Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #1

    FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Моля помогнете ми да избера меду тези два модела.
    Бях се спрял на FUJITSU ASYA 12LGC ,но от сервиза ми предложиха този модел на DAIKIN FTX25JV под предлог ,че зимата под -10 градуса фуджитсото спира да работи-замръзвало.
    Климатика ще го използвам предимно за отопление на хол с приспособена към него тераса -общо 20 кв.
    Апартамента е вътрешен,панелен с ПВЦ дограма стените са изолирани с гипскартон,единствената външна стена е тази с дограмата.Тази пролет предвиждам да й правя и външна изолация.
    Разчитам на вашето професионално мнение.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Метнали са те.Освен това тази 25-ца на ДАЙКИН е малка за това помещение.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #3

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Какво искаш да кажеш? Метнали са ме за Фуджитсото ли ,или че дайкина е по-добър.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    И за двете.ФУДЖИЦУ си работи и при -20 градуса, а точно този модел на ДАЙКИН не е по-добър от LGC, освен това 25-цата на модела е малка за това помещение.Ако избора ти се свежда между двете машини, вземи LGC.При тези 20 квадрата имаш към 50-52 кубика и ти трябва машина с номинал на топлоотдаване около 3,6 - 4 кв.Аз ти предлагам да смениш сервиза, нещо ме съмнява, че ще си доволен, ако приемеш предложенето им.То на мен ми звучи абсурдно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    35
    #5

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Като собственик на такова Фуджитсу мога да ти кажа ,че няма абсолютно никакъв проблем с отоплението при ниски температури,тествано лично от мен на -13 градуса със силен вятър-държи 24-25 градуса.Стаята е 10-на квадрата+коридор към нея около 8кв.м неизолирана тухла с качествено 5 камерно пвц.И аз бях хвърлил око на този Дайкин но хората от които купих Фуджитсу-то ме разубедиха(въпреки ,че го продават и него)...

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #6

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    След всичко, което изчетох тук ,май ще се спра на Фуджитсото.
    Благодаря ви за бързите отговори,все пак имам още малко време да поумувам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #7

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Фуджитсу не съм имал , но Дайкин такъв имам от 1 мес. Моделът е сгрешен - БЯГАЙ ДАЛЕЧ от него. Познавам още двама човека с такива дайкини и при тях е така . Под нулата бучат и дефростват на 22-28 мин , макар да не е нужно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Аз пък има и двата климатика и даже Даикина ми харесва повече. Истината е в изолацията. Ако вземеш Даикин трябва да FTX35JV, a не 25. Fuji-to е по-мощно от този даикин.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #9

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Ако ще взимаш 12lgc и не си изчел цялата тема за този вид климатик, имай на предвид някой неща.
    Тъй като на мен само външното тяло ми е от този климатик и не съм специалист, само ще ти преразкажа четени неща и препоръки от някой от компетентните във форума.
    1. При включване и изключване на компресора на външното тяло, вътре в стаята се чува звук като от течаща вода за около 15-30 секунди. При мен тръбния път е около метър и е доста дразнещо. Това ще е по-често когато времето е меко и външното изключва често. За да намалиш този ефект трябва тръбният път да ти е минимум 3 м. и също външното тяло да е монтирано доста по-ниско от вътрешното (при мен не е така).
    Ако последното е невъзможно може да се направи маслен трап, все едно че външното е по-високо от вътрешното.
    2. Да ти сложат тампони с прекъснат болт при монтажа на външното. Макар да няма силни вибрации на панела никога не се знае. Най-добре си купи ти тампоните, защото винаги има риск монтажниците да ти кажат: "Ей забравихме да вземем, ама на този модел не му трябват".
    3. При монтажа Задължително да го вакумират поне 20минути и гледай да няма пречупване на тръби външното тяло да е много добре нивелирано с лек наклон към стената и обртно на компресора .
    Ако нещо съм пропуснал, някой да добави.
    Иначе климатика топли много добре в студеното - бъди сигурен.
    Хайде успех и

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Като го вакумират 20 минути,значи ли,че конусите са добри и че няма пропуск по системата.А тия наклони как да ги направят,с някакви подложки ли и как така хем да е нивелирано,хем да има наклони?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #11

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Имам познати които топлят хол 20кв с FTX35JV и машината се справя отлично.25 ще ти е недостатъчен.С такъв отоплявам 12кв.м и като изключим шумния дефрост съм доволен.На съседите фуджицуто е по-шумно .Жужи като пчеличката мая!Най готино си топли кюмбето А тези на които климатиците размразяват на 22 мин. да си викнат майсторите!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #12

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Цитат Първоначално публикувано от tmladenov
    и не съм специалист, само ще ти преразкажа четени неща и препоръки от някой от компетентните във форума.
    Говорим за съвсем лека корекция след пълното нивелиране, която е с цел да не събира лед под компресора и в предната част на външното тяло.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #13

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Като го вакумират 20 минути,значи ли,че конусите са добри и че няма пропуск по системата.А тия наклони как да ги направят,с някакви подложки ли и как така хем да е нивелирано,хем да има наклони?
    Нищо не значи, нали за това са монтажниците да установят какво има и какво няма,нужни ли са подложки или не.Ако е нужно има и нивели за наклон.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #14

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    Благодаря ти ,TMLADENOV за съветите,ще се възползвам от тях,защото вече съм решил да взимам LGC-то.
    Проверих характеристиките на DAIKIN FTX25JV и съм съгласен ,че ще е малък за моята квадратура,а пък FTX 35 JV ми е скъпичък.
    Може ли да ми обясниш какъв е този прекъснат болт и как да го търся по магазина.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #15

    Re:FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV

    ми вземи си един ftyn50 и ще имаш мощен инвертор за без пари.а че ще е по-голям ще е само плюс за студените дни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво универсално дистанционно да взема за FUJITSU ASYA 12LGC ?
    От JULIANY във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-11, 08:09
  2. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 07:18
  3. Fujitsu ASYA 12LGC - следи от смазочно масло
    От ipnaid във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 11-07-11, 23:25
  4. MITSUBISHI MSZ-GC35 VA или FUJITSU ASYA- 12LGC
    От iankas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 06-08-10, 10:09
  5. Избор на климатик - ТOSHIBA RAS-13SKV-E или Fujitsu-General ASYA- 12LGC
    От nokias3 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-09, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе