Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на клима

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    8
    #1

    Избор на клима

    Здравейте,
    решил съм да климатизирам помещени/хол-47куб.м. изцяло вътрешен апартамент с изолация и PVC/, спрял съм се на тези два модела на Daikin:
    FTXS25G - 1552,00лв без монтаж
    или
    FTX25G - 1135,00 лв без монтаж

    Освен минималната разлика в СОР в полза на първия модел и това че той има"око", нещо друго съществено има ли като разлика. Ще ми вършат ли работа за това помещение, като основната цел е отоплението му?
    Бих се радвал да получа съвети и мнения за конкретните модели или за нещо различно от тях, но с подобно качество.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Избор на клима

    Вместо FTX25G има FTX25J. С по-голям КОП е. Първитя е по хубав и по-мощен, по-тих. Всичко му е по добро от по евтиния. По-добре вземи по скъпия или вземи от по-евтиния 35-ца.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:Избор на клима

    Те имат повече разлики отколкото прилики...
    FTXS25G е твоя климатик.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    8
    #4

    Re:Избор на клима

    Късно снощи получих ново предложение:
    DAIKIN FTX35G 1400,00 лв с монтаж
    и
    DAIKIN FTYN50F 1400,00 лв с монтаж.

    Казаха ми че втория се продава за конвенционален, но практически външното му тяло е инвертор.
    Вече съвсем съм объркан. Какво да избера?


  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Избор на клима

    Сигурен ли си? FTYN50F за 47 м3 помещение
    Все си мисля, че трябва да избираш между FTXS25G и FTX35G.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #6

    Re:Избор на клима

    Като собственик на FTX25 мога да ти кажа , че е изключително тих.На нощен режим вътрешното тяло не се чува изобщо.
    Като изляза на терасата външното тяло ми е на 1 метър и немога да разбера дали работи.На комшията е на около 3 метра и се чува доста силно.
    Така ,че шума да не ти е решаващ за избота - и 2та са много тихи.
    Помещението ми е колкото твойто , но сякаш зимата му идва зор.Но го включвам само като съм вкъщи ,а и съм панел с стара дограма , без изолация.
    Има и нещо друго - доста често разледява - на 1 час по 10-15 мин. ,дори и като не е много студено-примерно при 0 градуса.
    Незнам това дали несе дължи на нуждата от профилактока , която коментирахме в друга тема.

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re:Избор на клима

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    Като собственик на FTX25 мога да ти кажа , че е изключително тих.На нощен режим вътрешното тяло не се чува изобщо.
    Като изляза на терасата външното тяло ми е на 1 метър и немога да разбера дали работи.На комшията е на около 3 метра и се чува доста силно.
    Така ,че шума да не ти е решаващ за избота - и 2та са много тихи.
    Помещението ми е колкото твойто , но сякаш зимата му идва зор.Но го включвам само като съм вкъщи ,а и съм панел с стара дограма , без изолация.
    Има и нещо друго - доста често разледява - на 1 час по 10-15 мин. ,дори и като не е много студено-примерно при 0 градуса.
    Незнам това дали несе дължи на нуждата от профилактока , която коментирахме в друга тема.
    Просто не е за зимните условия,ако стаята е малка ще се справя....но на Денслав не случайно му препоръчвам друг модел...но и парите са си проблем
    Ако намерите този модел :
    http://www.**********************/klim...txs25d-79.html
    няма проблеми зимата...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Почитатели на OSAKA - ЕКО-КЛИМА
    От bobyclima във форум Климатици Osaka
    Отговори: 40
    Последно: 01-12-14, 19:56
  2. Джапан клима - Варна
    От valmigo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 23-06-13, 10:12
  3. Еко клима
    От dragozow във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 07-08-11, 10:56
  4. Помогнете за избор на клима
    От denslav във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 11-06-09, 15:41
  5. Клима във Варна
    От Flitmo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-09, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе