Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Daikin FVXS25F - често влиза в разскрежаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #1

    Daikin FVXS25F - често влиза в разскрежаване

    здравейте. За пръв път влизам в този форум.имам проблем с климатик и търся помощ.наскоро си купих подов климатик на Дайкин.След няколко дни работа забелязах, че климатикът когато е в режим отопление много често се изключва за размразяване.Половин час работи,15 минути се размразява.Според мен това е прекалено.Вие как мислите

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Как мислите

    По принцип ако е много влажно е нормално през 1-2 часа да размръзява, поне е така с повечето сплит-системи, с подовите нямам опит , но ми се струва , че Дайкин си знаят работата и има доста прецизна система която си преценява дали е нужно размръзяване, по-добре не го пипай

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #3

    Re: Как мислите

    Редактирано от @stenly

    Иначе машината си бачка , ама в мъглата ни уплаши, че не е наред защото го сравнявахме с Панасоника в другата стая а той си бачка заскрежен и спира по 1, 2 пъти дневно


    Моля, пишете на кирилица !

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: Как мислите

    Изчакай да чуеш повечко мнения, но според мен всичко ти е наред, пък и не ти "плюе" грешки....
    Все пак , тези дни имаше доста мъгли и много народ пропищя , че им се обледявали топлообменниците и не се размръзявали добре . Доста влага и лек студ /2 в 1/

    http://img444.imageshack.us/my.php?i...3112007mr8.jpg

    http://img510.imageshack.us/my.php?i...2007001zt3.jpg Ето това е истински проблем

    П.С. Не пиши в тоя форум на маймуница , че ще те "накажат".

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #5

    Re: Как мислите

    извинете за маймуницата не знаех ,че не трябва

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Как мислите

    Вероятно нощо му няма да Даикина. Направи му самодиагностика, прочети за нея в книжката, за да видиш дали има някаква грешка. Също в книжката е написано ако има грешка кое какво означава. Тези дни в София наистиан беше много лошо. АКо вентилатора е на по ниска степен по-малко замръзва. Надявам се монтажниците да не са се осрали и да имаш пропуск на фреон.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #7

    Re: Как мислите

    Цитат Първоначално публикувано от me4oka
    здравейте. За пръв път влизам в този форум.имам проблем с климатик и търся помощ.наскоро си купих подов климатик на Дайкин.След няколко дни работа забелязах, че климатикът когато е в режим отопление много често се изключва за размразяване.Половин час работи,15 минути се размразява.Според мен това е прекалено.Вие как мислите
    На колко градуса е пуснат?Не му задавай повече от 23-24 градуса, безсмислено е. Освен това зависи дали мощността на машината е достатъчна за помещението. Ако не достига мощност се зори машината и бъзро заледява. Зависи сградата дали е нова, населена ли е? Когато се нанесох - точно през зимата, климата ми едвам смогваше, сега /втората зима в ново жилище/ съм в топлинен комфорт без изобщо да се зори. Дай повече описание на ситуацията. В заключение - едва ли е от машината, все пак е Дайкин, споко!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #8

    Re: Как мислите

    преди малко му направих диагностика и не показа да има някакъв проблем.Днес се вдигна за малко мъглата и веднага времето му за работа без прекъсване се вдигна на 1 час.Относно зоренето предполагам ,че сее озорил, защото помещението е голямо и с много чупки и загуби.Живеем в къща без изолация.Ама иначе се справя вътре и прави колкото му кажеш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #9

    Re: Как мислите

    помещението е 25 м2 ,аклиматика FVXS 25 F

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re: Как мислите

    За 25 кв е на върха на капацитета си.А и в къща...Нормално е да се озорва.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #11

    Re: Как мислите

    Тази е слаба за 25м2 помещение.
    Това означава, че работейки на границите на възможностите си се обледенява по-често от нормалното.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #12

    Re: Как мислите

    Оня ден и аз писах ,че дайкина ми е заскрежил и ще използвам случая да му се извиня официално.Разбрах причината . Едно, че го бях позасилил като за нощно време с 23 градуса, ами на жената към един часа и станало топло и отворила леко прозореца и го оставила така до сутринта.Та машинката си бичила цяла нощ в полза на глобалното затопляне....

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re: Как мислите

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Оня ден и аз писах ,че дайкина ми е заскрежил и ще използвам случая да му се извиня официално.Разбрах причината . Едно, че го бях позасилил като за нощно време с 23 градуса, ами на жената към един часа и станало топло и отворила леко прозореца и го оставила така до сутринта.Та машинката си бичила цяла нощ в полза на глобалното затопляне....
    По-скоро в полза на ЕОН/ЕВН

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #14

    Re: Как мислите

    Цитат Първоначално публикувано от me4oka
    помещението е 25 м2 ,аклиматика FVXS 25 F
    Моят съвет е да не го намаляваш на по-малко от 20 градуса когато няма никой у вас и да не го усилваш на повече от 23 градуса когато сте си в къщи. Постепенно ще се утоплят стените и вече климата само ще поддържа и няма да се зори. С 25ца си тотално на ръба за 25 квадрата помещение, просто не го намалявай под 20 градуса и си помисли за изолация или PVC дограма.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #15

    Re: Как мислите

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Оня ден и аз писах ,че дайкина ми е заскрежил и ще използвам случая да му се извиня официално.Разбрах причината . Едно, че го бях позасилил като за нощно време с 23 градуса, ами на жената към един часа и станало топло и отворила леко прозореца и го оставила така до сутринта.Та машинката си бичила цяла нощ в полза на глобалното затопляне....
    Как спиш на 23 градуса? Ти ме разстреля! Аз на 20 ми е топло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик DAIKIN FVXS25F / RXS25G подов
    От тафчо във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 09-10-13, 16:12
  2. Отговори: 3
    Последно: 15-11-12, 13:43
  3. Дефрост при Daikin FVXS25F
    От cve_t във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 07-03-12, 14:22
  4. Daikin F40LTGRP много често размразява
    От atvshineray във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 26-12-11, 17:06
  5. Монтаж на Daikin FVXS25F
    От Nikolay35 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 30-11-10, 01:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе