Резултати от 1 до 15 от общо 15

Daikin F40LTGRP много често размразява

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #1

    Daikin F40LTGRP много често размразява

    Здравейте,
    от около 2 месеца имам Daikin F40LTGRP монтиран в хол+кухня около 43м2. Който досега работи добре.
    Вече взе да става по-студено (около 2 градуса) и забелязах, че горе долу на всеки 30мин. работа прави по около 14мин. размразяване, което според мен не е нормално.
    Случайно попаднах на една тема за вакумирането при монтажа. Моят когато го монтираха единственото, което направиха след свързването на тръбите е да натиснат едната дюза на външното тяло за по малко от секунда и това беше обезвъздушаването на тръбите.

    Може ли проблема да се дължи на това, че има останал въздух в тръбите?

    Климатика не се спира и работи постоянно. Настроен е на 21 градуса а когато ни няма на 16.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Цитат Първоначално публикувано от atvshineray
    Здравейте, от около 2 месеца имам Daikin F40LTGRP монтиран в хол+кухня около 43м2.
    Климатика ти е неправилно оразмерен. Вземи още една машина за да му помага.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #3

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    От магазина казаха, че климатика е достатъчен за това помещение стига дограмата да е добра.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Проблема е както е казал Касап климатика ти е прекалено малък за помещението виж на топло японците че го препоръчват до 23м2
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #5

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    http://translate.google.bg/translate...2%2Findex.html

    Heating capacity ※ 6.6kW ※ Low temperature heating capacity when outside temperature 2 ℃

    Наистина може 6.6 kW да са малко, ама пък през половин час да размразява... Успява ли да поддържа ли зададената температура в стаята?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #6

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Няма проблем с поддържането на температурата, даже по принцип ако е нагласен на 21 прави около 23 градуса. След като прочетох темите за вакумирането сега се чудя да не е от това проблема.

  8.  
     
  9. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #7

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    А външното тяло заскрежава ли? Нов ли го купи или втора употреба?

    Без да съм специалист ми звучи като проблем в датчик или нещо подобно, не е нормално така да работи, но не ми се вярва да е от вакумирането.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #8

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Чисто нов от Т*рмо-Клима.
    Не е заскрежено въобще, времето беше тихо.
    На дистанционното вади външна температура и беше точно колкото реалната (3 градуса).

    Веднъж при силен вятър на вън се беше побъркал и при 20 градуса в стаята на дистанционното даваше, че е 13 и работеше на пълна мощност, след като го спрях за за десетина минути се оправи.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #9

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Цитат Първоначално публикувано от atvshineray
    Чисто нов от Т*рмо-Клима.
    Трябваше да започнеш с това...Първия и съществен проблем...По прочети във форума, има един раздел черен списък...Почти съм сигурен, че проблемите които имаш и евентуално ще имаш, ще бъдат в резултат на калпав монтаж. Няма как, климатизатор от най-висок клас (Ururo Sarara), да не може да се справи със поставената задача. Е, разбира се, номиналната мощност не е напълно подходяща за тази квадратура, но определено знам как работят такива машини.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #10

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Тези данни за Япония,би трябвало да се отнасят за техните стандарти за строителство,за хартиените им стени ? татами... има ли смисъл от по-мощен климатик за едно помещение,защото не съм наясно още? моя е 22-ка Уруру-Сарара за 22м2 хол,ама си топли спокойно,половината апартамент... по-малките модели,имат и по-голям COP...

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Цитат Първоначално публикувано от more_bg
    моя е 22-ка Уруру-Сарара за 22м2 хол,ама си топли спокойно,половината апартамент... по-малките модели,имат и по-голям COP...
    Като е добре изолиран апартамент и помагат и съседите-ще се справя.
    И при някои модели,и то не малко, 28ците имат най голям COP,а не 22ките.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #12

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Tочно 14мин му трае размразяването. През това време цялото вътрешно тяло замира, като не работи дори и Streamer-а, но вкарва студен въздух (без да се върти перките на вътрешното тяло). След няколко минути ламелите на вътрешното тяло се покри със скреж, дори и винтовете които го държат бяха замръзнали. На следващото размразяване ще направя снимка. Външната температура в момента е +5 градуса.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #13

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Цитат Първоначално публикувано от atvshineray
    вкарва студен въздух
    Защо имам чувството, че системата за овлажняване и вкарване на пресен въздух при теб работи постоянно?!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #14

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Тъй като е ново строителство влага си има и овлажняването съм го пускал 1-2 пъти преди месец. Пуснат е само на отопление и постоянно е включено опцията за пречистване на въздух (streamer), но без да вкарва въздух от вън .

    Когато е достигнал необходимата температура и е включено пречистването на въздуха перките на вътрешното тяло се въртят, но много слабо и не се чуват, докато при размразяването нищо не се върти, но си вкарва леден въздух и се чува звук на течаща вода.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324577880[/time]_________________________________________________

    Ето няколко снимки от скрежта по климатика (вътрешното тяло):




    И надписите на дистанционното:



    Забелязах, че докато размразява датчиците на стайната температура не отчитат, защото чак след като загрее леко тогава се усеща че температурата в стаята е по-ниска и тръгва да работи на макс.

    Някой може ли да помогне с превода (4ти и 7ми ред):

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #15

    Re:Daikin F40LTGRP много често размразява

    Някой да има идея?
    Утре смятам да ходя до сервиза да видим те какво ще кажат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Информация за F40LTGRP
    От MAKAPOB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 12-02-12, 23:45
  2. samsung rl39wbsm не размразява
    От stoynov във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-10, 22:45
  3. Midea MSG-48HR - не размразява
    От mjechev във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 23-12-09, 23:26
  4. Daikin FVXS25F - често влиза в разскрежаване
    От me4oka във форум Климатици Daikin
    Отговори: 17
    Последно: 25-11-07, 15:21
  5. Отговори: 10
    Последно: 27-12-06, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе