Резултати от 1 до 14 от общо 14

Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1

    Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    По желание на наш клиент в Троян беше закупен точно този модел климатик.Идеята му беше да се добави в паралел на съществуваща система за отопление с котел на въглища,която няма да се използва,а ще стои в резерв.Имахме известни притеснения поради факта,че това си е инверторен модел,макар че се води по каталог конвенционалка.
    Монтирахме пластинчат топлообменник успоредно на котела,който изолирахме със спирателни кранове.Топлообменника е КАОРИ К50/24 с мощност 7 Квт на охлаждане и 10 на отопление." Изкормихме " електрониката от вътр.тяло заедно с датчиците и я ползваме за управление на термопомпата.На снимките с топлообменника се вижда тръбния датчик ,фиксиран горе между тръбата за фреон и тази за водата.Въздушния датчик контролира входящата вода ( тръбата долу вдясно ) ,като сме го изолирали с парче изолация да няма влияние от въздуха.Датчиците са със засечени диаграми ,и от там сме ги коригирали леко с тримери ,за да работят коректно с различните температури на водата .Корекциите ще са различни за летния и зимния режим.
    След пускането в неделя и настройването се оказа,че с обикновени радиатори успяхме да снижим температурата в помещенията с около 5-6°.При по-голяма разлика се образува конденз по радиаторите.Все пак желанието на клиента бе да се заложи на отоплението,но се оказа,че ще ползва системата и за охлаждане.
    Ще кача снимките тук:
    http://www.snimka.bg/album.php?album...0&pid=12878884

    Моля да бъда извинен за т.нар. обемен монтаж или тип паяжина,но такава си беше оригиналната инсталация,а аз само се прикачих към нея,а и мястото за работа беше много тясно и неудобно.
    Цената на преработката + климатика излезе на клиента 2500 лв,като той си пое цената на ВиК частите- около 180-200 лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #2

    Re:Преработка на Дайкин FTYN 60 в термопомпа въздух/вода

    Е те такава щуротия не бях виждал досега За отопление - разбирам. Ама за охлаждане, как мисли тоя човек да се охлажда с радиатори не знам. Напомня ми навремето като ги учех тия неща на едни топлообменници наречени "тръбни батерии" Ванко вие сте свалили 5-6°С в стаите ли? Че докато стане това, тия радиатори трябва да са плувнали в конденз.
    И още нещо м исе струва странно. Вашия клиент явно не се притеснява от вандали и крадци Както сте му сложили тялото на тротоара, всеки може да мине да го срита, ей така за удоволствие

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    Писах ясно,че човека живее в Троян.Градчето е нависоко в планината и е сравнително хладно,така че изискванията за охлаждане са минимални.Също така писах ясно,че при тази разлика от 5-6 ° няма конденз,наблюдавал съм работата на системата целия ден.Ако в стая с температура 20° внесеш бутилка с температура 15° ,ще се запоти ли ???
    А в Троян нещата с вандалите и крадците просто липсват,града е малък,просперира, и такива неща отдавна няма.За сритването също няма как да стане - тялото е на 1 м над земята.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #4

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    Ванко ти си писал по-горе че сте успели да снижите температурата в помещенията с 5-6°. А не че подавате вода в радиаторите с 5-6° по-ниска температура от тази на стаите. Затова се зачудих. Аз знам за ефекта на оросяването и кога става. Аз имам приятели в Троян, ходил съм там. Освен че е хладно лятото, мисля че и въздуха не е влажен като цяло. Но като превантивни мерки, клиента може да си сложи тавички
    Само не знам как сте успели да излъжете електрониката.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    Е т'ва вече е майсторлъка.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    3
    #6

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    Ванко знаеш ли дали FTYN50F/RYN50E има функцията след спиране на тока да тръгне отново и то на преди това зададената температура защото се чудя дали е подходящ за сърварно помещение . Благодаря

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #7

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    Рестартира се автоматично след 3 минути

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    debeliqq, предполагам ще се иска от него и зимата да работи на охлаждане, така че не знам доколко е подходящ този модел в чист вид - не съм запознат.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #9

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    Работа в режим охлаждане до -10

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #10

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    Mr. Slim на Митсубиши имат инвертори работещи на охлаждане до -40°С. Такива машини предвиждат инженерите за сървърни при нас. Гледат да е възможно най-скъпото

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #11

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    Daikin също имат машини за сървъри, но явно човека търси нещо по - тънко

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    3
    #12

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    А кой е модела на дайкин за сърварно помещение

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #13

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    От машините на Daikin, които се предлагат за Б-я, до -15 на охлаждане е най-ниската температура- серия RZQ-DV, най-малката е 7кВ, може да се изпълни с канално или касета

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    3
    #14

    Re:Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода

    хмм това ми звучи наистина скъпо без даже да знам колко струва.Да се надяваме че и FTYN50 ще свърши работа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термопомпа Въздух-Вода
    От Electric във форум Други начини за отопление
    Отговори: 583
    Последно: 18-09-23, 09:22
  2. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 16:42
  5. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе