Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    5
    #16

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #17

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    При мен тампоните имат формата на пясъчен часовник като тези
    http://www.aeroflexbg.com/?menu=674
    Има два болта, които са вулканизирани към каучука и така няма твърда връзка между тялото и стойката - съответно вибрациите не се предават, а се погасяват от тампона.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #18

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV


  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #19

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Oтносно тампоните : според мен е най-добре да се вземат най-меките , тъй като при ниска температура гумата се вдървява и се намаляват антивибрационните свойства на тампоните . А това обикновено са тампоните с най-малък диаметър .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    35
    #20

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Според мен,тези тампони са малко излишни,при добре ни ивелирани стойки не би трябвало да има нужда от тях..За шумът тип"преливане на вода" не съм забелязал такъв но при мен тръбният път е малко по дълъг от стандартните 3 метра умишлено с цел избягване на този ефект,явно дължина 3,5-3,8 метра върши работа.Според момчетата,които ми го монтираха ефекта не се проявява при всички климатици от този модел,явно е до серии работата...Като цяло съм доволен от модела и не съжалявам за инвестицията

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Ето ви тема за размисъл относно шума!


    При мен имам термопомпен бойлер (китайски) доста по-шумен от читав инвертор и по-тих от кое да е LG, което съм виждал Да приемем, че по шум е колкото Midea. Та когато съм вътре в нас, чувам компресора очетливо. Без знчение от сезона. Когато излезна на балкона до него, го чувам много по-тихо, почти недоловимо. Факт е, че в нас се чува по-силно отколкото, когато съм до него! Апартамента е нов, тухла с изолация (някаква, мисля 5-ца). Тялото има тампони с прекъснат болт. Сега идва теорията. Комшия спец по акускитка. Твърди, че лошо изпълнена външна излоцаия, докарва този ефект. Звука вибрира между изолацията и тухлата и ефекта е на лице! Теорията не е доказана, но е много логична!


    В същото време външното тяло на MHI-то от подписа ми е на 80 см. от възглавницата ми. До сега не съм го чул изобщо. Все едно го няма! Но все пак то е много балансирано и дори до тялото да застана, не го чувам. За сметка на това чувам на комшията три етажа под мен едно LG! Работи като трактор.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Нещата са доста по сложни. Сградата може да изпадне в резонанс дори, като има виброизлоация. Няма да изпадам в подробности, но единственото неще, което може да се направи е да се подобри виброизолацията.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #23

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Нещата са много сложни !!! В повечето случаи е КъсмеТ , ако няма вибрации и резонанси . Почти във всички случаи има ...Трудно отстранимо е . Зависи от всичко , не само от изолация ...най-напред от температурата навън , вид на сградата , арматури ... дебелина на стените , материали и мн. др...

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #24

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Да сложни са и всичко е сбор от конкретни условия и дадени фактори...и когато всичко зависещо от теб е изпълнено(правилен избор на място за климатика,климатик - добра марка,монтажник - специалист ,качественни материали...и др.)ТОГАВА вече можем да говорим за късмет.
    А за вибрацията на топлоизолацията и климатика ....съседа ти е напълно прав.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    12-ка и 9-ка дори и дайкин няма как де се сравняват?
    за 20м2 вземи 12-ката за всеки случей.
    Сложи тампони ако изскаш, обърни внимание на нивилацията и оттичането на водата - в някои случеи е по-добре да няма тръбичка сложена отдолу на външното тяло.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #26

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    В крайна сметка взех GENERAL ASHA 12 LGC.От една сед. работи нонстоп,като най-ниската Т за това време беше -10-ина градуса,но при ниска влажност на въздуха.Май се справя добре машината-трудно чувам външното тяло,при положение,че е монтирано на ТЪНКАТА панела на терасата и то БЕЗ тампони към стойките.За сега работи добре,но чакам мъгла за тест и при висока влажност. javascript:void(0);

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Какво универсално дистанционно да взема за FUJITSU ASYA 12LGC ?
    От JULIANY във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-11, 08:09
  2. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 07:18
  3. Fujitsu ASYA 12LGC - следи от смазочно масло
    От ipnaid във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 11-07-11, 23:25
  4. MITSUBISHI MSZ-GC35 VA или FUJITSU ASYA- 12LGC
    От iankas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 06-08-10, 10:09
  5. Избор на климатик - ТOSHIBA RAS-13SKV-E или Fujitsu-General ASYA- 12LGC
    От nokias3 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-09, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе