, че е с големи балкони. Като по начало бяха триъгълни и нямахме даже представа, че е грешка, от страна на някой си, който без да иска ги е увеличил със 150%. В първата обложка на играта, беше даже е с нормален бюст

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #9

    Отговор: за феновете на tomb raider

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ... играта ще кусам, не Лара... не че... нали... разбирате ме...
    Разбираме те. Дотолкова, че съм убеден че няма да ползваш допълнителните й екипи в последната част, а ми ще я разхождаш по- ъъъ лятно облечена, нищо че към края на играта доста силен снеговалеж има.
    В подкрепа на колегите за перфектната визия на играта /пак последната визирам/, ще добавя, че съм леко разочарован от това че загадките са супер тъпи и елементарни, за разлика от ехее старите й приключения и сякаш няма достатъчно шутър игри ами и Лара трябваше да я направят баш стрелкиня.
    Не на последно място, като фен на гейминга в стерескопично 3D, последната част е просто прелест и наслада за окото на 50 инчов 3D ъъъ монитор. Като качество на 3D ефектите така наречените джъм-ъп обекти, освен нея само третата криза е толкова зрелищна в 3D.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Отговор: за феновете на tomb raider

    @raziel66
    мдам, за загадките си е така. Гробниците поне да бяха ги скрили малко по добре, пък, за градчето да не говорим. Пет бараки на кръст. Ама айде карай. За скритите елементи. Първия път я свърших на 89%. После, като фен я почнах на ново. Стигнах до мястото от което вече нямаш възможност, за връщане. Върнах се, полутах се и обрах всичко. Жалко, че не е по дълга и малко по сложна. Но, за сметка на това някои сцени просто си струват играта. Като, за пример каскадьорското хлъзгане по терените

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #11

    Отговор: за феновете на tomb raider

    Даа, особено сцената с отломките от удареният от гръм самолет, дошъл да ги спасява - много яко измислено

    Другото, което ми хареса е, че въпреки супер графиката не изисква кой-знае какво джелезно видео.
    С АА и тесталейшън /или както там се наричаше/ на максимално високите им нива, играта има почти кино визия, без до страда от това големия брой кадри на геймплея. Евала на създателите й за света като цяло - и под вода, и в пещерите, и в разните там руини - всичко е бомба като визия. Лара сподели на финала, че няма планове да се кротва скоро, не че сме очаквали друго, така че ако визията продължи да става все по-реалистична можем да се надяваме и за малко повече работа за мозъка ни, а не само на пръстите помпещи клавиатурата. Това последното с помпенето, може да е удобно за хората с конзоли, но на клавиатура - е голяма тъпня.
    Този пост е редактиран от raziel66; 21-05-13 в 13:54.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: за феновете на tomb raider

    да. Мене също много ме зарадва tressfx-а. Направо си е благост, за очите. Въпреки, че ми лагваше малко, на моменти от него. Но след лека промяна на някои файлове в играта ми се оправи.

    Значи идеята е точно такава.
    Историята на героинята започва от начало. Като всичко до сега е зачеркнато напълно. Eidos се преименуваха на Square Enix, преди време. Като са ангажирали Тоби Гард (създателят, на героинята, който е напуснал Core Dessign, веднага, след 1), като консултант. То не че не е участвал, от както Core Dessign беше заместен от Crystal dynamics. Ама тука уж го зели на сериозно.

    Ето tressfx-а как изглежда. Движенията на косата са направо изключителни, (пуснете на 1080р)

    Lara Croft: TressFX - YouTube

    Само ще добавя, че забравих. Атаката на самураите много ме изкефи.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #13

    Отговор: за феновете на tomb raider

    Относно логиката в играта, ще коригирам малко предния си коментар.
    Пъзелите за задвижване на разните там древни механизми, са лесни, но относно оръжията, които не случайно се ъпгрейдват с напредването в играта, трябва да се има едно на ум. Аз като фен на шутърите - по инерция подобрявах огнестрелните, за сметка на лъка й, докато в един момент се оказа че доста съм подценил ползата от него.
    Поне два-три сейв-а е задължително да се правят
    Връщането назад или прескачането на произволно място на острова, за което писа fXOrange, където вече сме правили лагер, пък е много полезно предвид сложния терен и разрушенията, които оставя палавницата след себе си. Така, пропуснатите бонуси и руни не са загубени напълно, а човек улисан в геймплея не може да прерови всеки сантим от горите и картата като цяло.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: за феновете на tomb raider

    Ей ще вземете да ме запалите отново(играл съм точно тази от 2003г. точно когато излезна-2003г.) като остана без работа или има повече повече почивни дни зимата да завъртя тези игри от поредицата които не съм минал ...

    Беше добра като история(поне на мен ми хареса), но нещо имаше нива в които много се лутах и отделно ми дойде доста детска с разните му чудовища(нямам предвид разни мумии и други древни войници).Иначе капаните ми харесаха.

    Опитах преди 2 години една от новите игри(или поне за мен е нова:rolleyes -някъде във Венецуела започваше и ме гонеше някакъв тигър в началото, но нещо не я довърших.Отделно не си спомням дали беше същата игра или някоя от другите, но имаше някакви мини в един град с водни канали и трябваше от едно място където дърпам една ръчка да стигна до една врата в една улица която след като дръпнеш ръчката се отваряше, но докато стигна до нея се затваряше и там се мъчих 3 дни и като "дойде" още едно такова място и ...UNINSTALL ....
    Този пост е редактиран от justify; 21-05-13 в 18:17.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Отговор: за феновете на tomb raider

    @raziel66
    Лъкът е много як. Аз в повечето случай прасках с него врагът, освен в моментите, когато ми падаха по 10- 15 човека на едно. Като го развиеш със стърели от напалм и динамит, глей само кво става :D. Между другото има две или три засади общо, дето гаднярите ти ги правят, които са много добри. Едната е с въже, за кракът а другата със силна светлина. Тази със светлината доста ме изненада и намерих, че е много успешна.

    @justify
    Значи виж. Малко ми е странно. Защото в постът ти ствава реално въпрос, за 2. Започва с тигъра да. Но не е във венецуела а на китайската стена. После има точно такова място във Венеция, на което ползваш моторница. Трябва първо да си отворил двете решетки в една тесна уличка. После да си засилил моторницата с която идваш в нивото, срещу мините. От тук вземаш моторницата на един убит мафиот. Отиваш на едно място с една дървена гърбица. Нещо от сорта на гараж, за моторници. Натискаш един бутон там, скачаш в моторницата. Преминаваш гърбавото място, където цепиш стъклата на един напречен коридор и докато градският часовник не е ударил 12 пъти, трябва да си при вратата, където преди това е имало закачените мини. Иначе... вратата се затваря

    Казах странно, няма нищо странно, освен, че ако наистина става въпрос, за 2, то двойката беше правена, за 95/98/NT и PS1. Излязла 1997.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. tomb raider anniversary :P
    От kafka във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 19-01-07, 13:08
  2. Link na Tomb Raider 5 Chronicles
    От arha във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 22-11-05, 19:47
  3. LINK na Tomb Raider 5 Chronicles?
    От jazzman във форум ИГРИ
    Отговори: 10
    Последно: 16-10-05, 20:00
  4. Субтитри за новия Tomb Raider ?
    От rottingmind във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 09-08-03, 15:13
  5. TOMB RAIDER 5
    От kesten във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 11-06-01, 01:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе